Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2018/2019
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

07.09.2018

Ve středu proběhla předsezonní tisková konference

Ve středu proběhla předsezonní tisková konference

Předsezonní tisková konference shrnuje vše podstatné. Zúčastnili se jí prezident Michail Žák, manažer Tomáš Šebl, trenér David Filinger a kapitán David Černý. Diskuzi vedl novinář František Bílek.

Jak se přes léto změnil kádr?

Michail Žák: Začínali jsme posilovat už od května, protože jsme věděli, že nám budou chybět někteří hráči. Odešel Jean a to byl asi největší problém. Museli jsme ho nahradit. Měl jsem tip od svého dlouholetého agenta na Pedoneho, to bohužel nevyšlo. Nebyl to hráč, který by nahradil Jeana. Místo něj přišel zkušený Joao Jairo Junior, na kterého jsme dlouho čekali. Dále jsme posílili pozici brankáře, což bylo loni klíčové. Nyní máme Jeronima a Hůlu, což je z mého pohledu vynikající dvojka. Náhradou za Lucase je Carlos Spinola, což je mladý a talentovaný hráč s portugalským pasem. Dále jsme chtěli zkušeného Čecha, což se nám nakonec podařilo. Získali jsme Jiřího Novotného, zkušeného zadáka, který umí rozdávat balony a přinese do týmu zkušenost. Také jsme přivedli Vobořila, což je rychlík a bojovník, kterého jsme také potřebovali. Další posilou je Rostislav Šebek, s kterým počítáme do budoucnosti. K týmu se také připojil Marek Konečný, bývalý hrát Balticflory. Je to talentovaný chlapík, který měl z důvodu vysoké školy nyní delší pauzu od futsalu. Co se týče kádru myslím si, že jsme udělali maximum proto, abychom vymazali chyby z minulé sezony. Ještě nám chybí zraněný Kasal, který by se měl do tréninků zapojit za dva měsíce.

Jak je trenér spokojený s doplněním kádru? Splnil mu prezident všechna přání?

David Filinger: Jsem naprosto spokojený s tím, koho jsme společně přivedli. Jsem hlavně rád, že zůstala osa týmu. Kulhánek, Künzl, Černý, Baran, Hůla, Nene a Claudinho. Kluci už jsou zase o rok starší, mají o rok více zkušeností. Jsou chytřejší, vědí, co po nich budu chtít. Baran a Černý jsou v reprezentaci, což jim dává hodně zkušeností a je to na nich znát. Nyní uvidíme, jak to dokážou prodat v lize. Sezona bude stát hodně právě na nich. Doufám, že nebudou nervózní a budou hrát pro tým.

Nejsi nervózní, když je na tebe kladena ze strany vedení taková zodpovědnost? Nyní převezmeš roli vůdce mužstva.

David Černý: Tak myslím si, že za ten rok jsme s Barym docela vyrostli. Ať už v zápasech ligy nebo v reprezentaci. Myslím si, že do tohoto ročníku už nebudeme vstupovat tak nervózní, jako tomu bylo loni, kdy to na nás bylo znát. Jak říkal trenér, měli bychom už převzít iniciativu, mělo by to na nás stát. Ne jen na Brazilcích, jak se předpokládalo minulý rok. Myslím si, že letos máme dvě super čtyřky. Já sám mám od této sezóny velká očekávání. Věřím, že minimálně do toho pátého místa skončíme. Myslím, že s tímto týmem bychom mohli letos udělat nějaký úspěch.

Jaké máte v této sezóně cíle?

Tomáš Šebl: Řekli jsme si, že chceme být nejhůř pátí. Ostatní týmy hodně posilovaly, liga se rozdělila na silnou a slabší šestku. V té silné šestce jsme a budou tam rozhodovat vzájemné zápasy. Uvidíme, jak na tom budeme. Doufám, že se jako loni nestane, že uděláme dvě velké hrubky s Českou Lípou a Jeseníkem. Slabší týmy musíme porážet jak doma, tak venku. Budeme se k tomu snažit přidat i skalp nějakého silnějšího soupeře.

Proběhla letní fyzická příprava?

David Filinger: Ano, s prezidentem jsme se dohodli, že uděláme i kondiční trénink. Dvanáctidenní fyzickou přípravu vedl profesionální trenér. Samozřejmě jsem se tam byl párkrát podívat, ale nechával jsem to na trenérovi. Myslím si, že kluci dostali neskutečný „záhul“. Tréninky byly kvalitní. Doufám, že to bude znát i v lize. Chceme hrát útočný a agresivní futsal. Určitě to všem pomohlo. Vše se bude rozhodovat v posledních sedmi nebo osmi minutách, kdo bude mít více síly. S letní přípravou jsem byl naprosto spokojený.

