Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník 1. FUTSAL ligy 2020/2021
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015, 2018/2019
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

22.01.2021

Claudio: Porážky a chyby bereme jako poučení

Claudio: Porážky a chyby bereme jako poučení

Jako správný kapitán ve středu svou první brankou zavelel k skolení Liberce. Claudio nádhernou ranou z úhlu otevřel skóre, Svarog nakonec vyhrál 6:0. V pátek povede svůj tým do duelu v České Lípě. 

Jak bylo psychicky náročné jít po jasně prohraném utkání s Plzní do dalšího zápasu, ve kterém se od vás čekalo jen vítězství? 
Prohry do života sportovců patří. Máme dost zkušeností na to, abychom se s tím uměli poprat. Takové porážky nám můžou pomoct v tom, abychom se zlepšili. Víme, na čem mám pracovat. 

Liberci jste dal první gól. Bylo pro vás určitě důležité dát gól brzy, především pro takové zklidnění. Ale dlouho se vám nedařilo přidat další branky. Proč? 
Bylo opravdu důležité, že jsme dali brzy gól. Liberec byl velmi dobře organizovaný, dobře připravení. Ale to, že jsme nedali góly. nebyla známka, že bychom šance neměli. Důležité bylo, že jsme si ty šance vytvářeli. Bylo jen otázkou času, kdy to tam začne padat. 

Ve druhé půli Liberec zlomil druhý a třetí gól? Nebo co bylo rozhodující pro vítězství? 
Takhle bych to neřekl. Od začátku až do druhé půle jsme se zkrátka snažili vytvářet šance. Hráli jsme rychleji, byli jsme víc v pohybu. Taková hra soupeře vždy časem unaví, pod tlakem pak kapituluje. 

Pro tým je určitě dobré, že se mu povedlo vyhrát s nulou, že nedostal ani gól. Cítil jste i vy sám, že Michalovi Hůlovi musíte pomoct po tom, co se stalo proti Plzni, aby i on se vrátil do pohody? 
Určitě! Pro každý tým je velmi pozitivní, když odehraje zápas s nulou. I trenér nám po Plzni říkal, ať hrajeme víc z obrany. I Michal byl víc soustředěný, připravený. Chytal dobře, pochytal řadu šancí, bez něj by určitě Liberec nějaký gól dal. 

Když se ještě vrátíme k Plzni - jak si vy jako kapitán vysvětlujete takový propadák? 
My jsme od začátku hráli špatně, nehráli jsme tu naši hru. Dostali jsme rychlé góly. Tohle když se stane v prvních deseti minutách ve hře o první příčku, tak to takhle může dopadnout. Ty góly nás zlomily, naši strategii. Po zbytek zápasu jsme spíš usilovali o tom, abychom nespadli psychicky ještě níž. 

Co teď v další části sezony bude nejdůležitější? Co nejlépe si přichystat na play off, načasovat formu? 
Teď je pro nás velmi důležité se soustředit na náš tréninkový proces. Jsme rádi, že už se hraje, je to takový maraton zápasů. Fyzicky je to náročné. Ale věřím, že nás to herně na play off dobře připraví. Pořád ale budeme trénovat a pilovat řadu věcí. 

Jaká je podle vás síla týmu? Můžete po několika odehraných zápasech říct, jestli tým reálně má na to, aby se pral s českou špičkou? 
My jsme tým, který se vždy snaží být na špičce. Tak tomu bude i teď.  Naše síla? Tahle sezona ukazuje, že naše útočná fáze je lepší než obranná. Týmy proti nám brání hodně nízko, čekají na naše chyby. 

V pátek hrajete v České Lípě. Jaký typ zápasu čekáte? Něco podobného jako s Libercem? 
Ano, bude to podobný zápas. I Lípa bude čekat na naše chyby, bude spoléhat na brejky. Musíme si na to dát pozor. Musíme nastoupit tak, jak jsme nastoupili teď proti Liberci; pořád si vytvářet šance a pořád dávat pozor na obranu. 

Minulý venkovní zápas s Rapidem se ve druhé půli zvrhl. Když se na to budeme dívat pozitivně, může to být poučení pro příště, stejně jako to utkání s Plzní, berete to tak?
Musíme hledat pozitiva, ale neodvracet oči od negativ. Dlouhodobě bylo vidět, že i když se daří, tak tam chyby jsou. Tu druhou půli s Rapidem jsme podcenili. A Plzeň nám jen potvrdila, že i přes výhry v minulých zápasech byly v naší hře prvky, které je potřeba ještě trénovat, zlepšovat se. Určitě se poučíme, k tomu jsou porážky prospěšné. 
 

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

27/02/2021

Cenné vítězství! Svarog pokořil Chrudim

Devatenácté kolo 1. FUTSAL ligy přineslo šlágr a boj o druhé místo tabulky mezi Teplicemi a…

25/02/2021

Narozeniny: Deco

Dnes slaví 34. narozeniny nejlepší nahrávač Svarogu Deco. Jménem celého klubu mu tímto přejeme…

24/02/2021

Teplice na Slavii vybojovaly vítězství…

Dohrávka 9. kola 1.FUTSAL ligy mezi Slavií a Svarogem přinesla dle očekávání fantastický futsal.  …

Všechny články

Futsal za život 1. Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

07/03/2021

Utkání repre s Portugalskem uvidíte na…

Skvělá zpráva pro futsalové fanoušky. Přestože dvojutkání proti Portugalsku provázely organizační změny, a v ohrožení…

07/03/2021

Reprezentace odehraje utkání proti…

Kvalifikace o postup na futsalové EURO 2022 v Nizozemsku se měla hrát nově v jedné čtyřčlenné skupině s dvojicemi…

07/03/2021

Reklamu na futsal rozhodla desítka

V den, kdy odešla legenda české žurnalistiky a zakladatel ČT Sport Otakar Černý, nabídl populární sportovní kanál…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2021 Svarog Futsal Club