Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2017/2018
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

18.11.2017

O výhře rozhodl první poločas

O výhře rozhodl první poločas

Je neuvěřitelné, jak nám soutěž rychle plyne. Ani jsme se nenadáli a už je za námi desáté kolo. Na své palubovce nás v něm přivítal tým FC Démoni Česká Lípa.

Svarog šel do zápasu jako favorit, nicméně naše sestava byla lehce okleštěná. Nastoupit nemohli zraněný Nene a vykartovaný Ninho, a tak se o další body musel tým prát bez nich. Naopak dobrou zprávou bylo, že se do sestavy vrátil Iemelianov. Na úvodní trefu se čekalo dlouhé minuty a vypadalo to, že první poločas nám gólové hody nepřinese. Opak byl ale pravdou. Ve 14. minutě to byl Svarog, kdo otevřel skóre utkání. Po pěkné akci zakončoval do prázdné brány kapitán týmu Martin Kulhánek. Po dlouhém čekání se najednou s brankami roztrhl pytel, ale domácí z toho moc velkou radost neměli. Všechny trefy totiž padaly ze sálovek hostí. Během pěti minut dokázaly Teplice hned čtyřikrát udeřit a dostat tak domácí pod obrovský tlak. Po Kulhánkovi se ještě trefili dvakrát Černý a Baran. Po této smršti skončil první poločas a Svarog měl dobře našlápnuto ke třem bodům.

Do druhé půle jsme opět vstoupili lépe my, když ve 26. minutě zvyšoval už na 5:0 Jean. Domácí se však nechtěli vzdát bez boje a náš tým si je moc dobře vědom toho, co všechno jde ve futsale ještě „otočit“. Démoni dokázali zkorigovat skóre na 3:5, ale naštěstí to bylo nakonec málo. V této fázi se nám totiž podařilo opět odskočit zásluhou Borgese, který našemu týmu vrátil potřebný klid. Ve 40. minutě sice domácí opět udeřili, ale i na tento gól jsme ještě dokázali reagovat. Pár vteřin před koncem si zkompletoval svůj první ligový hattrick David Černý.

Z České Lípy si tak vezeme tři body, třetí venkovní výhru a zasloužené vítězství. Nyní nás na domácí palubovce čeká silný soupeř AC Sparta Praha a tým se tak musí na další ligové kolo pilně připravovat.

Aibek Mukanov, trenér Svarog FC: „ Proti soupeřům z dolní části tabulky musíme bodovat a to naplno. To se nám podařilo. Odvezli jsme si všechny tři body a to je nejdůležitější. Co se týče hry, tak jsme věděli, že i když se Lípě moc nedaří, mají tam zkušené hráče jako Havrda nebo Rott a další. Jsou to všichni hráči, co už něco v lize odehráli a mají více zkušeností než náš tým. Nic jsme tedy nepodcenili a zodpovědně zahráli první poločas. Deset minut před koncem utkání jsme asi začali věřit, že už vyhrajeme a dělali jsme chyby, po kterých se Lípa dostala do hry. Zdramatizovali jsme to jako vždycky, ale dotáhli jsme to do vítězného konce. Teď budeme jako vždy rozebírat naše chyby a musíme se připravovat na Spartu.“

Tomáš Šebl, sportovní manažer Svarog FC: „Od zápasu jsme nevěděli, co přesně čekat, protože i přesto, že Česká Lípa byla před zápasem předposlední se 3 body, tak domácí zápasy hrála dobře i s favority jako je Sparta, Slavia či Chrudim. Na zápas jsme jeli bez dvou Brazilců Neneho a potrestaného Ninha, takže jsme se i trošku obávali, co nás čeká. Od začátku zápasu jsme ale diktovali tempo a naši mladíci se dobře vypořádávali se zkušenými hráči soupeře. Pomalinku jsme navyšovali náskok až na 5:0. Poté jsme ubrali od koncentrovanosti a nasazení a dovolili tak soupeři zkorigovat na 5:3. V závěru jsme si naštěstí body pohlídali a připisujeme si tak další povinné vítězství. Musím také pochválit Daniela Kasala, nového hráče, který okamžitě zapadl do týmu a určitě nezklamal. V závěru také dostal šanci další debutant našeho týmu, Michael Cibrík."

Jiří Šubrt, prezident FC Démoni Česká Lípa: „Škoda, byl to z mého pohledu vyrovnaný zápas a remízu jsme si určitě zasloužili.“

!!!HLASOVÁNÍ PRO HRÁČE UTKÁNÍ ZDE!!!

FC DÉMONI ČESKÁ LÍPA : SVAROG FC TEPLICE 4:7 (0:4)

Branky a asistence: 28. Bejda (Bialek), 35. Bejda (Fichtner), 35. Fichtner (Bejda), 40. Bejda – 14. Kulhánek (Künzl), 16. Černý, 17. Černý (Jean), 19. Baran (Künzl), 26. Jean (Iemelianov), 38. Borges (Černý), 40. Černý

Sestava Česká Lípa: Kirov, Sochůrek – Bejda(C), Fichtner, Havrda, Bialek, Kotek, Žampa, Rott

Sestava Teplice: Kalina, Novák – Kulhánek (C), Baran, Borges, Jean, Žák, Iemelianov, Černý, Kasal, Cibrik, Künzl

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

06/07/2018

Do Teplic se vrací brankář Jeronimo!

Svarog hlásí posilu na brankářském postu! Do týmu se vrací bývalý brankář Balticflory Jeronimo! …

27/06/2018

Nene i Claudinho pokračují ve Svarogu i…

Máme tu dobré zprávy. Své účinkování ve Svarogu prodlouží Brazilci Nene i Claudinho. Jak už víte,…

14/06/2018

Zúčastněte se tradičního turnaje Svarog…

V srpnu bude klub Svarog FC opět pořádat tradiční turnaj Svarog Open Cup. Svou účast již potvrdil…

Všechny články

CERVA Futsal za život

ZE SVĚTA SPORTU

17/07/2018

Šokující zpráva z Maďarska - ETO Györ…

Když před necelým rokem bojoval český mistr ERA-PACK Chrudim v základní skupině UEFA Futsal cupu jistě nikdo netušil,…

17/07/2018

Sparta ulovila chorvatskou hvězdu!

Jen málo futsalistů v východní Evropy má v mezinárodním měřítku tak zvučné jméno, jako Tihomir Novak, chorvatský…

17/07/2018

Začátek přípravy ligových týmů se blíží…

Letošní přestávka byla velmi dlouhá, ale schyluje se k jejímu konci. Za dva týdny touto dobou bude drtivá většina…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2018 Svarog Futsal Club

x