Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2017/2018
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

06.01.2018

Připsali jsme si další venkovní vítězství

Připsali jsme si další venkovní vítězství

Patnácté kolo VARTA futsal ligy je za námi. Venkovní zápasy se Svarogu v druhé polovině sezony daří dobře. V souboji s tabulkovým sousedem Helasem Brno byl lepším týmem.

Do zápasu vstoupil Svarog skvěle. Konečně se dařila efektivní koncovka, která týmu v posledních domácích zápasech citelně chyběla. Prakticky celý poločas tak byl v režii Teplic a odpovídalo tomu i skóre. Brazilskému kvartetu se dařilo a po první dvacetiminutovce svítilo na výsledkové tabuli pro hosty velmi příznivé skóre 0:5.

I přes poměrně jasný průběh zápasu bylo jasné, že se domácí nebudou chtít jen tak lehce vzdát. Do druhé poloviny nastoupili rovnou v přesilovkové formaci, ze které také ve 25. minutě vzešel první gól Brna. I přes usilovné bránění přišlo ve 31. minutě další snížení ze strany domácích. Tento gól však na svou odpověď nečekal dlouho. O minutu později poslal Svarog opět do čtyřbrankového vedení Nene. Stav 6:2 ve prospěch Svarogu už vyhlížel vítězství, které i přes ještě jeden inkasovaný gól v poslední minutě, zaslouženě přišlo.

Marek Konečný, brankář Helas Brno: "Bohužel se na nás projevily dlouhé svátky. Teplice na nás na začátku vletěly a dostaly se do vedení. V první půli jsme udělali hodně chyb a Teplice je potrestaly. Výsledkem byl poločas 0:5 a bylo po zápase. Druhou půlku jsme zkusili powerplay, nějaké šance jsme si vytvořili, ale nedokázali jsme se dostat na dostřel. Výsledek je bohužel zasloužený. Teď nás bude opět čekat série zápasů, ve kterých musíme bodovat, abychom potvrdili záchranu a playoff."

David Filinger, trenér Svarog FC: „Jsem rád, že jsme ten zápas zvládli. Jsou to pro nás důležité body! Celý tým k tomu přistoupil zodpovědně, což mě těší. Jak už jsem řekl, jdeme zápas od zápasu. Pořád budeme pracovat. I když jsme vyhráli, pořád tam byly nedostatky, na kterých musíme na tréninku zapracovat a těchto chyb se vyvarovat v následujícím zápase, co nás čeká doma.“

Tomáš Šebl, sportovní manažer: "Do Brna jsme jeli určitě s úkolem přivézt si domu tři body a odčinit tak propadák z domácího zápasu s Jeseníkem. Na rozdíl od minulého kola jsme k zápasu odcestovali v kompletní sestavě. Zápas se od začátku vyvíjel podle našich představ a první poločas tak byl v naší režii. V druhém poločase soupeř chtěl ještě něco se zápasem udělat, a proto hned od jeho začátku hrál power play. My už si ale tři body pohlídali a dohráli jsme zápas zodpovědně. Dobře zahrála naše brazilská čtyřka, která zařídila pět gólů. Uvědomuji si, že soupeři zřejmě chyběla jejich největší hvězda David Cupák."

HELAS BRNO : SVAROG FC TEPLICE 3:6 (0:5)

Branky a asistence: 25. Mužík (Šarközy), 31. Poul (Cupák), 40. Cupák (Kubica) – 2. Nene, 3. Claudinho (Lucas), 14. Jean (Nene), 16. Černý (Baran), 19. Jean, 32. Nene (Lucas)

Sestava Helas Brno: Konečný – Lacko, Cupák, Mužík, Poul, Lidmila, Šarközy, Pavliš, Mikeš, Sznapka, Stříž, Šperka, Ovčačík, Kubica

Sestava Svarog FC: Kudrna – Kulhánek, Baran, Nene, Lucas Borges, Jean, Žák, Černý, Künzl, Kasal, Cibrík, Hůla, Claudinho

Foto: Helas Brno

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

06/07/2018

Do Teplic se vrací brankář Jeronimo!

Svarog hlásí posilu na brankářském postu! Do týmu se vrací bývalý brankář Balticflory Jeronimo! …

27/06/2018

Nene i Claudinho pokračují ve Svarogu i…

Máme tu dobré zprávy. Své účinkování ve Svarogu prodlouží Brazilci Nene i Claudinho. Jak už víte,…

14/06/2018

Zúčastněte se tradičního turnaje Svarog…

V srpnu bude klub Svarog FC opět pořádat tradiční turnaj Svarog Open Cup. Svou účast již potvrdil…

Všechny články

CERVA Futsal za život

ZE SVĚTA SPORTU

17/07/2018

Šokující zpráva z Maďarska - ETO Györ…

Když před necelým rokem bojoval český mistr ERA-PACK Chrudim v základní skupině UEFA Futsal cupu jistě nikdo netušil,…

17/07/2018

Sparta ulovila chorvatskou hvězdu!

Jen málo futsalistů v východní Evropy má v mezinárodním měřítku tak zvučné jméno, jako Tihomir Novak, chorvatský…

17/07/2018

Začátek přípravy ligových týmů se blíží…

Letošní přestávka byla velmi dlouhá, ale schyluje se k jejímu konci. Za dva týdny touto dobou bude drtivá většina…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2018 Svarog Futsal Club

x