Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2019/2020
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015, 2018/2019
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

06.02.2020

Viktor Tarčilo: Nezáleží na tom, kolik nám zbývá zápasů

Viktor Tarčilo: Nezáleží na tom, kolik nám zbývá zápasů

Po několika změnách v kádru a mnoha odehraných zápasech vám přinášíme rozhovor s trenérem Svarogu Viktorem Tarčilem. 

Sezona je ve své druhé polovině a play off se pomalu blíží. Jak jste spokojený s dosavadními výsledky Svarogu?
S první polovinou sezony nejsem spokojený. Díky stálým změnám ve složení kádru, kartám a zraněním, jsme nemohli zavést dobrý tréninkový proces. Navíc jsme neměli skoro žádnou přípravu před sezonou, samozřejmě z objektivních důvodů. Začali jsme dělat chyby ne proto, že nás soupeř přinutil, ale prostě nám chyběly fyzické síly.

Před Vánoci jsme mohli vidět dramatické, vyrovnané utkání ve finále Poháru s favoritem celé soutěže, pražskou Spartou. Poté přišla prohra na Slavii a v Plzni. Jak byste tato utkání okomentoval? Co Svarogu scházelo k vítězství?
V zápasech na Slavii a v Plzni jsme měli brát body, po přestávce jsme se ale bohužel zastavili. Samozřejmě jsem ještě v první polovině sezony neměl dostatek zkušeností v Evropě, všechno je tu úplně jiné, než bylo v Bělorusku. Pokud jde o mentalitu hráčů, s každým se musí jednat jinak. Ve spolupráci s Brazilci a Evropany, navíc když máte ve svém týmu dohromady sedm národností, to vyžaduje čas najít mezi nimi kompromisní chování. Zároveň jsme ale proti Chrudimi hráli třikrát skvěle, když jsme dvakrát vyhráli (jednou v lize a podruhé v semifinále Poháru) a prohráli s nimi pouze ve třetím zápase ve druhé polovině sezony. Skvělý zápas jsme odehráli ve finále Poháru, kde jsme těsně prohráli se Spartou. Jedná se však o jednotlivé hry, pokud chceme bojovat o zlato, musíme zajistit i vše okolo. Důležitá je stabilita týmu, dobrý týdenní cyklus přípravy na zápas a maximální zlepšení funkčního tréninku.

Během sezony bylo vedení nuceno obměnit kádr, obzvláště po Vánocích, kdy odešel Teka a Archil Sebiskveradze. Mohl byste se nějak k jejich odchodu vyjádřit?
Co se týče Teky, nabídli mu podmínky v Lucembursku lepší, než jsme nabídli my, tak odešel. Měl by děkovat našemu prezidentovi Michailovi Žákovi, který ho nechal jít, i když měl v Teplicích platnou smlouvu a to i přes to, že pro nás byl velmi nezbytný. Je to silný hráč. Pokud jde o Archila, on nechápal, kam se dostal. Myslel si, že je stále v běloruské Lidě. Hráč musí svým chováním i hrou dokázat, že je nejlepší. V Evropě mají zahraniční hráči zvláštní postavení. Pokud chtějí někomu rozkazovat a hrát v základní sestavě, musí být velmi silní v hlavě. 

A naopak do Teplic dorazily nové posily, Alemao, César Ribeiro a Diegao. Co říkáte na tato jména?
Do nových hráčů bych počítal i Djaelsona, který byl zraněn a nehrál dva měsíce. Se všemi čtyřmi jsem moc spokojený, jsou to skuteční profesionálové, pracují skvěle. A co je nejdůležitější, příliš nic nekomentují, ale pracují v tréninku a chtějí pomoci naší hře a vytvořit dobré klima v týmu. Je těžké dosáhnout výsledků bez dobré, přátelské týmové rodiny. Věřte, že všude kde jsem pracoval se nám podařilo navázat s týmem spravedlivé rodinné vztahy.

Nyní je tým opět připraven do akce. Co na jeho celkové složení říkáte?
Co se týče našeho současného stavu, jsem velmi spokojen s tím, jak pracují Tato a Claudinho. V první polovině sezony nám velmi chyběla jejich dobrá forma. Také se mi líbí Jirka Baran a Rosťa Šebek. I oni jsou pro naše soupeře dobrá konkurence. Pokud bude i nadále skvěle pracovat na tréninku Gansukh Chongor, bude mít také dobrou budoucnost. Musí ale pochopit, že jeho čas přijde a musí pracovat i dál. Šebek i Chongor chodí občas pomáhat našemu B týmu, jsou to velmi milí chlapi, mladí a schopní. Opravdu věřím v Rodriga a Ossoria, jejich zkušenosti a kvalita nám přinesou dobré výsledky. Zdá se mi také, že Max Litvinov začíná získávat tu důvěru a porozumění vztahům při hře s Evropany a Brazilci. Pro něj to bylo velmi těžké, ale už se začal přizpůsobovat. Samozřejmě nesmím zapomenout na našeho kapitána Davida Černého. I přes to, že nehrál v první polovině sezony špatně, očekávám od něj ještě více práce na tréninku a přínos v týmové hře. David je velmi schopný člověk a měl by si rozmyslet, jestli chce hrát futsal nebo velký fotbal. Očekávám, že Michal Hůla, náš mladý brankářský talent, bude hrát sebevědoměji a soutěžit. Tomáš Künzl se trochu zranil, přejeme mu, aby se zotavil a brzy se připojil k týmu.

Do konce základní části zbývá 8 zápasů. Svarog se pravděpodobně neumístí lépe než na čtvrté příčce. S ohledem na tento fakt, jaké jsou nyní ambice pro play off?
Nezáleží na tom, kolik zápasů nám zbývá. Budeme pracovat a vylepšovat naši hru. Pokusíme se vyhrát každý další zápas. Důvěra a týmová práce našich hráčů, kterou budeme potřebovat v play off k boji o mistrovské medaile, je pro nás důležitá.

Díky za rozhovor! Ať se daří!

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

23/06/2020

Do Svarogu přichází brankář Jakub Marek

Ke gólmanské dvojici Hůla – Soukup se přidá třetí jméno. Do Svarogu přichází osmadvacetiletý…

18/06/2020

Rozlosování ročníku 2020/2021

Los pro nový ročník VARTA futsal ligy je na světe! Svarogu začíná sezona v pátek 4.září 2020. Na…

28/05/2020

Narozeniny: Jiří Baran

Dnes slaví 24. narozeniny hráč Svarogu Jirka Baran! Jménem celého klubu mu tímto přejeme mnoho…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

05/07/2020

Překvapení! Martin Směřička opouští…

Když přišel slovenský reprezentant Martin Směřička v lednu 2017 do pražské Slavie, málokdo jeho jméno znal. Ovšem za…

05/07/2020

Smutná zpráva, zemřel Vladimír Mudrík

Další smutná zpráva dnes zarmoutila český futsal. Futsalový Baník Ostrava na svém facebookovém profilu informoval, že…

05/07/2020

Ženská futsalová liga bude mít 12…

Minulý týden byla uzávěrka přihlášek pro nejvyšší soutěž futsalistek a nového ročníku se zúčastní 12 týmů. Titul budou…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2020 Svarog Futsal Club