Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2017/2018
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

18.11.2017

O výhře rozhodl první poločas

O výhře rozhodl první poločas

Je neuvěřitelné, jak nám soutěž rychle plyne. Ani jsme se nenadáli a už je za námi desáté kolo. Na své palubovce nás v něm přivítal tým FC Démoni Česká Lípa.

Svarog šel do zápasu jako favorit, nicméně naše sestava byla lehce okleštěná. Nastoupit nemohli zraněný Nene a vykartovaný Ninho, a tak se o další body musel tým prát bez nich. Naopak dobrou zprávou bylo, že se do sestavy vrátil Iemelianov. Na úvodní trefu se čekalo dlouhé minuty a vypadalo to, že první poločas nám gólové hody nepřinese. Opak byl ale pravdou. Ve 14. minutě to byl Svarog, kdo otevřel skóre utkání. Po pěkné akci zakončoval do prázdné brány kapitán týmu Martin Kulhánek. Po dlouhém čekání se najednou s brankami roztrhl pytel, ale domácí z toho moc velkou radost neměli. Všechny trefy totiž padaly ze sálovek hostí. Během pěti minut dokázaly Teplice hned čtyřikrát udeřit a dostat tak domácí pod obrovský tlak. Po Kulhánkovi se ještě trefili dvakrát Černý a Baran. Po této smršti skončil první poločas a Svarog měl dobře našlápnuto ke třem bodům.

Do druhé půle jsme opět vstoupili lépe my, když ve 26. minutě zvyšoval už na 5:0 Jean. Domácí se však nechtěli vzdát bez boje a náš tým si je moc dobře vědom toho, co všechno jde ve futsale ještě „otočit“. Démoni dokázali zkorigovat skóre na 3:5, ale naštěstí to bylo nakonec málo. V této fázi se nám totiž podařilo opět odskočit zásluhou Borgese, který našemu týmu vrátil potřebný klid. Ve 40. minutě sice domácí opět udeřili, ale i na tento gól jsme ještě dokázali reagovat. Pár vteřin před koncem si zkompletoval svůj první ligový hattrick David Černý.

Z České Lípy si tak vezeme tři body, třetí venkovní výhru a zasloužené vítězství. Nyní nás na domácí palubovce čeká silný soupeř AC Sparta Praha a tým se tak musí na další ligové kolo pilně připravovat.

Aibek Mukanov, trenér Svarog FC: „ Proti soupeřům z dolní části tabulky musíme bodovat a to naplno. To se nám podařilo. Odvezli jsme si všechny tři body a to je nejdůležitější. Co se týče hry, tak jsme věděli, že i když se Lípě moc nedaří, mají tam zkušené hráče jako Havrda nebo Rott a další. Jsou to všichni hráči, co už něco v lize odehráli a mají více zkušeností než náš tým. Nic jsme tedy nepodcenili a zodpovědně zahráli první poločas. Deset minut před koncem utkání jsme asi začali věřit, že už vyhrajeme a dělali jsme chyby, po kterých se Lípa dostala do hry. Zdramatizovali jsme to jako vždycky, ale dotáhli jsme to do vítězného konce. Teď budeme jako vždy rozebírat naše chyby a musíme se připravovat na Spartu.“

Tomáš Šebl, sportovní manažer Svarog FC: „Od zápasu jsme nevěděli, co přesně čekat, protože i přesto, že Česká Lípa byla před zápasem předposlední se 3 body, tak domácí zápasy hrála dobře i s favority jako je Sparta, Slavia či Chrudim. Na zápas jsme jeli bez dvou Brazilců Neneho a potrestaného Ninha, takže jsme se i trošku obávali, co nás čeká. Od začátku zápasu jsme ale diktovali tempo a naši mladíci se dobře vypořádávali se zkušenými hráči soupeře. Pomalinku jsme navyšovali náskok až na 5:0. Poté jsme ubrali od koncentrovanosti a nasazení a dovolili tak soupeři zkorigovat na 5:3. V závěru jsme si naštěstí body pohlídali a připisujeme si tak další povinné vítězství. Musím také pochválit Daniela Kasala, nového hráče, který okamžitě zapadl do týmu a určitě nezklamal. V závěru také dostal šanci další debutant našeho týmu, Michael Cibrík."

Jiří Šubrt, prezident FC Démoni Česká Lípa: „Škoda, byl to z mého pohledu vyrovnaný zápas a remízu jsme si určitě zasloužili.“

!!!HLASOVÁNÍ PRO HRÁČE UTKÁNÍ ZDE!!!

FC DÉMONI ČESKÁ LÍPA : SVAROG FC TEPLICE 4:7 (0:4)

Branky a asistence: 28. Bejda (Bialek), 35. Bejda (Fichtner), 35. Fichtner (Bejda), 40. Bejda – 14. Kulhánek (Künzl), 16. Černý, 17. Černý (Jean), 19. Baran (Künzl), 26. Jean (Iemelianov), 38. Borges (Černý), 40. Černý

Sestava Česká Lípa: Kirov, Sochůrek – Bejda(C), Fichtner, Havrda, Bialek, Kotek, Žampa, Rott

Sestava Teplice: Kalina, Novák – Kulhánek (C), Baran, Borges, Jean, Žák, Iemelianov, Černý, Kasal, Cibrik, Künzl

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

19/03/2018

Svarog je na tahu, v úterý hostí druhé…

Po neuvěřitelně dramatickém rozjezdu série nás čeká pokračování již toto úterý. Svarog se bude…

16/03/2018

Na play off se těším strašně moc, hlásí…

Do dnešního zápasu sice kvůli karetnímu trestu nezasáhne, své první play off ale vyhlíží s nadšením…

15/03/2018

Musíme na palubovce nechat vše, říká…

Play off klepe na dveře a my Vám přinášíme obsáhlý rozhovor s prezidentem klubu Michailem Žákem…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

19/03/2018

V 18:30 hod. stream utkání Nejzbach -…

STREAM - V trochu netradičním čase bude dnes pokračovat play-off VARTA futsal ligy. Od 18:30 hod. se ve Vysokém Mýtě…

19/03/2018

Sestřih nedělního utkání Slavia - Sparta

VIDEO - Podívejte se na sestřih nedělního utkání druhého čtvrtfinále mezi Slavií a Spartou, které hosté vyhráli 4:2 a…

19/03/2018

Video: Podívejte se na další…

V neděli se hrálo finále španělského poháru, ve kterém se střetl Inter Movistar s Jaén Paraíso Interior a favorit…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2018 Svarog Futsal Club

x