Jaké novinky se chystají pro fanoušky?

Michail Žák: Tohle je spíše otázka pro našeho marketingového ředitele Aleše Zachariáše. Novinkou jsou ale soutěže. Největší je dlouhodobější soutěž o zájezd na Ligu mistrů. Dále jednáme s fanklubem Sektor 15. Do některých zápasů se také zapojí roztleskávačky. Další novinky budou v průběhu sezony.

Kdo je největší favorit na zisk titulu? Chrudim, Sparta?

David Černý: Myslím si, že nám hodně napoví první ligové utkání mezi Plzní a Chrudimí. Kdo v tomto zápase vyhraje, tak se z něj stane mírný favorit. U mě osobně vede Chrudim s Plzní, Spartu bych zařadil až na třetí místo. Samozřejmě má taky dobrý tým.

David Filinger: Nechci spekulovat, vždycky se mi to pak vymstí. Já tam žádného favorita nevidím teď. Myslím si, že mančafty jsou hodně vyrovnané. A říkám, proč bychom tím favoritem nebyli i my? Máme teď výborný tým, budu spokojený tehdy, až se náš tým dostane do semifinále. Nebudu říkat, kolikátí skončíme, de facto to nějak neřeším. Vytyčený bod je semifinále a my uděláme všechno pro to, abychom se tam dostali. Nevím, kdo bude hrát finále. Možná, Plzeň a Teplice?

Michail Žák: Sezona je dlouhá. Budeme záležet na tom, jak kluby sezonu dohrají a kdo jak posílí před play-off. Myslím si, že ve finále bude buď Chrudim – Plzeň nebo Chrudim – Svarog.

Jaký bude první soupeř?

David Černý: S Mělníkem už jsme se potkali minulou sezonu. Z našeho pohledu nebyl ani jeden zápas podle našich představ. Určitě sem Mělník nepojede jen tak na výlet. Podle mě rozhodne rychlý gól. Když ho dáme, uklidníme se a utkání v klidu zvládneme. Čím déle bude trvat nerozhodné skóre, tím to bude těžší.

Máte dobrý los?

Tomáš Šebl: První dvě kola lehčí a poté nás čekají pražská S. To bude prověrka.

Michail Žák: 11.9. hrajeme finále krajského poháru proti týmu Gardenline Litoměřice. To bude úplně první prověrka. Chtěl bych pozvat naše fanoušky do haly. Chtěli bychom se dostat do celorepublikové fáze. Bude to ale moc těžké. Jak ale říkal trenér, tým máme dobrý.

Co se týče ligy, všude se píše o tom, jak se zvýšila úroveň a kluby mají top hráče. Na jednu stanu je to pravda, týmy posílily. Už několik let ale mluvím o tom, že ta liga nemůže mít dvanáct klubů. Bylo by lepší mít týmů osm, aby se nevyskytovaly výsledky, jako v zápase Sparta – Liberec. V lize se posledních dvacet pět let nic neděje. Žádný posun vpřed. Kluby posilují, ale svaz toho z mého pohledu dělá pro futsal málo. Je to můj osobní názor, že by mělo hrát jen osm klubů, se čtyřmi vzájemnými zápasy. Jak to funguje nyní, to dle mého, není dobré.

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

12/07/2019

Michail Žák: Jsme na dobré cestě

S odstupem od konce sezony vám přinášíme vyčerpávající rozhovor s prezidentem klubu Michailem Žákem…

10/07/2019

Svarog vyjíždí koncem srpna na turnaj…

Teplický klub se bude v termínu 26.-29.8.2019 účastnit tradičního mezinárodního turnaje v ruské…

10/07/2019

Narozeniny: Gansukh Chongor

Dnes slaví 20. narozeniny hráč Svarogu Gansukh Chongor alias Ordy! Jménem celého týmu mu tímto…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

16/07/2019

Vojtěch Turek míří z Plzně do Itálie!

Zajímavý přestup! Vojtěch Turek, slovenský reprezentant, který v české lize hraje od roku 2017, si vyzkouší od této…

16/07/2019

Svarog Teplice poletí na turnaj do Ruska

Zajímavý turnaj čeká na sklonku srpna na hráče Svarogu Teplice. Ti se představí v ruské Ťumeni, kde tamní mistr ruské…

16/07/2019

Další hvězda naší ligy? Přichází Mladen…

Třicetiletý srbský reprezentant Mladen Kocič bude v příští sezoně novou posilou pražské Sparty. Futsalista, který…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2019 Svarog Futsal Club