Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2019/2020
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015, 2018/2019
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

19.10.2019

Svarog bere další tři body. Byla to ale přehlídka neproměněných šancí.

Svarog bere další tři body. Byla to ale přehlídka neproměněných šancí.

Jak to vypadá, když je brána soupeře zakletá, to mohli vidět fanoušci, kteří dorazili včera večer do teplické sportovní haly na šesté kolo VARTA futsal ligy.

Svarog proti nováčkovi z Českých Budějovic nastupoval v pozici jasného favorita. Od prvních minut také byla dominance domácích na palubovce znát. Útok Svarogu měl všechno, až na malý háček, chyběly mu góly. Brankář hostí Beránek tasil jeden skvělý zákrok za druhy, všechny tři tyče jeho branky už byly orazítkovány, ale změna skóre nikde. Podle pravidla „nedáš, dostaneš“, které by se včera dalo parafrázovat na „tisíckrát nedáš, dostane“, přišel trest. Za hosty se trefil Doležal, který byl prvním úspěšných střelcem večera a otevřel skóre utkání. O čtyři minuty později přišla konečně i branka domácích. Chybu v rozehrávce Dynama potrestal Teka. Protržení střeleckého trápení Teplic se ale nekonalo. Naopak to byl znovu soupeř, který udeřil. Strany se tak měnily za stavu 1:2 a Svarog měl o přestávce nad čím přemýšlet. Ani druhá půle nebyla ze strany domácích ideální. Svou herní převahu nakonec přeci jen potvrdil srovnávacím gólem opět Teka. O dvě minuty později strhl vedení na stranu Teplic kapitán Svarogu David Černý. Ten se ale nemohl radovat dlouho. Budějovice obratem skóre srovnaly na 3:3. Až od této chvíle se začalo domácím dařit lépe. Branky přidali Tato a Černý, díky kterým měl Svarog poprvé v zápase dvoubrankový náskok. Frustrace z neproměněných šancí vedla také k množícím se faulům, těch se dopouštěli především domácí a umožnili tak hostům výhodu desetimetrového kopu. Z toho se na 5:4 podařilo snížit ve 36. minutě Hricovi. Poslední minuty zápasu už naštěstí šance Svarogu končily gólem. Postarali se o ně Tato, Rodrigo a Litvinov. 
Svarog tak připisuje další tři body do tabulky.Tomáš Šebl, vedoucí týmu Svarog FC: „I přes naši výhru o čtyři branky nemůžeme být s vývojem zápasu spokojení. Budějovice přijely odhodlané urvat nějaký bod, což podpořil i dobrý výkon jejich brankáře. Do poloviny druhého poločasu soupeř sahal po senzačním výsledku, až pak se ukázala zkušenost našeho týmu. Jinak si myslím, že se České Budějovice v lize udrží. Mají kvalitní hráče, kteří se zatím rozkoukávají. My si z takového utkání musíme vzít hlavně ponaučení.“

Petr Benát, hráč SK Dynamo PCO České Budějovice Futsal: "Na palubovce dalšího z favoritů jsme herně rozhodně nezklamali a Svarog jsme potrápili. Sportovně však musíme uznat, že soupeř vyhrál zaslouženě, i když byl krátce před koncem rozdíl ve skóre pouze jednobrankový. Nás tak může mrzet koncovka zápasu, ve které jsme inkasovali zbytečné tři góly. Pro náš tým ale opět cenná zkušenost v podobě kvalitního zápasu s kvalitním protivníkem."

SVAROG FC TEPLICE – SK DYNAMO PCO ČESKÉ BUDĚJOVICE 8:4 (1:2)

Branky a asistence: 15. Teka, 26. Teka (Tato), 28. Černý (Ossorio), 31. Tato (Teka), 35. Černý (Ossorio), 38. Tato (Claudinho), 39. Taverna (Tato), 40. Litvinov (Černý) – 11. Doležal, 17. Hric (Benát), 28. Benát (Pouzar), 37. Hric (10 m kop)

Sestava Teplice: Jeronimo, (Hůla, Soukup) - Teka, Claudinho, Černý ("K"), Baran, Litvinov, Tato, Künzl, Taverna, Gansukh, Ossorio

Sestava České Budějovice: Beránek (Jasenský) – Pouzar ("K"), Benát, Hačka, Doležal, Hric, Hrbáč

Nyní si od VARTA futsal ligy odpočineme. Následuje reprezentační přestávka. Hned po ní se ale představíme v televizním utkání na palubovce Sparty. 

Svarog!
 

Zpět na výpis článků

Galerie k článku

18/10/2019

Svarog FC - České Budějovice (6. kolo)

Kompletní galerie

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

14/11/2019

Daleký výjezd do Hodonína čeká Svarog…

Deváté kolo VARTA futsal ligy posílá teplický tým k nováčkovi do Hodonína.  Jiří Štěrba, vedoucí…

09/11/2019

Svarog v zápase s Libercem potvrdil…

Osmé kolo VARTA futsal ligy v pátek večer hostilo utkání mezi Teplicemi a Libercem.  Hosté od…

08/11/2019

Teplice připisují další tři body

Teplická sportovní hala dnes viděla osm gólů. Sedm přistálo za záda soupeřova gólmana. SVAROG FC…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

16/11/2019

V ženské lize si netroufám ukázat na…

Michal Odehnal je trenérem ženské futsalové reprezentace a i on netrpělivě očekává start nejvyšší soutěže. Ten se…

16/11/2019

2. liga-západ: První proti druhému, je…

To nejpodstatnější jste mohli najít v titulku. Ano, 8. kolo 2. ligy-západ nabídne atraktivní souboj prvního s druhým,…

16/11/2019

Na východě čeká 2. ligu zajímavý souboj…

Již osmé kolo čeká východní skupinu 2. ligy a pokud se budete poohlížet po atraktivním duelu, pak upřete zrak do…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2019 Svarog Futsal Club