Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník 1. Futsal ligy 2021/2022
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015, 2018/2019
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

07.06.2022

Oficiální vyjádření prezidenta klubu Svarog FC Teplice

Oficiální vyjádření prezidenta klubu Svarog FC Teplice

Vážení příznivci našeho klubu, já jako prezident Svarog FC Teplice, si dovoluji oficiálně oznámit, že náš klub z finančních důvodů ukončuje sportovní činnost a v příští sezóně 2022/2023 nebude hrát 1. Futsal ligu ČR. Tato slova říkám s velkým smutkem a lítostí, protože náš klub celých 14 let těšil všechny teplické fanoušky svou hrou a svými úspěchy. Nejprve bych se ale chtěl omluvit za to, že jsme opět nedokázali naplnit náš společný sen a nezískali jsme v této sezóně titul. Věřte, že jsme udělali vše, co bylo v našich silách, ale jak už to tak bývá, trochu sportovního štěstí nám v závěru chybělo. Přeci jen jsme byli krůček od toho, abychom se dostali do finále. Beru na sebe zodpovědnost, zřejmě něco z naší strany nebylo úplně ideální. Všichni ale pracovali skvěle. Touha hráčů a trenérů vyhrát titul byla obrovská. Ale je to sport a ve sportu vítězí ten nejsilnější.

Chci poděkovat všem našim fanouškům, kteří celé ty roky podporovali náš tým. Jste nejlepší fanoušci v republice. Nikdy nezapomenu, jak jste fandili našim klukům doma i venku. A také si budu pamatovat, jak jste o půlnoci čekali před halou na náš autobus a zapalovali jste petardy na počest našeho vítězství. Byly to nezapomenutelné roky. Tohle si budu vždy pamatovat. Děkuji Vám za to.

Věřím, že náš klub reprezentoval město Teplice v nejvyšší české futsalové soutěži i na mezinárodní scéně se ctí. Věřím také, že naši soupeři budou na naše společné sportovní zápolení rádi vzpomínat. Vždy jsme hráli férově podle sportovních a morálních pravidel.

Jsem hrdý na náš klub, naše město, svou rodinu. Za svou práci a výsledky se nestydíme. Všechny ty roky jsme se snažili potěšit naše fanoušky skvělou hrou. Vždy jsme hráli proto, abychom vyhráli a získali titul. To se nám bohužel nepodařilo a je to největší neúspěch ve sportovní historii našeho klubu. Je možné, že titul získá jiný teplický klub, protože naše město a naši fanoušci si to zaslouží.

Tady příběh klubu Svarogu končí. Občas se stane, že když jedna věc končí, něco jiného začíná. Chci poděkovat všem, kteří byli se mnou po celých těch 14 let. Všem, kteří mě osobně znají a vědí, kolik úsilí a financí jsem vynaložil, abych nás všechny potěšil jasnými vítězstvími a nezapomenutelnými emocemi po celá ta léta. Svarog bude navždy v našich srdcích. Všem, kteří jsou s námi a byli s námi po všechna ta léta, chci popřát štěstí, zdraví a trpělivost. Také bych chtěl popřát sportovní úspěchy všem našim bývalým soupeřům a všem českým futsalovým klubům. A samozřejmě bych chtěl také popřát hodně úspěchů novému vedení Svazu futsalu České republiky. Výzvy, které před ním stojí, nejsou jednoduché, ale jsem si jistý, že povede futsal kupředu. 
 

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

29/04/2022

Teplice utkání v Plzni nezvládly.…

Ve čtvrtek večer byl na programu pátý, a tedy rozhodující zápas semifinálové série mezi Plzní a…

26/04/2022

Opět stejný scénář. Série se naposledy…

V pondělí večer čekal teplickou sportovní halu další velký futsalový souboj. Teplice a Plzeň se…

24/04/2022

Čtvrté semifinále toto pondělí v…

Již zítra čeká Svarog čtvrté utkání semifinálové série s Plzní. Teplice vedou 2:1 na zápasy a na…

Všechny články

1. Futsal Liga Futsal za život

ZE SVĚTA SPORTU

30/03/2023

Kapitán Svarogu Claudio v Teplicích…

Tři dny před startem nejvyšší soutěže musí Svarog Teplice řešit problém, a to ne úplně příjemný. Přišel o kapitána,…

30/03/2023

Diego Fogaca opouští Spartu

Před restartem soutěže se do Sparty vrátil. Teď opět vysvléká její dres. Diego Fogaca se znovu na nějaký čas neobjeví…

30/03/2023

Ondřej Černý nebude chybět na MS

Česká republika má prvního jistého českého účastníka přeloženého MS v Litvě. Instagramový účet Futsalbalkan zveřejnil…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2023 Svarog Futsal Club