Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2019/2020
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015, 2018/2019
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

25.08.2020

Nová sezona klepe na dveře. Co očekávají hlavní aktéři?

Nová sezona klepe na dveře. Co očekávají hlavní aktéři?

Na čtvrteční tiskové konferenci se probíraly cíle Svarogu, nové posily, změny v realizačním týmu a mnoho dalšího. Nejdůležitější informace jsou pro vás shrnuty v následujícím rozhovoru.

Jak vypadá příprava týmu na novou sezonu? Pauza byla díky koronaviru nezvykle dlouhá.

Michail Žák, prezident Svarog FC: Pauza byla příliš dlouhá. Pro vedení i hráče – asi největší pauza za celý život, co děláme futsal. Každý z nás se už těšil. Při zahájení přípravy to bylo znát. Jsem s ní velmi spokojený. 

Příprava je nyní v půlce. Vše, co jsme plánovali, bylo na 90% splněné. Jediné, co nám chybí, je jeden hráč, máme volné okéno.

Jak se cítí nový trenér Svarogu v týmu? 

Eloy Alonso, trenér Svarog FC: Cítím se tu spokojený a šťastný. Byl to příjezd do neznámého, ale našel jsem tu přátele, vznikly tu výborné vztahy. Líbí se mi, jak tým pracuje. 

Zkušenost s prací v zahraničí mám. V každém týmu jsem měl k dispozici cizí hráče, byl to vždy národnostní mix. Chci se učit nové kultuře a poznávat nové lidi. Nejdůležitější věcí je to, že je potřeba dát dohromady dobrou partu. To byl můj hlavní úkol, když jsem do Svarogu přišel. Jen dobrý kolektiv je schopen správně fungovat.

Trenérovi Alonsovi bude nově asistovat Tomáš Künzl. Jak se sžil se svou novou rolí a co je jeho úkolem?

Tomáš Künzl, asistent trenéra: Sloužím českým hráčům. Vezmu si je k sobě, řeknu jim, jak to vidím já a co od nás chce trenér. Pořád chci být součástí týmu. Stále trénuji. Mým cílem je propojit trenérské vedení, kolektiv a mužstvo, aby to vše fungovalo. Chci umožnit hlavnímu trenérovi, aby mohl dělat svou práci na 100%.

Bál jsem se, jak mě mužstvo vezme. Ale díky tomu, že jsem v kabině byl od začátku a vycházel jsem s každým bez problémů, je to tak i nadále. Je to stejné, jako kdybych byl jejich spoluhráč. Práce asistenta trenéra je velmi různorodá. 

Svarog má též pro sezonu 2020/2021 nové kapitána. Stal se jím Claudio. Jak probíhala jeho volba?

Tomáš Künzl, asistent trenéra:
Měli jsme sezení, ještě než začala příprava. Řešili jsme kapitána a probíhalo hlasování. Claudio dostal nejvíc hlasů. Jednoznačně jsme se shodli i na asistentovi, Jirkovi Baranovi.

Český tým má nyní kapitána cizince. Nebude to problém?  

Eloy Alonso, trenér Svarog FC: S touto situací už zkušenosti mám. Byl to trochu i můj nápad. Hlavně i to, aby byl zástupce kapitána domácí hráč. Určitě to bude dobře fungovat. 

A jak si na roli kapitána zvyká sám Claudio?

Claudio, kapitán Svarog FC: Je to pro mě obrovská pocta. Uvědomuji si, nakolik mě to změní jako člověka i sportovce. Nesu velkou zodpovědnost. Myslím si, že mi to prospěje v profesionálním růstu. Bylo mým přáním tu být kapitán. Rád bych týmu pomohl k co nejlepšímu umístění. 

Tradiční předsezonní otázka jednoznačně směřuje k cílům. Jaké tedy jsou?

Claudio, kapitán Svarog FC: Cíl nás všech je ten nejvyšší. Já jako kapitán musím být zrcadlem prezidenta klubu, trenéra, asistenta i hráčů. Musím následovat jejich vizi, aby se ta naše loď dostala do společného cíle. 

Tomáš Künzl, asistent trenéra: Chceme každý zápas vyhrát – doma i venku. Uvidíme, co z toho vyleze. Přejeme si, ať je to to nejvyšší umístění. 

