Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2018/2019
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

06.12.2017

Statistiky první poloviny sezony

Statistiky první poloviny sezony

Již pozítří nám startuje druhá polovina 1. FUTSAL ligy ročníku 2017/2018. Pojďme si tedy shrnout, jak se nám dařilo v té první.

Začneme pohledem na tabulku. Opět se nám díky tříbodové penalizaci nabízejí dvě verze.

V té první verzi bez penalizace jsme skončili po první polovině sezony na pěkném pátém místě. To je pro náš tým skvělý výsledek! V jedenácti zápasech se nám podařilo 6x zvítězit a udržet kladné skóre.

Když započítáme penalizaci, máme stejně bodů jako Slavia a Helas. I tak jsme stále na pozici zaručující účast v play off a to je jednoznačně úspěch.

Další tabulka nám ukazuje statistiky gólů a asistencí. Do první patnáctky se vešli tři naši hráči. David Černý, Nene a Jirka Baran!

Jak sezónu hodnotí její aktéři?

Martin Kulhánek, kapitán Svarog FC: „Myslím si, že můžeme být po první polovině sezóny vcelku spokojení. Zvládli jsme zvítězit ve velice náročných utkáních. Mrzí nás prohra ve Vysokém Mýtě, kde jsme zápas nezvládli. Naopak na Slavii jsme takřka prohraný zápas zvládli otočit a zvítězit tam. Ale to všechno už je za námi. Nějaké body máme, ale do konce ligy je ještě hrozně daleko. Teď nás čeká náročná druhá polovina, ve které se budeme snažit uhrát maximum a získat tak co nejvíce bodů a dobrých výsledků."

Michail Žák, prezident Svarog FC: „Před začátkem sezony jsem byl připravený na to, že budeme mít v první lize hodně starostí. Byl jsem si jistý, že někteří hráči nezvládnou náročné tréninky a skončí. Teď můžu ohodnotit první půlku sezony. Začnu po negativní stránce. Nejdříve o našich ztrátách. Zaprvé trenér. Budu upřímný, Aibek Mukanov je vynikající futsalový teoretik, ale bohužel zatím není tak dobrý praktik. Z mého pohledu je pro něj ještě moc brzo na trénování prvoligového mužstva. Jestli bude i nadále vykonávat trenérskou práci, myslím si, že se z něj může jednoznačně stát dobrý trenér. Za druhé odešla řada hráčů. Je velká škoda, že u nás skončilo několik, z mého pohledu dobrých a perspektivních hráčů, jako Sidor, Beran a Kodeš. Chápu, že máme náročný program, každý den trénink, venkovní utkání atd.. Ale dveře našeho klubu pro ně budou vždy otevřené. Pak máme řadu dlouhodobě zraněných hráčů, Konečný, Vyleta a Číhal. Zrovna ty, na které jsme před sezonou hodně spoléhali. Co se týče výsledku a umístění v tabulce, tak na to mám dva názory. Máme 6 výher, což je pro nováčka moc pozitivní výsledek, ale na druhou stranu je jasně vidět, že zatím na lepší týmy prostě nemáme. Problém je hlavně obrana. Většinu branek dostáváme po individuálních chybách a nekoncentrovanosti. Jasně, že potřebujeme čas na to, abychom se to vše naučili. Uvidíme, co s týmem provede nový trenér."

"A teď o těch lepších změnách a pozitivech. Přišel nový trenér, David Filinger. Je to asi hlavní událost posledních dní. Po těch třech trénincích, co vedl, jsem hodně spokojený. Věřím, že zrovna David naučí naše mladé hráče dobře bránit, dá mužstvu správný sportovní charakter a přidá týmu bojovnost a nasazení. Co se týče nových hráčů, kteří k nám přišli během první půlky. Jsou to hráči Kasal, Cibrik, Cisár a brankář Hůla. Všichni čtyři rychle zapadli do týmu, poctivě trénují a věřím, že brzy budou dostávat víc a víc šancí hrát v základní sestavě. Jsou mladí a je to naše budoucnost."

