Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2018/2019
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

30.03.2018

Svarogu skončila sezona

Svarogu skončila sezona

Pátým čtvrtfinálovým utkáním v Plzni skončila Svarogu první sezona v nejvyšší české soutěži. I přes zklamání z poslední prohry se klub nemá za co stydět. Během sezony i play off všem dokázal, že do nejvyšší soutěže jednoznačně patří.

 

              Michal Hůla, brankář Svarog FC Teplice: "Je to veliké zklamání. Chtěli jsme vyhrát a postoupit, ale i tak jsme druhý tým tabulky dokázali potrápit a i to je úspěch. Bohužel jsme opět nedodrželi taktické pokyny a dostali hloupé góly ze standardek, což nás stálo zápas i postup."

 

Nyní si pojďme shrnout základní statistiky čtvrtfinálového tažení. Našimi nejproduktivnějšími hráči v play off byli Nene, David Černý, Jirka Baran a Jean.

 

Zápasy

Góly

Asistence

Body

Nene

5

5

6

11

David Černý

4

5

4

9

Jirka Baran

5

4

2

6

Jean

5

1

5

6

Daniel Kasal

5

2

2

4

Claudinho

5

3

1

4

Martin Kulhánek

5

1

1

2

Lucas Borges

4

1

1

2

Ladislav Beran

5

1

0

1

 

Naše skóre během čtvrtfinále se vyšplhalo na čísla 24:31

 

Hodnocení play off od trenéra Davida Fillingera:

„Z mého pohledu mohu čtvrtfinále play off s Plzní hodnotit pozitivně, i přesto, že jsme bohužel vypadli. Můžu říct, že to byla vyrovnaná série až do rozhodujícího pátého zápasu. Ten jsme bohužel nezvládli. Určitě rozhodla velká zkušenost plzeňských hráčů a naše nováčkovská nezkušenost s play off. Pro kluky to bylo první play off v životě. Na druhou stranu si myslím, že se k tomu hráči i realizační tým postavili rovnýma nohama a podali fantastické výkony. Ani Plzeň určitě nečekala takový výkon od našeho týmu. Chci moc poděkovat celému realizační týmu a především hráčům za super odvedenou práci a s čistým svědomím můžu říct, že jsem na Vás borci pyšný! Závěrem chci poděkovat našemu prezidentovi, co vše pro sezonu udělal, určitě to neměl jednoduchý. Michale děkujeme.

A samozřejmě nesmíme zapomenout na naše fanoušky, kteří doma byli výborný a poslední zápas v Plzni fantastický. Moc děkujeme, byli jste šestým hráčem na hřišti! I Vám patří naše obrovské díky.“

 

Série byla obrovsky vyrovnaná a díky tomu velmi emotivní, i přes to se kluby rozešly v přátelském duchu. Svědčí o tom i komentář od Davida Friče (trenér Interobal Plzeň) na sociálních sítích:

„Fanouškům Svarogu jsme děkovali i my, byli skvělí, stejně jako výkony hráčů Svarog FC Teplice, smekám a děkuji za celou sérii!!!“

 

Hodnocení play off od prezidenta klubu Michaila Žáka:

 „Hodnotit celou sérii play off začnu tím, že se stačilo podívat na návštěvnost diváků v posledním domácím utkání. Po druhém domácím utkání jsem slyšel hodně poděkování od našich fanoušků, což je pro mě neskutečně příjemnou záležitostí. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem fanouškům, kteří podpořili náš tým během play off! A chci říct, že atmosféra v naší hale a na tribunách byla skvělá a příjemná. Co se týče celé série, tak samozřejmě celkově jsem spokojen, ale škoda, že jsme nepostoupili dál. Rozhodl určitě první zápas. Pokud bychom vyhráli první utkání, určitě bychom vyhráli celou sérii. Nebudu komentovat rozhodčí, chování hráčů a fanoušků soupeře, každý kdo tu série viděl, si může udělat vlastní názor. Jen chci říct, že tohle česky futsal nikam neposune. Pro nás to byla velká škoda. Sport bohužel není jen sport ale válka, ve které vítězí nejen lepší, rychlejší ale ještě ti, kteří umí vyhrávat různými nestandartními způsoby. Vrátím se ale k hodnocení play off. Pozitivní je to, že během čtvrtfinále se hodně zvedli naší mladí hráči, Černý, Baran, Kasal a Hůla. Škoda, že třeba Beran, Kulhánek a Künzl odehráli málo minut. Ale i tak nám hodně pomohli a dostali zkušenosti. Celkově jsme obsadili páté místo, myslím si, že pro nováčka je to skvělý výsledek. Chci pochválit naše brazilské hráče. Odehráli neuvěřitelné kvalitně celou sérii. Táhli celý tým za celkovým vítězstvím. Pro náš tým byla celá série obrovskou školou a velkým příslibem pro budoucnost. Příští rok budeme zkušenější a moudřejší. Hlavně teď zachovat sestavu a příští rok se zkusit dostat do semifinále. Krok za krokem půjdeme za úspěchem!“

