Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2018/2019
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

18.09.2018

Svarog si připsal druhé vítězství. Baran vstřelil hattrick

Svarog si připsal druhé vítězství. Baran vstřelil hattrick

Teplice mají za sebou druhé ligové utkání. První výjezd byl velice dlouhý, očekával nás soupeř z Brna.

Komplikace nastaly již po cestě. Dopravní situace nám nepřála a tým dorazil na místo až dvacet minut před začátkem utkání, který se tak o několik minut odložil. Na výkonu v úvodu zápasu to však nebylo znát. Svarog na soupeře vlétl s velkou chutí a první gól přišel záhy. Hned v první minutě se do samostatného úniku dostal Claudinho, který bez váhání zakončil a otevřel skóre utkání. Hosté byli i nadále aktivnějším týmem a zaslouženě přišla další branka, postaral se o ní v páté minutě Jirka Baran. Helas se v úvodní desetiminutovce do hry příliš nedostal a Svarog dokázal své šance efektivně proměňovat. Další taková přišla o pár minut později, na jejím konci byl opět Jirka Baran, který zvyšoval na rozdíl tří branek. Na tento gól už dokázal domácí tým zareagovat a obratem snížil na 1:3. Třígólový náskok vrátil Teplicím Jirka Baran, který si během úvodních šestnácti minut dokázal zkompletovat hattrick. První poločas tak Svarog vyhrál poměrem 4:1.

Helas ale nechtěl dát svou kůži zadarmo. V druhé polovině svůj výkon podstatně zlepšil, naopak hosté polevili. Domácí dokázali během sedmi minut vstřelit tři branky, srovnat stav utkání a vrátit se do zápasu. Trápení Svarogu naštěstí zachránil Nene, který ve 30.minutě vrátil vedení na stranu hostů. Posledních deset minut zápasu bylo velice dramatických a plných faulů, ale další branky už nepřišly. Teplice tak nakonec uhájily těsné vítězství a z Brna si odvezly cenné tři body.

Komplikace nastaly i cestou domů. Autobusu bouchla pneumatika a tým dorazil do Teplic až v půl čtvrté ráno. Naštěstí s výhrou v kapse!

Tomáš Galia, trenér Helas Brno: "Utkání se hraje 40 minut, my bohužel dnes hráli jen poločas a to je proti takovému soupeři málo. Za druhý poločas jsme si možná bod zasloužili, ale na možná a kdyby se nehraje. O tom, že jsme nezískali ani bod, rozhodl první poločas a naše školácké chyby, při inkasovaných brankách."

David Filinger, trenér Svarog FC: "Odehráli jsme dva odlišné poločasy. První poločas byl z naší strany výborný, dobře jsme bránili a proměňovali šance, které jsme si vytvořili. Druhý poločas byl z naší strany hodně špatný. Vše, co jsme plnili v první půli, z toho jsme nepochopitelně ustoupili, ale dotáhli to do vítězného konce a za to jsem rád. Vezeme tři body z venku a to je důležitý."

Jiří Baran, hráč Svarog FC: "V Brně jsme očekáváli těžký zápas a přesně se nám to potvrdilo. Do zápasu jsme vstoupili dobře, hru jsme měli pod kontrolou a poločas vyhráli 4:1. Do druhého poločasu jsme vstoupili špatně, laxně a ospale a domácím se podařilo srovnat na 4:4. Do konce zápasu to z naší strany bylo trápení. Dostali jsme malou facku, že v lize se nikdo neporazí sám a musíme hrát naplno celý zápas, příště by nás takový výpadek mohl stát body."

PRO NEJLEPŠÍHO HRÁČE UTKÁNÍ HLASUJTE ZDE.

HELAS BRNO – SVAROG FC 4:5 (1:4)

Branky a asistence:
11. Cupák (Poul), 21. Poul (Matyska), 22. Štolba (Urbančok), 28. Matyska (Poul) – 1. Claudinho, 5. Baran (Vobořil), 11. Baran (Vobořil), 17. Baran (Černý), 30. Nene (Jeronimo)
Sestava Brno: Konečný, Kubica – Mužík (C), Presl, Špička, Sznapka, Zatloukal, Kubica, Lidmila, Štolba, Poul, Matyska, Cupák, Urbančok
Sestava Teplice: Hůla, Jeronimo – Černý (C), Šebek, Baran, Jairo, , Künzl, Novotný, Claudinho, Carlos, Nene, Vobořil

Svarog!

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

18/06/2019

Svarog hlasí dvě nové posily

Vedení klubu dnes podepsalo smlouvu se dvěma hráči. Nový trenér Viktor Tarčilo přivádí k týmu…

11/06/2019

Nový ročník VARTA futsal ligy byl…

Dne 9.6. se konalo na půdě FAČR tradiční Grémium klubů VARTA futsal ligy. Ročník 2019/2020 zná své…

10/06/2019

Svarog povede od srpna nový trenér

Sezona skončila před pár dny a vedení klubu už pracuje na složení kádru pro příští ročník. Změny…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

25/06/2019

Reprezentace U21 statečně bojovala v…

Se skvělými výsledky se vrátila česká reprezentace do 21 let z dvojutkání v Portugalsku. Vprvním utkání naši hráči…

25/06/2019

Inter Movistar má nového trenéra,…

O tom, že jeden z nejlepších klubů světa, španělský Inter Movistar, v této sezóně výsledkově propadl, jsme již psali.…

25/06/2019

Nejzbach se chce v lize udržet, Gerčáka…

Petr Jeníček patřil před rokem k partě statečných, kteří zachránili Nejzbach Vysoké Mýto. Klub se na rok poroučel do…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2019 Svarog Futsal Club