Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2019/2020
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015, 2018/2019
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

15.05.2020

Michail Žák: Máme stále stejné cíle

Michail Žák: Máme stále stejné cíle

O změnách v kádru a mnoha další aktuálních informací z klubu mluví prezident Svarog FC Michail Žák v následujícím rozhovorou.  

Přípravy na nový ročník jsou v plném proudu. Můžete v krátkosti zhodnotit sezonu minulou?

S výsledky a průběhem minulé sezony jsem spokojen tak na 75 procent. Jako každý rok jsme měli zdravotní problémy, došlo ke zranění mnoha hráčů. Ani polovinu jsme neodehráli v plné sestavě, dokonce snad ani jeden zápas. Rovněž delší dobu trvala souhra v komunikaci mezi trenérem a hráči, protože jeho styl byl odlišný od dosavadní hry a hráčům dlouhou dobu trvalo se s tímto herním stylem a taktikou seznámit. Vše se sladilo bohužel až koncem sezony, která byla nenadále ukončena. Předpokládám, že v případě dohrání soutěže a play off bychom byli plně sehráni a profesionálně bychom prošli koncem ročníku.

Konkrétně mě mrzí prohra se Slavií a obě dvě prohry s Plzní. Myslím si, že jsme měli možnost získat nějaké body, v těchto zápasech jsme nebyli horším týmem. Velmi pozitivně beru postup do finále Poháru FAČR a některé zápasy se silnými soupeři. Zejména venkovní zápas v Chrudimi, utkání v semifinále poháru s Chrudimí a domácí zápas se Spartou. Ty byly velice dobré, na vysoké úrovni, a to z obou stran. Jsem zároveň rád, že v průběhu celé sezony získávali formu a praxi i čeští hráči. Chci pochválit Barana, Černého, Chongora a Šebka. Nelze přehlédnout veliký úspěch Hůly, který se dostal do reprezentace ČR a stal se nejlepším mladým hráčem v lize. Velmi si také vážím ocenění Sportovec regionu 2019, které nám udělilo naše město. Je to velká odměna za naší práci. 

Pokud by nám dovolili dohrát sezonu, pevně věřím, že bychom došli velice daleko, že bychom se dostali i do finále. Měli jsme velké cíle a ta šance byla. Nechci hodnotit rozhodnutí Výkonného výboru KF ČR, které do dnešní doby nechápu. Nevím, proč se liga nedohrála, tak jako v ostatních sportech.

Má koronavirus COVID-19 vliv na celkovou situaci klubu Svarog FC Teplice a na příští sezonu ?

Toto virové onemocnění a s tím spojené okolnosti má vliv na celý svět po všech stránkách. Pokud pominu primárně onemocnění obyvatelstva, úmrtnost nebo zdraví, má tato pandemie dopad na celkovou ekonomiku všech států a jejich obyvatel. To samozřejmě díky karanténě a s tím spojeným útlumem ekonomiky. Už nyní víme, že náš rozpočet na nadcházející sezonu bude ponížen, a to minimálně o 35 procent. Dopad této situace se samozřejmě odráží na našich sponzorech, partnerech i na našem vlastním finančním zajištění. Mohu jen slíbit, že přesto všechno do nadcházející sezony nastoupíme a budeme tu pro naše fanoušky i nadále.

Jaké konkrétní změny v kádru Svarogu lze očekávat?

Vzhledem k našemu poníženému rozpočtu jsme museli sahat do sestavy, i když neradi. Proto nebudou v týmu pokračovat hráči Rodrigo, Litvinov, Ossorio, Djaelson a brankář Diegao. Na druhou stranu, všichni čeští hráči prodloužili smlouvy s naším týmem, a to i přes ponížené finanční odměny. Pochopili tuto krizovou situaci a chtějí v našem klubu zůstat. Za to jim velice děkuji a vážím si toho

Chci oznámit fanouškům, že i část cizinců po vzájemných jednáních prodloužila smlouvy s naším klubem, a to i přes to, že si také finančně pohoršili. Jsou však s naším klubem spjatí. Jedná se o Alemaa, Césara, Adriana, Claudinha a Tata. Vážím si toho, že jsme mohli udržet tyto hráče a že nám chtějí i nadále pomoci. Další důležitou informací pro fanoušky je nový člen týmu Rafinha, což je docela známý hráč. Dlouhodobě jsem jej sledoval a zaujal mě svým výkonem v ukrajinském týmu Prodexim. Poslední sezonu odehrál na Kypru s naším bývalým hráčem Jeanem, který nám pomohl s jeho působením u nás.

Zásadní změna se udála na postu trenéra. Viktor Tarčilo obdržel lukrativní nabídku od jednoho běloruského týmu, kterou nemohl odříci. Museli jsme hledat jinou variantu. Měl jsem celkem na výběr mezi čtyřmi trenéry, včetně jednoho z Česka. Po vleklých jednáních klub podepsal kontrakt se španělským trenérem. Klub od nové sezony povede Alonso Fraile Eloy. Podrobnosti o trenérovi a rozhovor s ním můžete očekávat v blízké době. Myslím, že bude pro klub přínosem. Já osobně mám rád španělský futsal. Tento herní styl se mi líbí, je oblíben po celém světe a doufejme, že nám trenér pomůže dosáhnout na nejvyšší mety.

Jaké jsou plány na předsezonní přípravu?

Tým má nyní volno, sejdeme se počátkem srpna a budeme pracovat podle plánu nového trenéra. Na konci srpna odehrajeme několik přátelských utkání a chceme organizovat tradiční domácí turnaj. Případně vyjedeme na nějaký zahraniční turnaj, již nyní jsme obdrželi několik pozvánek. Jelikož MS ve futsale bylo přeloženo na příští rok, pravděpodobně naše liga začne počátkem září, i když veřejně to ještě nebylo potvrzeno. Budeme se držet tohoto plánu a termínů.

Jaké máte cíle pro ročník 2020/2021?

Máme stále stejné cíle, nezávisle na okolnostech. Chceme bojovat o nejvyšší pozice, získat nejvyšší umístění v tabulce a nejcennější medaile. Chceme naším moderním futsalem a krásnou hrou potěšit naše fanoušky a snad konečně získat i vytoužený titul.
 

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

03/08/2020

Narozeniny: Michal Hůla

Své 22. narozeniny dnes slaví brankářská jednička Svarogu Míša Hůla! Za celý tým mu tímto…

03/08/2020

Svarog zahajuje přípravu na novou sezonu

Tým je téměř kompletní, trenér Eloy Alonso již dorazil do České republiky, nic nebrání zahájení…

31/07/2020

Narozeniny: Xenka Sampaio

Dnes slaví narozeniny překladatelka a duše Svarogu Xenka Sampaio! Za celý tým jí tímto přejeme…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

06/08/2020

Svarog začal přípravu. Bez Černého, ale…

Teplický účastník nejvyšší soutěže se začal v pondělí připravovat na novou sezónu. V kádru došlo k několika změnám, z…

06/08/2020

Většina ligových klubů zahájila přípravu

Futsalová liga odstartuje v prvním týdnu měsíce září a dvanáct klubů se začne rvát o ligové body. I proto, že tento…

06/08/2020

Radek Lobo: O start ligy nemám obavy

Ačkoliv se to nezdá, tak za necelých šest týdnů by se měla rozběhnout VARTA futsal liga. Nejen české nejvyšší…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2020 Svarog Futsal Club