Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník 1. FUTSAL ligy 2020/2021
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015, 2018/2019
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

29.09.2020

Teplice přivezly po parádním obratu tři body ze Sparty

Teplice přivezly po parádním obratu tři body ze Sparty

Dohrávka druhého kola 1. FUTSAL ligy je minulostí. Ve sváteční večer přivítala pražská Sparta na domácí palubovce teplický Svarog. Od zápasu se očekával šlágr kola. 

V první půli se lépe dařilo domácímu celku. Svarog se nemohl dostat ke své hře a soupeř trestal. První branku vstřelil ve 14. minutě Lukáš Křivánek. V závěru poločasu vyvíjel Svarog na Spartu velký tlak, i přes to se skóre měnilo opět na straně domácích. Na 2:0 zvýšil v 19. minutě Antonín Hrdina. Tímto výsledkem poločas skončil a Teplice měly rozhodně o přestávce nad čím přemýšlet. 

Poločasová pauza hostům jednoznačně prospěla. Do druhé půle vstoupil vyměněný tým, který si postupně šel za úspěchem. Ve 30. minutě se hosté po několika neproměněných šancích konečně prosadili. Trefil se Adriano po asistenci Deca. Netrvalo to ani minutu a přišla druhá branka Svarogu. Na 2:2 srovnal Jirka Baran, který uklízel míč do odkryté brány. Diváci sledovali atraktivní utkání, ve kterém se oba celky snažili strhnout vedení na svou stranu. Nakonec to byly Teplice, které zasadily pomyslný poslední hřebíček do rakve Sparty. Na konečných 2:3 měnil skóre ve 38. minutě Keko. Závěrečné vteřiny už si Svarog pohlídal a po dvou letech tak pražskou Spartu porazil. 

Beni Simitči, trenér AC Sparta Praha: “K dnešnímu zápasu nemám co říct. Je jasné, že v druhém poločase jsme odpadli takticky. Vůbec nebylo v plánu se stáhnout a čekat na soupeře. Tohle bylo strašné nedodržení trenérských pokynů, které jsme si dali o poločase. Měli jsme být daleko aktivnější, držet balón, napadat soupeře od půlky. Krásně jsme začali, s velkou jistotou a přehledem, vedli jsme o dva góly, neinkasovali jsme, takže přesně to, co jsme chtěli. Chyběl nám strašně moc William, který by Teplice dokázal potrestat. Opravdu nevím odkud se vzala ta pasivní hra, soupeř jako Teplice za takového stavu nepřestane hrát, právě naopak bude ještě více tlačit. Za stavu 2:0 jsme měli několik tutovek před bránou, které by ukončily zápas, ale bohužel se nám je nepodařilo proměnit. Samozřejmě mě mrzí domácí prohra. Myslím si, že vzhledem ke všem opatřením okolo COVIDU byla velmi slušná návštěva, za což jsem rád. Soupeři gratuluji k vítězství, za druhý poločas si to opravdu zasloužili, ale my jsme jim k tomu naší pasivitou výrazně pomohli.”

Micha Hůla, brankář Svarog FC: "V dnešním důležitém zápase jsme zaspali první poločas a vůbec jsme se nedostali ke své hře. Bylo důležité, že nás ani dvoubrankové manko nesložilo. O poločase jsme si k tomu něco řekli a do druhé půle jsme nastoupili úplně vyměnění. Jsem rád, že se nám podařilo utkání otočit v náš prospěch a zvítězit."´

AC SPARTA PRAHA – SVAROG FC TEPLICE 2:3 (2:0)

Sestava Sparta: Ondřej Vahala (Pavel Plecitý) – William, Antonín Hrdina, Matěj Hudousek, Martin Hora, Lukáš Křivánek, Benjamin Tušar, Azem Brahimi, David Snop, Jiří Vokoun, Angellot

Sestava Teplice: Michal Hůla (Jakub Marek, Lukáš Soukup) - Jiří Baran, Cesar, Claudio, Pau Pica, Adriano, Keko, Chongor Gansuch, Deco, Rostislav Šebek, Jezin, Tato

Branky a asistence: 14. Lukáš Křivánek (Antonín Hrdina), 19. Antonín Hrdina (Lukáš Křivánek) - 30. Adriano (Deco), 31. Jiří Baran (Deco), 38. Keko (Tato)

Svarog pokračuje v zápasovém kolotoči. Již tento pátek čeká Teplice další venkovní kolo a těžký soupeř s ním. Na domácí palubovce bude vlky hostit tým SK Interobal Plzeň.

Děkujeme všem fanouškům za podporu!

Jedeme dál.
Svarog!

 

Zpět na výpis článků

Galerie k článku

29/09/2020

AC Sparta Praha - Svarog FC (2. kolo)

Kompletní galerie

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

14/10/2020

Sigilin: Věřím, že jednou ten titul…

Alexandr Sigilin pochází z Ukrajiny, od 18 let ale žije v Čechách. Miluje futsal, v teplickém klubu…

10/10/2020

Svarog si s Démony poradil i na podruhé

Páté kolo 1. FUTSAL ligy a zároveň poslední kolo před nucenou koronavirovou přestávkou je minulostí…

09/10/2020

Dnes čeká Svarog poslední ligové utkání…

Svarog dnes v teplické sportovní hale znovu přivítá Českou Lípu. Tentokrát se jedná o utkání 5.…

Všechny články

Futsal za život 1. Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

22/10/2020

Daniel Kolman jedná s NSA a bojuje za…

Finanční podpora od státu pro sportovní soutěže zatím nezahrnuje futsal a některé další soutěže. To se tento týden…

22/10/2020

Co ukázala 2. liga po třech odehraných…

Druhá liga Západ má za sebou tři kola. Vzhledem k tomu, že tuto soutěž hraje lichý počet týmů, tak trio Jablonec –…

22/10/2020

Repre nominovala 50 hráčů, včetně…

Česká futsalová reprezentace má zahájit 2. listopadu soustředění před klíčovou báráží o postup na MS v Litvě. Před…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2020 Svarog Futsal Club