Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2017/2018
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

28.12.2017

Rozhovor: Michail Žák hodnotí rok 2017

Rozhovor: Michail Žák hodnotí rok 2017

Rok 2017 se blíží ke svému konci. Jak ho viděl prezident klubu Michail Žák, se dozvíte v rozhovoru.

  • Jak bude prezident klubu Svarog FC vzpomínat na rok 2017?

Jestli se mám podívat na rok 2017 všeobecně, mohu tento rok vidět pozitivně. Vrátili jsme se do první ligy, jsme opět mezi elitou českého futsalu. Je příjemné vidět, jak s každým zápasem je na tribuně v hale více a více diváků. Jsem rád, že máme dobrý kolektiv. Atmosféra uvnitř týmu je velice přátelská a pozitivní. S příchodem nového trenéra se absolutně změnil tréninkový proces a věřím, že jsme na správné cestě. Zakládáme nový tým a to je dlouhý a složitý proces. Ale s takovými hráči a funkcionáři důstojně projdeme touto cestou a věřím, že během dvou, tří let, se staneme dobrým týmem. Chci proto říci a pochválit všechny hráče, trenéra, maséra, funkcionáře za dobře odvedenou a někdy složitou práci v tomto roce.

  • Pojďme podrobně rozebrat plusy a mínusy roku 2017.

Jestli mám hovořit o mínusech, tak hlavním a vážným problémem jsou finance. Bohužel nemůžeme najít generálního partnera klubu. V současné době vedeme řadu jednání s různými firmami, která by mohla vést k uzavření sponzorských kontraktů a jestli se nám podaří tyto jednání, věřím, že v nadcházející sezóně najdeme generálního partnera. Zatím však nemohu být konkrétní, vše je ve fázi jednání. Mohu říci jen jedno, za 10 let působení klubu, tento rok nemáme ani jednoho sponzora. A financovat klub pro mě samotného je velmi složité a náročné.

Druhým mínusem je sportovní hala a možnost zde trénovat a hrát. V souvislosti s velkým rozvojem dětského florbalu, má vedení haly problém najít pro nás volné hodiny. Toto je problém, protože jeden den, díky tomu, musíme trénovat v Krupce. Myslím si, že nechceme mnoho, jen třikrát v týdnu trénovat 1,5 hodiny a jednou za čtrnáct dní odehrát mistrovský zápas. S pátečními zápasy máme také problém, musíme začínat v 20.30 hod., místo 20.00 hod., z důvodu tréninku dětského florbalu a tak pozdě na mistrovské utkání první ligy fanoušci neradi chodí. Je to i pozdě pro spoustu dětí, kteří tak rádi chodí na naše zápasy společně s rodiči. Bohužel i Svarog, jako kdysi Balticflora, má tyto problémy s vedením haly i s vedením města. Nevidím vstřícnost a ochotu nám pomoci v tomto směru. Nežádáme finance ani jinou pomoc, jen možnost tréninků a zápasů. Věřím, že futsal divákům se líbí a mají náš klub rádi, vidím to na tribunách při domácích zápasech.

K otázce plusů bych mohl hovořit dlouze, ale vyberu jen některé vážné momenty. Hlavním plusem je náš kolektiv, který je ze 70 % složen z místních a perspektivních hráčů. Několik let jsem po tomto toužil, mít tým z místních hráčů a nakonec se mi to podařilo. Vážím si této skutečnosti. Důležité je to, že hráči jsou mladí, perspektivní a přistupují nadšeně k tréninkům a jsou odhodlaní se učit a vítězit. Věřte mi, dejte nám 2-3 roky a nepoznáte tyto hráče. Mají velkou budoucnost. S velkým nadšením sleduji, jak vážně a zodpovědně trénují David Černý, Jiří Baran, Martin Kulhánek, Michal Hůla, Daniel Kasal, Václav Výleta, Tomáš Künzl, Jan Cisár, Michal Cibrik, Daniel Číhal, Radek Novák, Saša Žák. Kluci od 18-24 let, to je budoucnost našeho klubu. A to mě těší a uspokojuje. Hlavní je udržet tyto hráče a zachránit tuto sestavu v budoucí sezóně. Dalším velkým plusem je práce hlavního trenéra, trenéra brankářů a všech funkcionářů. Postupně získává klub na profesionalitě a toto cítí jak hráči, tak funkcionáři.

