Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník 1. FUTSAL ligy 2020/2021
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015, 2018/2019
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

03.06.2021

Vedení Svarogu přináší první informace k příští sezoně

Vedení Svarogu přináší první informace k příští sezoně

Sezona 2020/2021 skončila před pár týdny a vedení Svarogu už usilovně pracuje na přípravě té příští. Už delší dobu není tajemstvím, že Svarog čekají zásadní změny. 

Velmi důležitou a také skvělou zprávou je, že Svarog s největší pravděpodobností zůstává v Teplicích!

„Na 90 % zůstáváme v Teplicích. Vedení klubu je rozhodnuté. Od vedení haly máme potvrzeno, že s koncem července se ruší očkovací centrum a vše se vrací do běžného režimu. Jediná překážka, proč bychom v Teplicích nezůstali, by byla nedostupnost haly. Proto zatím říkám, že je to na 90 %,“ dodává k setrvání v Teplicích prezident klubu Michail Žák.

Zásadní změny probíhají ve složení kádru. Svarog opouští většina hráčů, které fanoušci mohli v posledních sezonách v klubu vídat. Jmenovitě se jedná o tyto hráče: Tato, Paulinho, Guti, César, Mirco Casassa, Deco, Joao Salla, Alemao, Jiří Baran, Jakub Marek, Lukáš Soukup, Gansukh Chongor, Rostislav Šebek a Luděk Žolcer. 

Všem těmto hráčům chceme jménem celého klubu moc poděkovat za skvěle odvedenou práci ve Svarogu a popřát mnoho štěstí do budoucího angažmá i do života mimo palubovku. 

Děkujeme! 

V týmu naopak zůstává brankář Michal Hůla a hráči Claudio a Adriano. Trénovat bude i nadále Eloy Alonso. „Celý tým je v procesu obnovy. Byla to skvělá sezona zakončená třetím místem. I parta byla dobrá. Klub má ale nyní jiné cíle, vyšší cíle. Chceme větší úspěchy, proto musíme vybudovat nový mančaft. Už teď vím, že to bude velmi zajímavé. Nyní mohu prozradit, že už máme podepsaných šest nových českých hráčů, a že jsou to opravdu zajímavá jména. Hledáme i další varianty, o kterých budeme fanoušky průběžně informovat. Náš plán je takový, že budeme mít šest českých a šest zahraničních hráčů. Chceme postupně zmenšovat počet cizinců, to však bude záležet na naší schopnosti sehnat kvalitní Čechy. Teď už jich máme šest, za což jsem opravdu šťastný. Nyní pracujeme na složení cizinců. Upřímně chci do Svarogu dostat opravdu hodně kvalitní hráče. Na úkor kvantity budeme hledat kvalitu, “ doplňuje ke složení nového kádru Michail Žák. 

Od příští sezony se mění i koncept B týmu a juniorských týmů. Všechny nově povede Alois Lněnička, se kterým se Svarog domluvil na spolupráci. „Domluvili jsme se s futsalovým klubem FC Elite Teplice a panem Aloisem Lněničkou, že budeme spolupracovat. Je to zajímavý klub a naše jednání už jsou v závěrečné administrativní a právní fázi. Tento tým má mladé hráče mezi 16 a 19 lety a nyní přechází pod naši hlavičku. Budou tvořit naše béčko a pan Lněnička se nám bude starat i o mládež. Bude připravovat U17 a U19. Já osobně na tom chci opravdu zapracovat. Tohle nám prostě chybí. Jsem opravdu moc rád, že jsme se takto domluvili. Vždycky jsem chtěl kvalitní mládež, ale je okolo toho spousta problémů. Nyní můžeme začít postupně něco budovat a vychovat si i nějaké svoje hráče,“ raduje se z nové koncepce Michail Žák.

Ohledně možné spolupráce nyní Svarog jedná i s FK Teplice. Jednalo by se o případné spojení obou klubů. „Měli bychom společný teplický brand. Pro fanoušky by byla žlutomodrá určitě skvělá. Já osobně se tomu určitě nebráním, ale je to teprve v začátku, vše by se muselo dojednat,“ dodává Michail Žák.

O dalších novinkách v klubu budeme určitě včas informovat. Sledujte náš web.

Svarog! 
 

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

27/05/2021

Eloy Alonso: Letos jsme měli velkolepou…

Průběh sezony hodnotí v následujícím rozhovoru trenér Svarogu Eloy Alonso.  Svarogu uplynulo…

15/05/2021

Svarog ve čtvrtém zápase série podlehl…

Velký obrat se nekoná. Svarog prohrál ve čtvrtém utkání semifinálové série s Chrudimí a v play off…

13/05/2021

Série se v pátek vrací do Chomutova

Čtvrtý semifinálový zápas je na programu tento pátek od 19:00 v Chomutově. Zvládne Svarog odvrátit…

Všechny články

Futsal za život 1. Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

18/06/2021

Proč jde Plzeň na Slavii, a ne na…

Dokonáno jest! Počtvrté za posledních pět sezon, kdy se hrálo play-off, se střetnou Plzeň a Slavia. Přitom nechybělo…

18/06/2021

Podívejte se na první díl pořadu…

Ve čtvrtek 22. dubna jsme na našem facebookovém profilu nabídli v přímém přenosu premiéru nového pořadu eFutsal Talk,…

18/06/2021

Začíná nejkrásnější část sezony, play…

Světe, div se, ale můžeme slavit. Po dvou letech se 1. FUTSAL liga dočkala play-off. Nezbývá než věřit, že se dohraje.…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2021 Svarog Futsal Club