 

Dále přinášíme pohled Jirky Barana, který nám formou rozhovoru prozradil, jak celou sérii prožíval on.

  • Play off pro nás končí a tím pádem i celá sezóna. Takhle s odstupem času, převládá v tobě spíše zklamání z výsledku nebo spokojenost?

Ve mě stále přežívá zklamání. Bylo cítit, že na Plzeň máme, rozhodlo domácí prostředí. Je to velká škoda a stále mě to mrzí. Nicméně nikdo před sérii nečekal, že Plzni vezmeme dva zápasy. Myslím, že jsme v play off předváděli nejlepší futsal sezony, to rozhodně.

  • Jak velký rozdíl si pociťoval v play off oproti běžným zápasům v sezóně? Byly pro tebe zápasy v něčem jiné?

Rozdíl byl obrovský! V play off rozhodují detaily, všichni jedou na 120%, berou se jedině vítězství a není místo pro chyby. Všichni jsou maximálně koncentrovaní, zápasy jsou vyhecované.

  • Bylo to tvé první play off v nejvyšší futsalové soutěži v životě. Jak sis ho celkově užil?

Jednoznačně užil. Mám rád velké zápasy, ve kterých jde o hodně. V play off šlo v každém zápase o všechno a přesně tohle jsou ty chvíle, kvůli kterým se ten sport dělá.

  • Který zápas sezony byl pro tebe největší zážitek a naopak který největším zklamáním?

Za sezónu jsme měli několik dobrých a několik vyloženě špatných zápasu. Kdybych měl vybrat po jednom tak nejlepší byl asi obrat z 1:5 na 6:5 proti Slavii, největší zklamání prohra s Jeseníkem před našimi diváky.

  • Nyní na Svarog čeká zasloužená pauza. Těšíš se na více volného času a odpočinek?

Klidně bych si sezónu postupem prodloužil! (smích) Tak více volného času a trochu odpočinku pomůže, stále mám však velký fotbal, takže flákat se rozhodně nijak nebudu.

  • Chtěl bys na závěr něco vzkázat fanouškům nebo někomu poděkovat?

Fanouškům patří obrovské poděkování! Za to kolik jich v průběhu sezony chodilo a hlavně jak se návštěvy zvyšovaly každým zápasem, to bylo úžasné. Samozřejmě bych chtěl poděkovat celému týmu, za to jak jsme sezónu odjeli, rozhodně se nemáme za co stydět.

Celkově se sezóna vydařila a všichni se můžeme těšit, co přinese příští ročník. Fanoušci futsalu nemusí smutnit, neodmlčíme se totiž na dlouho. Brzy nás čekají první pohárová utkání!

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

20/03/2019

Narozeniny: Aleš Zachariáš

Dnes slaví 43. narozeniny marketingový ředitel Svarogu Aleš Zachariáš! Tímto mu za celý klub…

16/03/2019

Svarog v zápase s Českou Lípou potvrdil…

Dvacáté kolo VARTA futsal ligy je minulostí. Do Teplic dorazila v pátek večer Česká Lípa. Kurzy…

16/03/2019

B tým: Statistiky sezony 2018/19

Sezona béčka je definitivně za námi. Pojďme se podívat na nejzajímavější statistiky! Základem je…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

20/03/2019

V 2. lize-východ je Nejzbach dva kroky…

Již jen dvě kola zbývají do konce východní skupiny 2. ligy a mírný náskok na čele, zaručující postup do VARTA futsal…

20/03/2019

2. liga – západ: První dva týmy…

Futsalisté českobudějovického Dynama na půdě poslední Příbrami nezaváhali a to znamená, že pokud zvítězí i v příštím…

20/03/2019

"Tonda" Hrdina futsalovým mistrem…

Naši futsalisté už mají tituly z několika zemí. Po Slovensku, Maďarsku, Polsku a Německu se jeden český hráč může…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2019 Svarog Futsal Club