Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2018/2019
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

05.08.2018

Michail Žák: Kostra týmu zůstala stejná

Michail Žák: Kostra týmu zůstala stejná

Několik dalších informací ohledně přípravy a nové sezony Vám přínášíme z úst té nejpovolanější osoby. Prezident klubu Michail Žák nám detailně popsal jak změny v kádru, tak tréninkový proces.

Ve Svarogu již začala příprava na novou sezónu. Můžete nám něco říci o programu přípravy?

Ano, 30.07.2018 jsme zahájili přípravu. Prvních 14 dní bude tým procházet fyzickou přípravou pod vedením Tomáše Pekrta, známého a profesionálního trenéra fyzické kondice. Už jsem byl na dvou trénincích a mohu říci, že úroveň a kvalita tohoto tréninkového procesu je velmi vysoká. V minulé sezóně nám nestačily během sezony fyzické síly, proto jsme se rozhodli před zahájením této sezóny na tuto stránku klást důraz a připravit tým po fyzické stránce lépe. Do haly jdeme 14. srpna, budeme trénovat každý den až do prvního ligového zápasu. Během této doby sehrajeme dva zápasy v rámci našeho mezinárodního turnaje Svarog Open Cup 2018. Bude to 25. a 26. srpna a následně další dvě přátelská utkání 29. a 31. srpna. Soupeř prozatím není znám, ale bude se jednat o tým z Ústeckého kraje. Čeká nás také semifinále poháru proti týmu FC Rapid Ústí nad Labem, pokud bychom vyhráli, následně také finále s týmem Gardenline Litoměřice.

Řeknete nám něco o změnách v sestavě? Je už možné hovořit o konečné sestavě na nový ligový ročník?

Na 90% procent je sestava na tu sezonu jasná. Důležité je, že kostra týmu zůstala stejná.  Michal Hůla v brance, hráči David Černý, Jiří Baran, Martin Kulhánek, Tomáš Künzl, Nene a Claudinho. Bohužel se zranil Daniel Kasal, odešel Ladislav Beran. Důkladně a seriózně jsme zvolili přestupovou politiku.  V nadcházející sezoně bude dres Svarogu oblékat Tomáš Vobořil. Martin Gajdoš, Rostislav Šebek a Marek Konečný. První dva přicházejí z Rapidu Ústí nad Labem, Šebek hrál za Chomutov a Konečný, jakožto náš odchovanec, se vrátil po tříletém studiu v Praze zpět. Na tyto posily spoléhám. Co se týká cizinců, Vladimír Iemelianov odešel na hostování do Mělníku, Jean zřejmě odejde do Sparty Praha, což je v jednání, Lucas odešel na Kypr. Podepsali jsme nový kontrakt s brazilským obráncem Giulherme Pedone, o kterém jsme již psali na našich webových stránkách. Vrátil se k nám také Jeronimo, brankář, který u nás působil již v sezoně 2014/2015. Poslední posilou a novinkou je v současné době Carlos Spinola, mladý a talentovaný hráč z Venezuely, kterému je 19 let a úspěšně působil v italském Lazio Řím. Podpis kontaktu s tímto hráčem je ve stádiu procesu. Je to otázka pár dnů a přidá se k přípravě. Samozřejmě se přípravy účastní další řada našich mladých hráčů a není vyloučeno, že si někdo další vybojuje účast v týmu v nadcházející sezoně.

Jaké cíle si Svarog dává do nové sezony? Soudě podle přestupové politiky i ostatních klubů, sezona to bude zajímavá. Tři až čtyři týmy si kladou za cíl vyhrát ligu.

Ano, je zajímavé sledovat, jakými dobrými hráči se posilují některé kluby v lize. My máme skromné finanční možnosti, ale velmi dobrou vnitřní atmosféru a nadšení. Řekl bych, že je skvělá harmonie mezi vedením klubu, trenérem i hráči. To jsou naše silné zbraně. Chceme naší hrou potěšit naše fanoušky, postarat se o to, aby tribuny byly plné. Hrajeme pro diváky, pro obyvatele našich Teplic, takže hlavním cílem bude naší hrou upoutat diváky. Po sportovní stránce si kladem za cíl v základní části skončit do pátého místa. Následně se účastnit semifinále v play-off.  Toto jsou naše přání a naše cíle, ale jak to bude ve skutečnosti, ukáže až sezona a čas. Ale myslím si, že s takovým kolektivem máme šanci dosáhnout vysokých cílů.  

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

20/03/2019

Narozeniny: Aleš Zachariáš

Dnes slaví 43. narozeniny marketingový ředitel Svarogu Aleš Zachariáš! Tímto mu za celý klub…

16/03/2019

Svarog v zápase s Českou Lípou potvrdil…

Dvacáté kolo VARTA futsal ligy je minulostí. Do Teplic dorazila v pátek večer Česká Lípa. Kurzy…

16/03/2019

B tým: Statistiky sezony 2018/19

Sezona béčka je definitivně za námi. Pojďme se podívat na nejzajímavější statistiky! Základem je…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

20/03/2019

V 2. lize-východ je Nejzbach dva kroky…

Již jen dvě kola zbývají do konce východní skupiny 2. ligy a mírný náskok na čele, zaručující postup do VARTA futsal…

20/03/2019

2. liga – západ: První dva týmy…

Futsalisté českobudějovického Dynama na půdě poslední Příbrami nezaváhali a to znamená, že pokud zvítězí i v příštím…

20/03/2019

"Tonda" Hrdina futsalovým mistrem…

Naši futsalisté už mají tituly z několika zemí. Po Slovensku, Maďarsku, Polsku a Německu se jeden český hráč může…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2019 Svarog Futsal Club