Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2018/2019
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

25.09.2018

Michail Žák: Musíme hrát týmově

Michail Žák: Musíme hrát týmově

Několik otázek ohledně začátku sezony jsme položili prezidentovi klubu Michailu Žákovi. Jak vidí celou situaci on?

Můžete říci pár slov o prvních zápasech Svarogu v lize? Získali jste dvě vítězství, vyhráli jste Pohár Ústeckého  kraje.  Dobrý začátek?
Vzhledem k výsledkům vše pořádku. Získali jsme body v lize a zvítězili nad Gardenline Litoměřice ve finále Poháru Ústeckého kraje, ale kvalitu hry, podle mého názoru, musíme zdokonalit, tato se nelíbí mým představám. Zřejmě je to začátkem sezóny, něco lze přičíst nervozitě, nejsou sehrány čtyřky navzájem. Věřím, že během času se kvalita a úroveň hry zvýší.

Můžete podrobně říci, co vás znepokojuje na hře týmu?
Chybí nám dynamika, pohyb, děláme mnoho individuálních chyb. Jsem realista a vím, že v týmu nemáme hráče TOP kvality a sílá naše týmu je v týmové hře a vnitřním duchu. Samozřejmě to vyžaduje čas, aby tento mechanismus hry pracoval na 100%.

Co se odehrálo v druhém poločase venkovního zápasu proti Helasu Brno? Vedli jste 4:1, ale během pěti minut ztratili výhodu a nechali soupeře vyrovnat.
V tomto roce bude velice těžké hrát proti komukoliv. Všechny týmy se naučily hrát futsal a nejeden tým není lehké porazit. Jak jsem už řekl, nemáme hráče top kvalit a nám se nedaří díky jednotlivým individuálním akcím hráčů rozhodnout o osudu zápasu.  Musíme hrát týmově, bez chyb, s pozorností a hrát naplno celých 40 minut. V zápase proti Helasu při stavu 4:1 hráči polevili a domnívali se, že je vyhráno. Soupeř toho využil a naší ztrátu koncentrace potrestal.  Doufám, že to byla lekce pro trenéra a hráče do budoucna.

Jak se tým připravuje na zápas proti Spartě Praha? To bude pro Svarog velmi silný test. Jaké jsou předpovědi výsledku zápasu? Jaký výsledek pro vás bude pozitivní?
K tomuto zápasu se tým připravuje standardně, jako ke každému zápasu proti jiným týmům.  Je těžké prozatím posoudit úroveň Sparty v této sezoně. Složení týmu je velmi dobré, mají hráče vysoké úrovně. Ale jména nehrají futsal, hraje jej tým. Soupeře respektujeme, ale nebojíme se.  Hrát budeme na vítězství, jakýkoliv jiný výsledek budeme požadovat za neúspěch.  Jsem si jistý, že náš tým může bojovat proti každému soupeři v této sezóně. 


Všechno bude záviset na tom, jak budou hráči naladěni na tento zápas, jak bude trenér schopen připravit hráče na tento konkrétní zápas a pokud se nedopustíme individuálních chyb, výsledek bude pro nás určitě pozitivní. Můžeme vyhrát nad Spartou, můžeme prohrát, to není nyní tak důležité. Důležité je pochopit, na co máme, jaký máme potenciál a jestli jdeme správnou cestou. Jsme na začátku cesty a hledáme svou hru, svůj styl.  Po zápase se Spartou život nekončí, vše teprve začíná, máme velké plány.

Hovořil jste o plánech, můžete toto podrobně rozvést? Co čekáte od této sezóny? Jak je nutno zakončit sezónu, abych jste byl spokojen?
To je velmi složitý a zároveň velmi jednoduchý dotaz najednou. Můžeme se na to podívat reálně nebo ideálně.  Odpovím spíše reálně. Budu rád, jestli se dostaneme do finále celostátního Poháru FAČR a do semifinále VARTA futsal ligy. V tomto případě bude možno konstatovat, že jsme splnili plány této sezóny. A jestli budu idealista, tak bych si přál vyhrát Pohár FAČR a dostat se do finále ligy.  Chápu, že se mnozí po přečtení těchto mých idejí budou smát, ale pokud mám o něčem snít, tak to musí být ten nejvyšší sen. Jinak to nejde.

Díky za rozhovor!
 

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

18/06/2019

Svarog hlasí dvě nové posily

Vedení klubu dnes podepsalo smlouvu se dvěma hráči. Nový trenér Viktor Tarčilo přivádí k týmu…

11/06/2019

Nový ročník VARTA futsal ligy byl…

Dne 9.6. se konalo na půdě FAČR tradiční Grémium klubů VARTA futsal ligy. Ročník 2019/2020 zná své…

10/06/2019

Svarog povede od srpna nový trenér

Sezona skončila před pár dny a vedení klubu už pracuje na složení kádru pro příští ročník. Změny…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

25/06/2019

Reprezentace U21 statečně bojovala v…

Se skvělými výsledky se vrátila česká reprezentace do 21 let z dvojutkání v Portugalsku. Vprvním utkání naši hráči…

25/06/2019

Inter Movistar má nového trenéra,…

O tom, že jeden z nejlepších klubů světa, španělský Inter Movistar, v této sezóně výsledkově propadl, jsme již psali.…

25/06/2019

Nejzbach se chce v lize udržet, Gerčáka…

Petr Jeníček patřil před rokem k partě statečných, kteří zachránili Nejzbach Vysoké Mýto. Klub se na rok poroučel do…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2019 Svarog Futsal Club