Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník 1. FUTSAL ligy 2020/2021
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015, 2018/2019
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

07.10.2020

Svarog podal podnět na komisi ohledně nesportovního chování Tomáše Vnuka

Svarog podal podnět na komisi ohledně nesportovního chování Tomáše Vnuka

Jak jste již možná někteří zaregistrovali na sociálních sítích Interobalu Plzeň či jinde, Svarog dne 6.10. podal podnět na příslušnou komisi FAČR, kvůli nesportovnímu chování hráče Tomáše Vnuka během utkání čtvrtého kola 1. FUTSAL ligy. 

Vedení teplického klubu shledává chování výše zmíněného hráče nedůstojným, nesportovním a mimo hranice fair-play. 

Hlavním důvodem k podání podnětu je zamyšlení se nad chováním tohoto hráče a přínos tohoto chování k prezentaci futsalu u široké sportovní veřejnosti.

Celé znění podnětu si můžete přečíst na následujících řádcích. 

Jménem našeho klubu podáváme podnět příslušné disciplinární či etické komisi SF FA ČR, a to s odkazem na náš vzájemný zápas s Interobalem Plzeň, který se odehrál dne 02.09.2020 v SH Plzeň, k chování hráče domácího celku Tomáše Vnuka. Dle našeho mínění, chování tohoto hráče odporuje důstojnému chování hráče registrovaného SF FA ČR, kdy uvedený hráč se po celou dobu utkání chová nedůstojně, vyhrocuje svým jednáním celý průběh zápasu, pokřikuje vulgárně na hráče hostujícího celku, vysmívá se jim, a to jak při osobním kontaktu, tak i zejména kdykoliv se ocitne u lavičky hostujícího celku. Rovněž tak uvedený hráč vyhledává osobní kontakty s protihráči, kde úmyslně a cíleně následně inscenuje ataky na svou osobu, fauly a napadení, které se proměňují v teatrální pokřiky, pády na zem, v úmyslu ovlivnit rozhodčí, že se jednalo o úmyslný faul a napadení jeho osoby. Hráč rovněž pokřikuje i na samotné rozhodčí, kde je zarážející, že spousta těchto napadení a pokřiků na hráče samotné zůstává bez povšimnutí samotných rozhodčích, který se se to týká.

Toto chování je patrné a průkazné samozřejmě samotnými aktéry utkání, tak videonahrávkou uvedeného utkání a dokonce i písemným on-line přenosem, kde se o tomto chování hráče píše. 

Náš klub se domnívá, že toto chování hráče nepatří do naší futsalové ligy, kterou se všichni snažíme profesionalizovat a je přece důstojností a hrdostí všech hráčů se účastnit jednotlivých utkání s obecnou povinností hráče a v duchu fair-play. Toto jednání hráče zcela jasně ukazuje na jeho nevyzrálost a má veškeré znaky nedůstojného chování a nerespektování obecně závazných předpisů, a to konkrétně Etického kodexu SF ČR - edice 2020/2021, §36 Porušení obecných povinností :  Kdo jedná v rozporu se svou obecnou povinností zejména tím, že a) jedná v rozporu se svou obecnou povinností pečlivě plnit své povinnosti vycházející ze svého postavení, a to zejména v záležitostech finančního charakteru, nebo b) se nechová důstojně, eticky a nejedná dostatečně důvěryhodně, nebo c) nerespektuje předpisy, bude potrestán důtkou, školením o dodržování předpisů, zákazem činnosti až na jeden měsíc, vyloučením z reprezentace futsalu ČR, zákazem vstupu do haly nebo areálu hřiště až na jeden rok nebo peněžitou pokutou až do výše 100.000, - Kč.
Smyslem našeho podnětu je zamyšlení se nad chováním tohoto hráče a přínos tohoto chování k prezentaci futsalu u široké sportovní veřejnosti. V případě, že příslušné komise, po objektivním vyhodnocení celého zápasu, neshledají naplnění žádné skutkové podstaty provinění hráče, žádáme alespoň i stanovisko, zda-li je tedy toto chování v souladu s příslušnými předpisy a je tedy "normální", jelikož my osobně máme zkušenosti, že při jakémkoliv takovém to jednání u jiných týmů a i našeho, jsme okamžitě na místě trestáni. 

Žádám o vyrozumění, jak bylo s naším podnětem naloženo.
 

 

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

14/10/2020

Sigilin: Věřím, že jednou ten titul…

Alexandr Sigilin pochází z Ukrajiny, od 18 let ale žije v Čechách. Miluje futsal, v teplickém klubu…

10/10/2020

Svarog si s Démony poradil i na podruhé

Páté kolo 1. FUTSAL ligy a zároveň poslední kolo před nucenou koronavirovou přestávkou je minulostí…

09/10/2020

Dnes čeká Svarog poslední ligové utkání…

Svarog dnes v teplické sportovní hale znovu přivítá Českou Lípu. Tentokrát se jedná o utkání 5.…

Všechny články

Futsal za život 1. Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

22/10/2020

Daniel Kolman jedná s NSA a bojuje za…

Finanční podpora od státu pro sportovní soutěže zatím nezahrnuje futsal a některé další soutěže. To se tento týden…

22/10/2020

Co ukázala 2. liga po třech odehraných…

Druhá liga Západ má za sebou tři kola. Vzhledem k tomu, že tuto soutěž hraje lichý počet týmů, tak trio Jablonec –…

22/10/2020

Repre nominovala 50 hráčů, včetně…

Česká futsalová reprezentace má zahájit 2. listopadu soustředění před klíčovou báráží o postup na MS v Litvě. Před…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2020 Svarog Futsal Club