Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2018/2019
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

18.11.2017

O výhře rozhodl první poločas

O výhře rozhodl první poločas

Je neuvěřitelné, jak nám soutěž rychle plyne. Ani jsme se nenadáli a už je za námi desáté kolo. Na své palubovce nás v něm přivítal tým FC Démoni Česká Lípa.

Svarog šel do zápasu jako favorit, nicméně naše sestava byla lehce okleštěná. Nastoupit nemohli zraněný Nene a vykartovaný Ninho, a tak se o další body musel tým prát bez nich. Naopak dobrou zprávou bylo, že se do sestavy vrátil Iemelianov. Na úvodní trefu se čekalo dlouhé minuty a vypadalo to, že první poločas nám gólové hody nepřinese. Opak byl ale pravdou. Ve 14. minutě to byl Svarog, kdo otevřel skóre utkání. Po pěkné akci zakončoval do prázdné brány kapitán týmu Martin Kulhánek. Po dlouhém čekání se najednou s brankami roztrhl pytel, ale domácí z toho moc velkou radost neměli. Všechny trefy totiž padaly ze sálovek hostí. Během pěti minut dokázaly Teplice hned čtyřikrát udeřit a dostat tak domácí pod obrovský tlak. Po Kulhánkovi se ještě trefili dvakrát Černý a Baran. Po této smršti skončil první poločas a Svarog měl dobře našlápnuto ke třem bodům.

Do druhé půle jsme opět vstoupili lépe my, když ve 26. minutě zvyšoval už na 5:0 Jean. Domácí se však nechtěli vzdát bez boje a náš tým si je moc dobře vědom toho, co všechno jde ve futsale ještě „otočit“. Démoni dokázali zkorigovat skóre na 3:5, ale naštěstí to bylo nakonec málo. V této fázi se nám totiž podařilo opět odskočit zásluhou Borgese, který našemu týmu vrátil potřebný klid. Ve 40. minutě sice domácí opět udeřili, ale i na tento gól jsme ještě dokázali reagovat. Pár vteřin před koncem si zkompletoval svůj první ligový hattrick David Černý.

Z České Lípy si tak vezeme tři body, třetí venkovní výhru a zasloužené vítězství. Nyní nás na domácí palubovce čeká silný soupeř AC Sparta Praha a tým se tak musí na další ligové kolo pilně připravovat.

Aibek Mukanov, trenér Svarog FC: „ Proti soupeřům z dolní části tabulky musíme bodovat a to naplno. To se nám podařilo. Odvezli jsme si všechny tři body a to je nejdůležitější. Co se týče hry, tak jsme věděli, že i když se Lípě moc nedaří, mají tam zkušené hráče jako Havrda nebo Rott a další. Jsou to všichni hráči, co už něco v lize odehráli a mají více zkušeností než náš tým. Nic jsme tedy nepodcenili a zodpovědně zahráli první poločas. Deset minut před koncem utkání jsme asi začali věřit, že už vyhrajeme a dělali jsme chyby, po kterých se Lípa dostala do hry. Zdramatizovali jsme to jako vždycky, ale dotáhli jsme to do vítězného konce. Teď budeme jako vždy rozebírat naše chyby a musíme se připravovat na Spartu.“

Tomáš Šebl, sportovní manažer Svarog FC: „Od zápasu jsme nevěděli, co přesně čekat, protože i přesto, že Česká Lípa byla před zápasem předposlední se 3 body, tak domácí zápasy hrála dobře i s favority jako je Sparta, Slavia či Chrudim. Na zápas jsme jeli bez dvou Brazilců Neneho a potrestaného Ninha, takže jsme se i trošku obávali, co nás čeká. Od začátku zápasu jsme ale diktovali tempo a naši mladíci se dobře vypořádávali se zkušenými hráči soupeře. Pomalinku jsme navyšovali náskok až na 5:0. Poté jsme ubrali od koncentrovanosti a nasazení a dovolili tak soupeři zkorigovat na 5:3. V závěru jsme si naštěstí body pohlídali a připisujeme si tak další povinné vítězství. Musím také pochválit Daniela Kasala, nového hráče, který okamžitě zapadl do týmu a určitě nezklamal. V závěru také dostal šanci další debutant našeho týmu, Michael Cibrík."

Jiří Šubrt, prezident FC Démoni Česká Lípa: „Škoda, byl to z mého pohledu vyrovnaný zápas a remízu jsme si určitě zasloužili.“

!!!HLASOVÁNÍ PRO HRÁČE UTKÁNÍ ZDE!!!

FC DÉMONI ČESKÁ LÍPA : SVAROG FC TEPLICE 4:7 (0:4)

Branky a asistence: 28. Bejda (Bialek), 35. Bejda (Fichtner), 35. Fichtner (Bejda), 40. Bejda – 14. Kulhánek (Künzl), 16. Černý, 17. Černý (Jean), 19. Baran (Künzl), 26. Jean (Iemelianov), 38. Borges (Černý), 40. Černý

Sestava Česká Lípa: Kirov, Sochůrek – Bejda(C), Fichtner, Havrda, Bialek, Kotek, Žampa, Rott

Sestava Teplice: Kalina, Novák – Kulhánek (C), Baran, Borges, Jean, Žák, Iemelianov, Černý, Kasal, Cibrik, Künzl

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

11/10/2018

Svarog postupuje v poháru dál 

Teplice včera odehrály osmifinále Poháru FAČR proti krajskému týmu FC WarriorS Praha. Do zápasu…

09/10/2018

Svarog přivedl novou posilu

K týmu se již zítra připojí nová zahraniční posila. Kádr posílil třicetiletý Daniel Ramos. …

08/10/2018

Teplice po čtyřech kolech drží plný…

Čtvrté kolo VARTA futsal ligy odehrál Svarog v sobotu. Hostil ho další těžký soupeř, druhý z…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

15/10/2018

Reprezentace vyrazí do Finska, čeká ji…

Už v závěru příštího týdne čeká českou futsalovou reprezentaci účast na zajímavém turnaji na dalekém severu. Do Finska…

15/10/2018

Sestřih páteční výhry Jeseníku nad…

VIDEO | V pátek večer se hrál ve 2. lize-východ důležitý duel dvou aspirantů na postup a domácí Ganaspol Jeseník v něm…

15/10/2018

Chrudim to nebude mít lehké, říká Lukáš…

Bazooka je po čtyřech kolech bez prohry a nyní vyhlíží utkání s Chrudimí. Vyzpovídali jsme proto nejproduktivnějšího…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2018 Svarog Futsal Club

x