Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2018/2019
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

03.01.2019

Svarog hlásí tři nové posily

Svarog hlásí tři nové posily

Poté, co tým před koncem roku opustil Joao Jairo, se vedení klubu rozhodlo znovu posílit. Do Svarogu přichází všem známý Rodrigo Taverna, dále André Cordeiro „Maluco“ a Tato.Pětatřicetiletý Brazilec Rodrigo už je v české nejvyšší soutěži jako doma. Za svou kariéru působil v týmech Tango Brno, ERA-PACK Chrudim, Balticflora Teplice a naposledy Gardenline Litoměřice. Do Teplic se vrací na post obránce po osmi letech. Jak se na svůj návrat těší a co dělal po odstoupení týmu Gardenline z nejvyšší soutěže?

Rodrigo Taverna, hráč Svarog FC: „Jsem velmi rád, že se do Teplic vrátím. Bude to mé třetí působení v tomto klubu. Nyní vidím velké šance na dosažení vysokých cílů v české lize. Dva a půl měsíce po skončení klubu Gardenline jsem trávil tréninkem v Rumunsku. Nemohl jsem hrát, protože přestupy byly zrovna uzavřeny.
Po návratu do České republiky za rodinou jsem mluvil s prezidentem Svarogu panem Žákem a uzavřeli jsme dohodu, protože už vím, jak klub v české lize funguje. Také jsem viděl, že tento klub má velmi dobrý potenciál, hlavně i kvůli příchodu nového trenéra a nových hráčů. Neváhal jsem, protože vidím, že se můžeme dostat velmi daleko. Skutečnost, že jsem na blízku své rodině, je pro mě nejdůležitější, chci jim dát to nejlepší. Děkuji panu Žákovi za příležitost a přeji všem hodně štěstí do sezony.“Jednatřicetiletý Brazilec André Cordeiro „Maluco“ hrál tuto sezonu v Brazílii, ale zkušenosti má také z Itálie nebo Kairatu Almaty, kazašského velkoklubu. André ve Svarogu nastoupí na post pivota. A jak se na působení ve Svarogu těší on?

André Cordeiro „Maluco“, hráč Svarog FC: „Rozhodl jsem se, že přijdu do Svarogu, protože věřím v projekt týmu, který se každým rokem rozrůstá. Sezona je ve své polovině a doufám, že přispěju tím nejlepším možným způsobem k dosažení společného cíle.“

Poslední posila devětadvacetiletý Brazilec Tato, bude v Evropě působit vůbec poprvé v kariéře. Doposud hrál v Brazílii, v regionu Parana, kde se stal druhým nejlepším střelcem ligy. Tato je všestranný hráč a bude se tak i ve Svarogu řadit mezi univerzály. Co říká na své první evropské působení?Tato, hráč Svarog FC: „Vždy jsem chtěl zkusit hrát v Evropě a teď přišla nabídka od Svarogu a já neváhal ani vteřinu! V Brazílii hodně znají Balticfloru, proto mě pozvánka od pana Žáka hodně zaujala. Chci pomoci týmu vyhrávat a udělám pro to maximum!"

Posily jsou už nyní k dispozici trenérovi Barbosovi. Tato a Rodrigo nastoupí již zítra proti Mělníku. André má lehčí zranění a pravděpodobně ho uvidíme až v domácím zápase proti Helasu.

Vítáme Vás ve Svarogu!
Hodně štěstí!

 

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

20/03/2019

Narozeniny: Aleš Zachariáš

Dnes slaví 43. narozeniny marketingový ředitel Svarogu Aleš Zachariáš! Tímto mu za celý klub…

16/03/2019

Svarog v zápase s Českou Lípou potvrdil…

Dvacáté kolo VARTA futsal ligy je minulostí. Do Teplic dorazila v pátek večer Česká Lípa. Kurzy…

16/03/2019

B tým: Statistiky sezony 2018/19

Sezona béčka je definitivně za námi. Pojďme se podívat na nejzajímavější statistiky! Základem je…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

20/03/2019

V 2. lize-východ je Nejzbach dva kroky…

Již jen dvě kola zbývají do konce východní skupiny 2. ligy a mírný náskok na čele, zaručující postup do VARTA futsal…

20/03/2019

2. liga – západ: První dva týmy…

Futsalisté českobudějovického Dynama na půdě poslední Příbrami nezaváhali a to znamená, že pokud zvítězí i v příštím…

20/03/2019

"Tonda" Hrdina futsalovým mistrem…

Naši futsalisté už mají tituly z několika zemí. Po Slovensku, Maďarsku, Polsku a Německu se jeden český hráč může…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2019 Svarog Futsal Club