  • Jaké máte cíle v této sezóně?

Cíle jsem principiálně stanovil před začátkem sezóny. Minimálně se udržet v první lize, maximálně postoupit do play-off. Asi je brzo o tomto hovořit, ale domnívám se, že jsme toto již splnili. Nyní naše cíle můžeme zkorigovat na tu skutečnost, že chceme skončit nejhůře šestí v základní části, abychom se v play-off nepotkali s Chrudimí a Spartou, ale raději s Plzní nebo Litoměřicemi. Tyto týmy jsou sice silné a na vyšší úrovni než my, ale dá se s nimi hrát a můžeme jim být důstojným soupeřem s vidinou vítězství. Ale hlavním úkolem sezóny je získání zkušenosti pro naše mladé hráče. Vždyť nikdo z nich ještě nikdy nehrál na tak vysoké úrovni. S tímto cílem se ztotožňujeme na 100 %. S každým zápasem hráči získávají velkou zkušenost a víru v sama sebe.

  • Co říkáte všeobecně na první ligu v České republice? Máte už nyní prognózy, kdo bude mistrem?

Podle mě je první liga vyrovnaná v této sezóně s ohledem na předešlé roky, což je dobře. Jestli se podíváme na tabulku, je možné tam vidět několik skupin, které vznikají. ERA PACK a Sparta budou na prvních dvou místech po základní části. Plzeň, Vysoké Mýto a Litoměřice budou bojovat o třetí až páté místo. My, Slávie a Brno budeme bojovat o šesté až osmé místo. Poslední čtveřice bude bojovat o záchranu a udržení se v první lize. Mohu se samozřejmě mýlit v této konstrukci, může se stát cokoliv. Co se týče mistra, domnívám se, že opětovně ERA PACK má velkou šanci získat mistrovský titul. Zkušenostmi a výkonností jim nikdo nemůže konkurovat. Ale v play-off mohou být překvapení, což nemohu vyloučit. Týmy budou vyrovnané, může se stát cokoliv. I my budeme chtít překvapit našeho soupeře a bojovat za semifinále.

  • Chtěl byste něco vzkázat fanouškům?

Prvně chci popřát všem našim fanouškům do nového roku 2018, popřát jim vše nejlepší, hodně štěstí, zdraví a úspěchů v dalším roce. Chci poprosit všechny, aby nám drželi palce, stáli při nás, věřili nám, a to jak při vítězstvích, tak prohrách. Hrajeme jen pro Vás. Bez fanoušků naše práce nemá smysl. Společně zvítězíme!

Díky za rozhovor!

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

18/01/2018

Svarog čeká utkání v Mělníku

Zítra vyjíždí Teplice na půdu Olympiku Mělník, který stále bojuje o záchranu. V 17.kole VARTA…

18/01/2018

David Černý: Nominaci do národního týmu…

Mladé krvi v našich barvách se daří na všech frontách opravdu dobře a dvaadvacetiletý David Černý…

15/01/2018

Krušnohorský král futsalu

Dne 26.1. se bude v teplické sportovní hale konat charitativní zápas. Naším soupeřem v něm bude…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

19/01/2018

Plzeň veze tři body z Vysokého Mýta

Čtvrteční televizní utkání nebylo právě oslavou futsalu a větší radost po jeho skončení měli hráči Interobalu Plzeň.…

19/01/2018

Po výhrách se nám bude hrát lépe, myslí…

Svarog se utká s Mělníkem. Před utkáním jsme vyzpovídali fotbalového vícebojaře a čerstvého reprezentanta Davida…

19/01/2018

Opět k obrazovkám, do Mýta jede Plzeň

VARTA futsal liga pokračuje ve čtvrtek od 20:10 hodin televizní předehrávkou 17. kola. Do haly Vysokého Mýta přijede…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2018 Svarog Futsal Club

x