Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník 1. FUTSAL ligy 2020/2021
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015, 2018/2019
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

15.05.2020

Michail Žák: Máme stále stejné cíle

Michail Žák: Máme stále stejné cíle

O změnách v kádru a mnoha další aktuálních informací z klubu mluví prezident Svarog FC Michail Žák v následujícím rozhovorou.  

Přípravy na nový ročník jsou v plném proudu. Můžete v krátkosti zhodnotit sezonu minulou?

S výsledky a průběhem minulé sezony jsem spokojen tak na 75 procent. Jako každý rok jsme měli zdravotní problémy, došlo ke zranění mnoha hráčů. Ani polovinu jsme neodehráli v plné sestavě, dokonce snad ani jeden zápas. Rovněž delší dobu trvala souhra v komunikaci mezi trenérem a hráči, protože jeho styl byl odlišný od dosavadní hry a hráčům dlouhou dobu trvalo se s tímto herním stylem a taktikou seznámit. Vše se sladilo bohužel až koncem sezony, která byla nenadále ukončena. Předpokládám, že v případě dohrání soutěže a play off bychom byli plně sehráni a profesionálně bychom prošli koncem ročníku.

Konkrétně mě mrzí prohra se Slavií a obě dvě prohry s Plzní. Myslím si, že jsme měli možnost získat nějaké body, v těchto zápasech jsme nebyli horším týmem. Velmi pozitivně beru postup do finále Poháru FAČR a některé zápasy se silnými soupeři. Zejména venkovní zápas v Chrudimi, utkání v semifinále poháru s Chrudimí a domácí zápas se Spartou. Ty byly velice dobré, na vysoké úrovni, a to z obou stran. Jsem zároveň rád, že v průběhu celé sezony získávali formu a praxi i čeští hráči. Chci pochválit Barana, Černého, Chongora a Šebka. Nelze přehlédnout veliký úspěch Hůly, který se dostal do reprezentace ČR a stal se nejlepším mladým hráčem v lize. Velmi si také vážím ocenění Sportovec regionu 2019, které nám udělilo naše město. Je to velká odměna za naší práci. 

Pokud by nám dovolili dohrát sezonu, pevně věřím, že bychom došli velice daleko, že bychom se dostali i do finále. Měli jsme velké cíle a ta šance byla. Nechci hodnotit rozhodnutí Výkonného výboru KF ČR, které do dnešní doby nechápu. Nevím, proč se liga nedohrála, tak jako v ostatních sportech.

Má koronavirus COVID-19 vliv na celkovou situaci klubu Svarog FC Teplice a na příští sezonu ?

Toto virové onemocnění a s tím spojené okolnosti má vliv na celý svět po všech stránkách. Pokud pominu primárně onemocnění obyvatelstva, úmrtnost nebo zdraví, má tato pandemie dopad na celkovou ekonomiku všech států a jejich obyvatel. To samozřejmě díky karanténě a s tím spojeným útlumem ekonomiky. Už nyní víme, že náš rozpočet na nadcházející sezonu bude ponížen, a to minimálně o 35 procent. Dopad této situace se samozřejmě odráží na našich sponzorech, partnerech i na našem vlastním finančním zajištění. Mohu jen slíbit, že přesto všechno do nadcházející sezony nastoupíme a budeme tu pro naše fanoušky i nadále.

Jaké konkrétní změny v kádru Svarogu lze očekávat?

Vzhledem k našemu poníženému rozpočtu jsme museli sahat do sestavy, i když neradi. Proto nebudou v týmu pokračovat hráči Rodrigo, Litvinov, Ossorio, Djaelson a brankář Diegao. Na druhou stranu, všichni čeští hráči prodloužili smlouvy s naším týmem, a to i přes ponížené finanční odměny. Pochopili tuto krizovou situaci a chtějí v našem klubu zůstat. Za to jim velice děkuji a vážím si toho

Chci oznámit fanouškům, že i část cizinců po vzájemných jednáních prodloužila smlouvy s naším klubem, a to i přes to, že si také finančně pohoršili. Jsou však s naším klubem spjatí. Jedná se o Alemaa, Césara, Adriana, Claudinha a Tata. Vážím si toho, že jsme mohli udržet tyto hráče a že nám chtějí i nadále pomoci. Další důležitou informací pro fanoušky je nový člen týmu Rafinha, což je docela známý hráč. Dlouhodobě jsem jej sledoval a zaujal mě svým výkonem v ukrajinském týmu Prodexim. Poslední sezonu odehrál na Kypru s naším bývalým hráčem Jeanem, který nám pomohl s jeho působením u nás.

Zásadní změna se udála na postu trenéra. Viktor Tarčilo obdržel lukrativní nabídku od jednoho běloruského týmu, kterou nemohl odříci. Museli jsme hledat jinou variantu. Měl jsem celkem na výběr mezi čtyřmi trenéry, včetně jednoho z Česka. Po vleklých jednáních klub podepsal kontrakt se španělským trenérem. Klub od nové sezony povede Alonso Fraile Eloy. Podrobnosti o trenérovi a rozhovor s ním můžete očekávat v blízké době. Myslím, že bude pro klub přínosem. Já osobně mám rád španělský futsal. Tento herní styl se mi líbí, je oblíben po celém světe a doufejme, že nám trenér pomůže dosáhnout na nejvyšší mety.

Jaké jsou plány na předsezonní přípravu?

Tým má nyní volno, sejdeme se počátkem srpna a budeme pracovat podle plánu nového trenéra. Na konci srpna odehrajeme několik přátelských utkání a chceme organizovat tradiční domácí turnaj. Případně vyjedeme na nějaký zahraniční turnaj, již nyní jsme obdrželi několik pozvánek. Jelikož MS ve futsale bylo přeloženo na příští rok, pravděpodobně naše liga začne počátkem září, i když veřejně to ještě nebylo potvrzeno. Budeme se držet tohoto plánu a termínů.

Jaké máte cíle pro ročník 2020/2021?

Máme stále stejné cíle, nezávisle na okolnostech. Chceme bojovat o nejvyšší pozice, získat nejvyšší umístění v tabulce a nejcennější medaile. Chceme naším moderním futsalem a krásnou hrou potěšit naše fanoušky a snad konečně získat i vytoužený titul.
 

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

06/11/2020

Trápí mě, že se naše liga neubírá…

Nejvyšší futsalová soutěž je přerušená a na základě hlasování klubů se nerozběhne dříve než po…

03/11/2020

Žák: Nevíme, jestli budeme moct hrát.…

Futsalisté teplického Svarogu trénují doma, běhají po parcích. A čekají, jestli budou moct…

30/10/2020

Brankář Jakub Marek chtěl být kosmonaut…

V létě teplický futsalový klub získal nového brankáře. Ústecký Jakub Marek sice nemá ligové…

Všechny články

Futsal za život 1. Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

05/12/2020

Antonín Hrdina již v Lize mistrů…

Letos je nabídka utkání futsalové Ligy mistrů, ve kterých se dá najít česká stopa, nebývale velká. Naši hráči se totiž…

05/12/2020

Chrudim trénuje a chystá se na předkolo…

Futsalisté FK Chrudim se ale mohou vrhnout do tréninku ve své sportovní hale. Již ve čtvrtek tak započali ostrou…

05/12/2020

Reprezentace počtvrté postoupila na MS!

Počtvrté v historii se český futsalová reprezentace podívá na světový šampionát! Po letech 2004, 2008 a 2012 se naši…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2020 Svarog Futsal Club

x