Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2018/2019
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

01.11.2018

Tomáš Šebl: Teplice jednou ten titul získají

Tomáš Šebl: Teplice jednou ten titul získají

Před zítřejším zápasem vám přinášíme zajímavý rozhovor. O skladbě a ambicích týmu se rozpovídal vedoucí týmu Tomáš Šebl. 
 

  • První otázka se nabízí ihned po zhlédnutí ligové tabulky. Jak se ti zamlouvá? Čekal jsi takhle dobrý vstup do sezóny?

Jsme všichni rádi, jak se nám sezona zatím vyvíjí. Nikdo to určitě nečekal, že po pěti kolech povedeme tabulku a že například porazíme o třídu Spartu Prahu. Ale zase víme, že to zatím nic neznamená. Nesmíme se nechat ukolébat dobrými výsledky a nadále musíme tvrdě pracovat.

  • Co říkáš na umístění ostatních týmů? Čí výsledky tě nejvíce překvapily?

Určitě mě asi nejvíc překvapil špatný vstup Gardenline Litoměřice a našeho pátečního soupeře Plzně, ale myslím si, že ta teď zabere a půjde tabulkou nahoru. Mužstvo má hodně kvalitní a domnívám se, že to byl jen výpadek, který může potkat každého. Na druhou stranu mě příjemně překvapilo Uherské Hradiště. Podle toho co jsem viděl, mají hodně kvalitní tým a určitě je play off nemine. Myslím si, že ani tam neřeknou poslední slovo.

  • S kluky trávíš hodně času. Jaká je nálada v kabině? Panují dobré vztahy i po příchodu nových posil?

Ano to je pravda. Vytvořil jsem si s klukama dobrý vztah a oni vědí, že si mohou semnou o všem promluvit. Vždycky se objeví nějaký problém, jako všude, je to kolektivní sport, ale snažím se vždy všechno vyřešit a vysvětlit. S některými kluky jsem už od okresu, takže mě znají. Vědí, že co dělám s Michailem Žákem, nedělám pro sebe, ale pro ně a pro futsal, pro Teplice. Můžu s čistým svědomím říci, že v mužstvu je dobrá atmosféra a každý cítí, že se může tenhle rok udělat dobrý výsledek. Každou novou posilu co přijde, tým přivítá. Zatím se nám tenhle rok vždy podařilo vybrat posilu, která dobře zapadla.

  • Můžeš nám říct nějaké novinky ohledně složení týmu? Chystají se ještě další posily? 

Novinky určitě nějaké jsou. Tou největší je, že nás na nějaký čas opustil ze zdravotních důvodů kapitán David Černý. Všichni jsme z toho špatní, ale zdraví je na prvním místě. Nemůžu říci, o co přesně jde, tak mu alespoň přeji, aby vše dopadlo dobře a aby se k nám připojil co nejdříve. Dále nás na svou vlastní žádost opustil i Martin Kulhánek. Především z důvodu pracovních povinností, které mu brání trénovat. Tohle mě opravdu moc mrzí, protože jsem s Martinem prošel z okresu až do ligy a zažili jsme toho spolu mnoho a můžu říci, že je to můj dobrý přítel. Záleží jen na něm, vždycky ho rádi zase uvidíme v našem týmu. Po zranění se k nám vrátil velký talent Daniel Kasal. Také jednáme o tom, že by naše mužstvo doplnil ještě jeden Čech a jeden zahraniční hráč, ale toto je zatím v jednání. Viděl bych to v řádu měsíců.

  • Co říkáš na kauzu Gardenline Litoměřice, které nečekaně soutěž opustily v jejím průběhu? 

Ať už bylo odhlášení Litoměřic z jakéhokoliv důvodu, je to velká škoda. Teď se začala zkvalitňovat soutěž tím, že přibývalo kvalitních týmů. Když se pak jeden odhlásí, tak to znamená, že soutěž zase jde o krok zpět. Určitě za to může malinko i svaz. Nemyslím si ale, že se Litoměřice odhlásily jen kvůli svazu, myslím, že tam byly tak ještě dva důvody. Už i to, že vstup se Litoměřicím nepodařil, naznačovalo, že tam něco nefungovalo. Věřím ale, že největší důvod byl svaz. Sám to cítím, že svaz jde některým klubům na ruku a některým zase ne. Myslím si, že to vidí hodně lidí, co se točí okolo futsalu. Týmy jako Plzeň, Litoměřice, Slavia, Teplice a třeba i Uherské Hradiště, dělají dobrou reklamu českému futsalu a i proto mě litoměřické odhlášení moc mrzí, ale snad se to nedotkne naší ligy moc.

  • Po reprezentační přestávce nás zítra čeká šesté kolo. Co čekáš od zápasu s Plzní? 

Od zápasu s Plzní čekám opět velmi vyrovnaný a tvrdý boj. Oba týmy se už dobře znají a tak všichni víme, co očekávat. Jen doufám, že se zápas nezvrhne v gladiátorský souboj a rozhodne se jen futsalem na palubovce. Na utkání se moc těším, třeba z důvodu přátelského vztahu s trenérem Plzně Davidem Fričem. Věřím tomu, že diváci zase uvidí kvalitní futsal.

  • Návštěvnost se v této sezóně zvedla a už od prvních zápasů chodilo celkem dost lidí. Máš stejný pocit? Chtěl bys něco vzkázat našim fanouškům?

Ano. Určitě se návštěvnost zvedla a jsem za to hodně rád, protože ten futsal děláme i pro lidi. Aby si třeba zpříjemnili páteční večer hezkým futsalem, a o to nám především jde. V průběhu sezony samozřejmě budeme připravovat pro diváky i nadále různé soutěže a kulturní akce, aby se opravdu fanoušci měli na co těšit. Závěrem bych jim chtěl moc poděkovat a slíbit, že ty Teplice jednou ten titul získají. Je jedno kdy, ale když má člověk trpělivost, sílu a chuť, tak to musí vyjít. 

Díky za rozhovor Tomáši! Ať se daří!

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

23/04/2019

Narozeniny: Albert Gilajev

Dnes slaví narozeniny Albert Gilajev, generální ředitel CERVA GROUP a.s.  Člověku, který…

23/04/2019

První semifinále již tento čtvrtek!

Semifinálová série je za dveřmi. Ve čtvrtek přijede do Teplic k prvnímu utkání tým SK Slavia Praha.…

18/04/2019

V semifinále narazí Svarog na Slavii

Čtvrtfinálová série mezi Slavií a Interobalem se nakonec vešla jen do minimálního počtu tří zápasů.…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

23/04/2019

Kempy dětem pomáhají zamilovat si…

fkerapack.cz | Nejen semifinálovou sérií žijí v ERA-PACKu Chrudim. Východočeský klub se totiž dlouhodobě věnuje práci…

23/04/2019

Uroš Krasnić: Získali jsme čas na…

slaviafutsal.cz | Jeden ze tří srbských reprezentantů v dresu SK Slavia Uroš Krasnić hodnotí poslední čtvrtfinále s…

23/04/2019

Také Chrudimi stačily na postup tři…

Ve čtvrtek večer se rozhodlo o tom, že i série mezi ERA-PACKem Chrudim a Olympikem Mělník skončila v nejkratším možném…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2019 Svarog Futsal Club

x