"Co se týče ostatních hráčů, kteří začali sezónu v našem týmu, můžu pochválit všechny za dobrou práci a snahu se učit. Poděkování patří hlavně kapitánovi mužstva Martinu Kulhánkovi, který drží manšaft pohromadě, nechyběl snad ani na jednom tréninku. Kapitán, jak má být! Hodně se zvedli Baran a Černý, mají v sobě obrovský potenciál, ale z mého pohledu ho zatím nerealizují na 100%. Taky chci pochválit dobrou práci v týmu Saši Žáka a Tomáše Künzla. Jsou to specifičtí hráči. Saša typický obránce a velký bojovník. Tomáš je útočník, ale oba dva odvádějí na palubovce obrovský kus práce. Je na ně spoleh a je vidět, jak je ten futsal baví. Největší problém asi máme na brankářské pozici. Zranila se nám na začátku sezony brankářská jednička Daniel Číhal. My museli poprosit, aby oblékl brankářský dres, naší legendu Honzu Kalinu, který už ukončil kariéru. Jako dvojku máme Radka Nováka a teď k nám přišel mladý Michal Hůla. Oni dva mají velký potenciál, ale nejsou moc zkušení."

"Co se týče našich legionářů, můžu říct, že to jsou velmi dobří kluci a šikovní hráči. Jsem spokojen, jak hraje Jean, je to moc dobrý hráč a hlavně velký profík. Nene během první půlku několikrát ukázal svojí kvalitu, nesmírně důležitý hráč pro náš tým. Lucas je mladý a talentovaný hráč, z mého pohledu ještě neukázal na 100 % svůj potenciál. Jemeljanov Volodja je obrovský srdcař našeho týmu, velký bojovník a bohužel velký smolař. Orazítkoval asi všechny tyčky, ale zatím gól nedal. A poslední naše posila obrovský hráč jménem Cleodon, který už trénuje týden s naším klubem. Je to pivot z Brazílie, který musel nahradit Ninho. Podrobně o Cleodonovi se brzy dozvíte na našich stránkách. Na závěr chci říct, že Svarog FC Teplice krok za krokem šlape do nejvyšší futsalové soutěže, sbírá body a zkušenosti, má ke každému soupeři respekt, ale nemá strach. Obrovské poděkování patří našim fanouškům za trpělivost a podporu, určitě Vás nezklameme. Dejte nám trochu času a uvidíte, jak se posuneme daleko. Za pár let vám slibujeme ligové finále!"

Jedeme dál! Svarog!

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

11/10/2018

Svarog postupuje v poháru dál 

Teplice včera odehrály osmifinále Poháru FAČR proti krajskému týmu FC WarriorS Praha. Do zápasu…

09/10/2018

Svarog přivedl novou posilu

K týmu se již zítra připojí nová zahraniční posila. Kádr posílil třicetiletý Daniel Ramos. …

08/10/2018

Teplice po čtyřech kolech drží plný…

Čtvrté kolo VARTA futsal ligy odehrál Svarog v sobotu. Hostil ho další těžký soupeř, druhý z…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

15/10/2018

Reprezentace vyrazí do Finska, čeká ji…

Už v závěru příštího týdne čeká českou futsalovou reprezentaci účast na zajímavém turnaji na dalekém severu. Do Finska…

15/10/2018

Sestřih páteční výhry Jeseníku nad…

VIDEO | V pátek večer se hrál ve 2. lize-východ důležitý duel dvou aspirantů na postup a domácí Ganaspol Jeseník v něm…

15/10/2018

Chrudim to nebude mít lehké, říká Lukáš…

Bazooka je po čtyřech kolech bez prohry a nyní vyhlíží utkání s Chrudimí. Vyzpovídali jsme proto nejproduktivnějšího…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2018 Svarog Futsal Club

x