Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2017/2018
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

06.01.2018

Připsali jsme si další venkovní vítězství

Připsali jsme si další venkovní vítězství

Patnácté kolo VARTA futsal ligy je za námi. Venkovní zápasy se Svarogu v druhé polovině sezony daří dobře. V souboji s tabulkovým sousedem Helasem Brno byl lepším týmem.

Do zápasu vstoupil Svarog skvěle. Konečně se dařila efektivní koncovka, která týmu v posledních domácích zápasech citelně chyběla. Prakticky celý poločas tak byl v režii Teplic a odpovídalo tomu i skóre. Brazilskému kvartetu se dařilo a po první dvacetiminutovce svítilo na výsledkové tabuli pro hosty velmi příznivé skóre 0:5.

I přes poměrně jasný průběh zápasu bylo jasné, že se domácí nebudou chtít jen tak lehce vzdát. Do druhé poloviny nastoupili rovnou v přesilovkové formaci, ze které také ve 25. minutě vzešel první gól Brna. I přes usilovné bránění přišlo ve 31. minutě další snížení ze strany domácích. Tento gól však na svou odpověď nečekal dlouho. O minutu později poslal Svarog opět do čtyřbrankového vedení Nene. Stav 6:2 ve prospěch Svarogu už vyhlížel vítězství, které i přes ještě jeden inkasovaný gól v poslední minutě, zaslouženě přišlo.

Marek Konečný, brankář Helas Brno: "Bohužel se na nás projevily dlouhé svátky. Teplice na nás na začátku vletěly a dostaly se do vedení. V první půli jsme udělali hodně chyb a Teplice je potrestaly. Výsledkem byl poločas 0:5 a bylo po zápase. Druhou půlku jsme zkusili powerplay, nějaké šance jsme si vytvořili, ale nedokázali jsme se dostat na dostřel. Výsledek je bohužel zasloužený. Teď nás bude opět čekat série zápasů, ve kterých musíme bodovat, abychom potvrdili záchranu a playoff."

David Filinger, trenér Svarog FC: „Jsem rád, že jsme ten zápas zvládli. Jsou to pro nás důležité body! Celý tým k tomu přistoupil zodpovědně, což mě těší. Jak už jsem řekl, jdeme zápas od zápasu. Pořád budeme pracovat. I když jsme vyhráli, pořád tam byly nedostatky, na kterých musíme na tréninku zapracovat a těchto chyb se vyvarovat v následujícím zápase, co nás čeká doma.“

Tomáš Šebl, sportovní manažer: "Do Brna jsme jeli určitě s úkolem přivézt si domu tři body a odčinit tak propadák z domácího zápasu s Jeseníkem. Na rozdíl od minulého kola jsme k zápasu odcestovali v kompletní sestavě. Zápas se od začátku vyvíjel podle našich představ a první poločas tak byl v naší režii. V druhém poločase soupeř chtěl ještě něco se zápasem udělat, a proto hned od jeho začátku hrál power play. My už si ale tři body pohlídali a dohráli jsme zápas zodpovědně. Dobře zahrála naše brazilská čtyřka, která zařídila pět gólů. Uvědomuji si, že soupeři zřejmě chyběla jejich největší hvězda David Cupák."

HELAS BRNO : SVAROG FC TEPLICE 3:6 (0:5)

Branky a asistence: 25. Mužík (Šarközy), 31. Poul (Cupák), 40. Cupák (Kubica) – 2. Nene, 3. Claudinho (Lucas), 14. Jean (Nene), 16. Černý (Baran), 19. Jean, 32. Nene (Lucas)

Sestava Helas Brno: Konečný – Lacko, Cupák, Mužík, Poul, Lidmila, Šarközy, Pavliš, Mikeš, Sznapka, Stříž, Šperka, Ovčačík, Kubica

Sestava Svarog FC: Kudrna – Kulhánek, Baran, Nene, Lucas Borges, Jean, Žák, Černý, Künzl, Kasal, Cibrík, Hůla, Claudinho

Foto: Helas Brno

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

18/01/2018

Svarog čeká utkání v Mělníku

Zítra vyjíždí Teplice na půdu Olympiku Mělník, který stále bojuje o záchranu. V 17.kole VARTA…

18/01/2018

David Černý: Nominaci do národního týmu…

Mladé krvi v našich barvách se daří na všech frontách opravdu dobře a dvaadvacetiletý David Černý…

15/01/2018

Krušnohorský král futsalu

Dne 26.1. se bude v teplické sportovní hale konat charitativní zápas. Naším soupeřem v něm bude…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

19/01/2018

Plzeň veze tři body z Vysokého Mýta

Čtvrteční televizní utkání nebylo právě oslavou futsalu a větší radost po jeho skončení měli hráči Interobalu Plzeň.…

19/01/2018

Po výhrách se nám bude hrát lépe, myslí…

Svarog se utká s Mělníkem. Před utkáním jsme vyzpovídali fotbalového vícebojaře a čerstvého reprezentanta Davida…

19/01/2018

Opět k obrazovkám, do Mýta jede Plzeň

VARTA futsal liga pokračuje ve čtvrtek od 20:10 hodin televizní předehrávkou 17. kola. Do haly Vysokého Mýta přijede…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2018 Svarog Futsal Club

x