Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník 1. Futsal ligy 2021/2022
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015, 2018/2019
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

14.09.2021

André Guimaraes: Svarog je můj tým a moje nová rodina

André Guimaraes: Svarog je můj tým a moje nová rodina

Svarog má za sebou přípravu a dvě ligová utkání. Trenér Teplic už určitě má co říct k výkonům svého týmu a zázemí. 

Máte za sebou krátkou přípravu, přátelská utkání a už i dvě ligová. Začneme ale ještě obecněji. Co říkáte na zázemí v Teplicích? Jak se vám líbí hala a přístup vedení? 
Zázemí haly se mi líbí. Klub je velmi dobře organizovaný. Máme tu několik lidí na několik různých funkcí a všichni jsou velmi cílevědomí. Celé naší skupině tito lidé zajišťují potřebné podmínky pro dobrou práci.

Ještě se vrátím k přípravě, která byla kratší, ale velmi intenzivní. Jak byste ji zhodnotil?
Je pravda, že jsme na práci neměli moc času. Já sám jsem to nestihl ve stejnou dobu jako tým kvůli tomu, že jsem si musel nechat aplikovat druhou dávku vakcíny proti covidu. Nejdůležitější ale je najít řešení a nemyslet na problémy. Mám pocit, že i s malým množstvím tréninků se tým dobře připravil.

Následovala přátelská utkání, ve kterých Svarog dvakrát zvítězil a jednou remizoval. Co jste říkal na první zápasy úplně nově složeného týmu? 
Absolvovali jsme tři přípravné zápasy s osmi tréninky, které už jsem vedl já. Není to ideální, ale znovu říkám, že důležité je nesoustředit se na problém, ale každý den dobře pracovat, abychom dosáhli pozitivních výsledků.A nyní už k ligovým zápasům. Na úvod soutěže čekal Svarog těžký los v podobě dvou soubojů s pražskými „S“. Jak se vám utkání z vašeho pohledu líbila? Který soupeř byl podle vás těžší?
Dva ligové zápasy se Slavií a Spartou byly velmi těžké, což jsme také očekávali. Myslím si, že jsme s ohledem na dobu, kterou jsme spolu strávili, nehráli špatně. Oba týmy byly podle mě silné, ale s dalším týdnem tréninku jsem viděl, že Svarog byl ve druhém zápase silnější. I když jsme stále dělali nějaké chyby, cítil jsem, že společně děláme každý den kroky k tomu, abychom byli stále více týmem v pravém slova smyslu.

Už pár týdnů pobýváte v České republice a v Teplicích. Jak se vám město líbí? Už jste stihl navštívit nějakou zajímavost?
Město se mi líbí. Je velmi krásné, historické a klidné, ale vlastně jsem zatím neměl moc času ho prozkoumat. Určitě v budoucnu ten čas budu mít a město Teplice poznám mnohem lépe.

Co říkáte na složení kádru, které zahrnuje více národností? Jak se vám s takovou partou pracuje? 
V týmu jsou hráči různých národností a také hráči s většími i menšími zkušenostmi. Je to můj tým a je to moje nová rodina. Mým úkolem je pomáhat jim, aby se každý den zlepšovali. Jsem se všemi velmi spokojený. V klucích s menšími zkušenostmi vidím velkou kvalitu a věřím, že díky jejich práci a dobré mentalitě se z nich v budoucnu stanou hráči velké úrovně. Celkově jsem spokojen s naším kádrem, který se určitě bude nadále zlepšovat, aby byl ještě konkurenceschopnější.

Po dvou zápasech následuje reprezentační přestávka. Jak tento prostor využijete? Je to dobré mít zase nějaký čas navíc před pokračováním ligy? Na čem je ještě potřeba zapracovat? 
Nebyla to zatím pauza jakou jsme chtěli, protože jsme v prvním týdnu měli velké problémy trénovat v potřebné kvalitě díky třem zraněným hráčům a dalším nemocným. Doufám, že v tomto druhém týdnu to bude více v normálu, abychom mohli trénovat tak, jak potřebujeme. Musíme natrénovat spoustu věcí, které nás ještě více posílí. Do dnešního dne jsme si odtrénovali to, co pro nás bylo podle mého názoru na začátek sezony nejzásadnější, ale je jasné, že s dalšími tréninky se naše herní kvalita zvýší. Tato přestávka bude dobrá k tomu, abychom do týmu vnesli další obsah, abychom měli více herních variant, kterými můžeme překvapit soupeře.

V prvním domácím utkání se Spartou sice nebyla vyprodaná hala, ale divácká kulisa byla slušná. Vnímal jste podporu teplických fanoušků? 
V zápase se Spartou byla podpora našich fanoušků opravdu velmi cítit. Je pravda, že příznivců nebylo mnoho, ale ti, kteří byli, nám dodali hodně sil. Kvalitou naší hry a dobrými výsledky chceme do naší rodiny Svarogu přivádět stále více fanoušků, abychom na konci sezony mohli společně oslavovat. 

Díky za rozhovor! Ať se daří! 
 

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

21/09/2021

Další kolo je tu. Teplice v pátek hostí…

Reprezentační přestávka pomalu končí a Teplice se vrací do zápasového tempa. Ve druhém domácím…

04/09/2021

První domácí zápas vyšel Svarogu na…

Druhé kolo 1. Futsal ligy přineslo šlágr do Teplic, kde se utkal domácí Svarog s pražskou Spartou. …

01/09/2021

Svarog v pátek přivítá pražskou Spartu

Soutěžní ročník 2021/2022 pokračuje v pátek 3.9. svým druhým kolem. Teplice se poprvé představí na…

Všechny články

1. Futsal Liga Futsal za život

ZE SVĚTA SPORTU

25/09/2021

Kapitán Svarogu Claudio v Teplicích…

Tři dny před startem nejvyšší soutěže musí Svarog Teplice řešit problém, a to ne úplně příjemný. Přišel o kapitána,…

25/09/2021

Diego Fogaca opouští Spartu

Před restartem soutěže se do Sparty vrátil. Teď opět vysvléká její dres. Diego Fogaca se znovu na nějaký čas neobjeví…

25/09/2021

Ondřej Černý nebude chybět na MS

Česká republika má prvního jistého českého účastníka přeloženého MS v Litvě. Instagramový účet Futsalbalkan zveřejnil…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2021 Svarog Futsal Club