Michail Žák, prezident Svarog FC: Pro mě je to každý rok stejné. Nevidím jiný cíl než titul. Nezáleží na soupeři. My, jako Svarog, se vždy budeme snažit vyhrát titul. Sport ale není jen o vítězství a titulech. Je to i show pro diváky. Já sportem žiji. Není to práce, kterou musím dělat. Je to zážitek a koníček. Krom vítězství v lize chci prožívat euforii z toho, jak můj tým hraje. Pro mě je cílem žít futsalem, je to moje rodina. Letošní sezona je naše 10. sezona v nejvyšší soutěži. Věřím, že přinese jen pozitivní emoce. 

Eloy Alonso, trenér Svarog FC: Chceme jít postupně, zápas od zápasu. Cíle musí být vždy nejvyšší – vítězit a jít si za společným snem.  

Před sezonou přišel Svarog o svého kapitána a nejlepšího střelce Davida Černého. Jak se s tím tým popasoval?

Michail Žák, prezident Svarog FC: David Černý? To je obrovská ztráta pro náš tým. „Ukradli“ nám nejlepšího střelce posledních tří sezon. Nečekal jsem to. Je to velký problém. Nečekal jsem, že dostane profi smlouvu, ale přeji mu to. On byl lídrem, ikonou našeho klubu, místním hráčem, takovým Ronaldem. Bude nám strašně chybět. Krom Davida odešli i další hráči – asi šest nebo sedm hráčů. Někteří odešli kvůli jiným nabídkám, s některými jsme naopak neprodloužili kontrakt my. Museli jsme na tom všem tvrdě pracovat, abychom byli opět silní. Problémem bylo, že ekonomicky nejsme až tak silní. Navíc vznikl problém, že Brazilci nemůžou do Evropy. Přišli jsme o Alemaa, ten byl obrovsky platný v kabině i na hřišti. A také o Rafinhu, to je celkem známý hráč ve světě. Ale pracovali jsme a já musím přiznat, že na finance, které máme k dispozici, jsme našli vynikající hráče.  

Celkově jsem tedy spokojený, vytvořil se tu výborný kolektiv. Máme nového českého brankáře Jakuba Marka. Má zkušenosti z nejvyšší ligy. Letos máme tři české brankáře, to jsme nikdy neměli. To je pro nás strašně pozitivní. Všichni jsou výborní. 

Chci pochválit všechny české hráče. Jsou tu i kluci z juniorky, kteří dělají velké pokroky. Věřím, že za dva nebo tři roky budou v základní sestavě. Už dva roky je u nás Gansukh Chongor, který má perspektivu. Česká část týmu vypadá velmi slibně. 

Nejbližší přípravná utkání čekají Svarog již tento víkend na tradičním domácím turnaji. Jaké to budou zápasy?

Michail Žák, prezident Svarog FC: Na turnaji bude semifinále a finále – my budeme hrát s Boca Juniors Krupka. To bude zajímavý zápas, mají i naše bývalé hráče. Dále budou hrát Slavia a Rapid Ústí nad Labem. To bude v pátek 28. V sobotu 29. se bude konat finále a zápas o třetí místo. To budou dvě dobrá utkání týden před začátkem ligy. 

Na Svarog Open Cup 2020 jste všichni srdečně zváni!

Svarog!
 

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

26/09/2020

Teplice dovezly z Brna další tři body

Druhé kolo 1.FUTSAL ligy zaválo Svarog opět na Moravu. Tentokrát Teplice hostil ostřílený ligový…

24/09/2020

Svarog se v pátek představí v Brně

:Po reprezentační přestávce začne 1. FUTSAL liga v pátek večer v Brně. Domácí Helas hostí ve 3.…

22/09/2020

Deset sezon v lize (2.): Brazilská…

Pro Svarog FC Teplice je sezona 2020/2021 jubilejní desátou mezi českou futsalovou elitou. U…

Všechny články

Futsal za život 1. Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

27/09/2020

Svarog posílil, přichází zkušený pivot…

Zajímavé jméno získal v minulých dnech teplický Svarog. Obrany soupeřů bude v této sezóně trápit útočník Keko, který…

27/09/2020

Od kluků jsem dostal dort a dres, měl…

Česká futsalová reprezentace absolvovala od pátku do úterý soustředění v Plzni. Připravovala se na listopadovou baráž…

27/09/2020

Václav Bellada: Zahrát si proti Slavii…

Trenér druholigových Wizards Praha Václav Bellada má za sebou bohatou futsalovou kariéru, během které působil…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2020 Svarog Futsal Club