Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2018/2019
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

15.03.2018

Musíme na palubovce nechat vše, říká před play off Michail Žák

Musíme na palubovce nechat vše, říká před play off Michail Žák

Play off klepe na dveře a my Vám přinášíme obsáhlý rozhovor s prezidentem klubu Michailem Žákem nejen o play off, ale také třeba o novinkách a budoucnosti klubu.

  • Jak můžete zhodnotit účast a výsledky vašeho týmu v této sezoně – základní části?

Jestli mám vycházet z našich základních cílů stanovených před sezónou, tak postup ze základní části do play off je jednoznačný úspěch našeho mladého týmu. Skončili jsme na šestém místě, získali 33 bodů, myslím si, že je to celkově pozitivní výsledek. Jsem realista a rozumím tomu, že naši mladí čeští hráči dosud na takové vysoké úrovni nehráli, ještě dva roky zpět jsme hráli v krajském přeboru. Abychom mohli hrát na stejné úrovni s dalšími týmy první ligy, potrvá to ještě roky. Máme však velký potenciál, v to věřím a to cítím. V našem týmu se sešli velmi talentovaní hráči, chce to však trpělivost a výsledky se dostaví a bude vše v pořádku.  Máme dobrý kolektiv, trenéra, administrativu, zázemí, chce to jen čas, aby se vše propojilo a pracovalo tak, jak má. Zatím nemáme takové zkušenosti, proto máme tak nestabilní výsledky. Mladí hráči nemají zkušenost hrát stejně ve všech zápasech. Proto můžeme například dvakrát odehrát kvalitní zápas se silnou Slávií a pak následně doma prohrát s Českou Lípou či Jeseníkem. Opakuji, prostě chybí zkušenosti, ale je to jen a jen otázka času.

  • Co očekáváte od play off a jaké jsou vaše šance?

Postup do play off je pro nás velkou příležitostí prožít tu atmosféru.  Je zde možnost odehrát několik kvalitních zápasů s kvalitními týmy a získat tím bohaté zkušenosti, jak herní, tak morální. Co se týče našeho soupeře, týmu Plzně, mohu říci, že v současné době je to jeden z nejsilnějších týmů první ligy. Jedná se o velmi vyvážený, technický a rychlý tým. Davidu Fričovi se podařilo v této sezóně postavit velkolepý tým. Podle mého názoru se jedná o velmi perspektivní klub. Je vidět, že si dali své dlouhodobé cíle a úkoly, postupně podle nich pracují a jejich kvalita roste každým zápasem. Základní silou je podle mě jejich organizovaná obrana a velmi rychlý přechod z obrany do útoku. Líbí se mi jejich herní styl. Jak máme hrát proti takovému soupeři? Jen s velkým sebezapřením a s vůlí po vítězství. Musíme dát do hry 200% a na palubovce nechat vše. Objektivně, Plzeň je silnější. Ukázala to naše vzájemná utkání v základní části. My využijeme každou šanci a pokusíme se v této sérii zvítězit. Věřím našim hráčům a věřím tomu, že s vypětím všech sil a i náhod bychom mohli postoupit do semifinále.  Nemůžeme tedy dělat základní chyby v obraně, musíme hrát tvrdě a po sportovní stránce být drsní.

  • Co můžete nyní říci celkově o první lize?

Jak jsem už několikrát řekl, česká liga je celkově progresivní, ale podle mě musí dojít k radikálním změnám. Dle mého názoru by bylo ideální pokrátit počet týmů na osm a hrát čtyřkolově. Následně by čtyři týmy postoupily do play off a čtyři týmy do play-out. Toto by jednoznačně zkvalitnilo úroveň naší ligy. Jednoduše, je prostě co měnit.

  • Co se stalo s pražskou Spartou a proč se mluvilo o tom, že jim odeberou 22 bodů a nakonec odebrali jen 7 bodů?

Na tuto otázku se mi nechce moc odpovídat.  Podle mého názoru tento problém se Spartou jen potvrzuje má slova o tom, že se musí změnit český futsal.  Krátce jen snad to, že Sparta vstupovala do sezóny s tím, že Albánec Brahimi je zahraničním hráčem mimo EU a hráč Wilde, který měl pobyt ve Španělsku, není tedy hráčem mimo EU a nevztahují se na něj kvóty ohledně počtu hráčů mimo EU. Před posledním kolem základní části se najednou vyjasnilo, že Brahimi je hráčem fakticky z EU a Wilde je Brazilec a není hráčem z EU.  Tím byly narušeny kvóty o nasazení hráčů mimo EU v jednotlivých zápasech, proto se vše začalo prověřovat, vznikl tento skandál a došlo ke kontumaci třech zápasů Sparty, kde došlo k porušení tohoto pravidla.  Jedná se o velmi nepříjemnou situaci, kde podle mého názoru vinu nese jak vedení Sparty, tak vedení komise futsalu.

