Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2019/2020
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015, 2018/2019
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

27.01.2020

Odhalení avizovaných posil

Odhalení avizovaných posil

Po nedávných odchodech konečně představujeme tři nové posily Svarogu.

Prvním hráčem je Portugalec César Ribeiro, kterého můžete znát ze sezony 2013/2014, kdy působil v teplické Balticfloře. Na jeho kvality si jistě mnozí z vás vzpomenou.

Césarovi je 29 let a jeho kariéra je spjatá s portugalskými, francouzskými a rumunskými kluby zvučného jména. Poslední sezony trávil v rumunských týmech Imperial Wet a Dunarea Calarasi.

Druhou posilou je Brazilec Alemao. Tento zkušený třiatřicetiletý futsalista dovedl v roce 2018 brazilský klub Pato Futsal k mistrovskému titulu a Svarog si od něj hodně slibuje. Mistr Brazílie během své kariéry prošel několika velkými brazilskými kluby. Jeho poslední angažmá trávil v arménském Leo Futsal Club, se kterým též ovládl domácí soutěž a následně odehrál Ligu mistrů. 

Brankáře Michala Hůlu doplní třetí posila týmu. Do Teplic přichází Brazilec s italským pasem Diegao Roman Ros. Šestadvacetiletý gólman též působil v několika brazilských klubech. Poslední sezonu odehrál ve druhé italské lize u týmu CLN Cus Molise.

Přestupy okomentoval prezident klubu Michail Žák: „Celou sezónu máme obrovské problémy s kádrem, odešel nám Teka a Sebiskveradze, dlouhodobě je zraněn Djaelson. Po vzájemné dohodě ukončil působení v týmu také Jeronimo, proto musíme kádr doplnit. Všichni víme, jak těžko se v půlce sezony hledají kvalitní hráči nebo brankáři. Naše finanční možnosti také nejsou nic extra, proto jsme zkoušeli najít maximálně kvalitní hráče za přijatelné peníze. Myslím si, že se nám to povedlo. Místo Jeronima bude v brance mladý Diegao. Já osobně si myslím, že nám hodně pomůže. 

Ohledně Césara Ribeira nemusím moc fanouškům nic vysvětlovat, asi si ho všichni pamatují. Je to velmi kvalitní hráč, rychlý a velmi dobře technický vybavený. Zrovna takový hráč nám chybí. 

No a nakonec Alemao, nejvíce úspěšný tah našeho klubu. Jedním z hlavních problémů našeho klubu je to, že nemáme v týmu lídra, i kvůli tomu jsme některé zápasy prohráli. Ted konečně přijel z mého pohledu top hráč, bývalý kapitán klubu Pato (mistr Brazílie 2018), který má velkou zkušenost. Hodně na něj spoléhám a věřím, že udělá pořádek jak ve hře našeho týmu, tak i v disciplíně. Ted už je na 100 % jasné, že se nedostaneme výše než na 4. místo a hůře než na 5. Proto se můžeme v klidu a bez nervozity připravovat směrem k play off a zápasům proti Slavii. Máme ještě dva měsíce, budeme tvrdě pracovat a v play off zkusíme překvapit. Nic jiného nám nezbývá.“ 

Všechny tři vítáme v Teplicích a přejeme mnoho štěstí!

Ve čtvrtek 30.1. čeká Svarog přátelské utkání na domácí palubovce proti německému klubu VFL 05 Hohenstein-Ernstthal. Utkání začíná ve 20:00 a vy se můžete přijít podívat na parádní futsal a všechny nové tváře.
 

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

23/06/2020

Do Svarogu přichází brankář Jakub Marek

Ke gólmanské dvojici Hůla – Soukup se přidá třetí jméno. Do Svarogu přichází osmadvacetiletý…

18/06/2020

Rozlosování ročníku 2020/2021

Los pro nový ročník VARTA futsal ligy je na světe! Svarogu začíná sezona v pátek 4.září 2020. Na…

28/05/2020

Narozeniny: Jiří Baran

Dnes slaví 24. narozeniny hráč Svarogu Jirka Baran! Jménem celého klubu mu tímto přejeme mnoho…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

05/07/2020

Překvapení! Martin Směřička opouští…

Když přišel slovenský reprezentant Martin Směřička v lednu 2017 do pražské Slavie, málokdo jeho jméno znal. Ovšem za…

05/07/2020

Smutná zpráva, zemřel Vladimír Mudrík

Další smutná zpráva dnes zarmoutila český futsal. Futsalový Baník Ostrava na svém facebookovém profilu informoval, že…

05/07/2020

Ženská futsalová liga bude mít 12…

Minulý týden byla uzávěrka přihlášek pro nejvyšší soutěž futsalistek a nového ročníku se zúčastní 12 týmů. Titul budou…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2020 Svarog Futsal Club