  • Vrátíme se k  vašemu týmu. Co čeká Svarog po ukončení play off? Jaké jsou vyhlídky klubu pro další sezónu?

Po ukončení play off bude mít náš tým volno a mě čeká přemýšlení a rozhodování o tom, co nás čeká v další sezóně. Budu muset řešit některé otázky a úkoly. Hlavně co je nejdůležitější, chci naším fanouškům sdělit, že nedojde k radikálním změnám. Vybral jsem tuto cestu a po této cestě půjdeme dále.  Složení týmu z našich českých mladých hráčů zůstává, možná doplníme sestavu o 1-2 kvalitní hráče z naší ligy. Chtěl bych najít zkušené hráče, kteří by pomohli naším mladým hráčům v těžkých chvílích, jak radou, tak i technicky přímo na palubovce. Právě takové hráče se zkušeností a lídry ve hře potřebujeme. Jestli takové hráče najdu, bude dobře, jestli ne, budeme hledat v našich řadách. Co se týče zahraničních hráčů, jejich počet bude zkrácen. Místo původních čtyř budou v nadcházející sezóně nastupovat dva maximálně tři. Máme dost vlastních hráčů a chci dávat šanci především jim. Našim Brazilcům chci poděkovat za tuto sezónu, splnili svůj úkol, díky nim jsme zůstali v první lize a předali našim hráčům futsalové zkušenosti a techniku. Kdo z nich zůstane, to budu řešit až po play off. David Filinger bude pokračovat ve své práci i v nové sezóně, myslím si, že se svou prací a odhodláním se vypořádává velmi dobře. Tým postupně získává svůj styl a tvář. Samozřejmě stále existují problémy, ale všichni chápeme, že tato naše cesta není snadná. Co se týče naší administrativy, bude nutné najít 2-3 managery pro práci s naší image klubu, reklamou a propagací našeho klubu.  No ale hlavní novinkou je to, že jsme našli generálního sponzora našeho klubu. Podrobnosti o sponzorovi a rozhovor s jeho ředitelem chystáme později.  Dalším úkolem je řešit otázku s naší sportovní halou, protože v nadcházející sezóně bychom chtěli trénovat 100% v teplické hale, nedojíždět do jiných hal. Doufám, že vedení haly a i města nám v tomto vyjde vstříc. Závěrem bych chtěl říci, že náš klub v tomto roce slaví desetileté výročí vzniku, a proto chceme v srpnu organizovat velmi kvalitní turnaj a společně s našimi fanoušky toto výročí oslavit.

  • Děkuji za rozhovor, ať se vše daří podle plánu!

Také velice děkuji, budeme se snažit potěšit a překvapit naše fanoušky v play-off, stejně jako v nové sezóně. Slunce je na naší straně!

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

16/03/2019

Svarog v zápase s Českou Lípou potvrdil…

Dvacáté kolo VARTA futsal ligy je minulostí. Do Teplic dorazila v pátek večer Česká Lípa. Kurzy…

16/03/2019

B tým: Statistiky sezony 2018/19

Sezona béčka je definitivně za námi. Pojďme se podívat na nejzajímavější statistiky! Základem je…

15/03/2019

Česká Lípa odjíždí s devíti góly v…

V dnešním zápase Svarog potvrdil roli favorita a vysoko zvítězil.  SVAROG FC TEPLICE - FC DÉMONI…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

18/03/2019

"Tonda" Hrdina futsalovým mistrem…

Naši futsalisté už mají tituly z několika zemí. Po Slovensku, Maďarsku, Polsku a Německu se jeden český hráč může…

18/03/2019

Video: Sestřih páteční výhry Sparty nad…

VIDEO | Poprvé v historii dokázala Sparta Praha porazit mnohonásobného mistra z Chrudimi.Stalo se tak v pátek…

18/03/2019

Ženská repre má nového trenéra, Michala…

Výkonný výbor SFČR ve čtvrtek schválil požadavek Komise ženského futsalu a odhlasoval okamžitou změnu realizačního…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2019 Svarog Futsal Club