Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2018/2019
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

11.11.2017

První domácí prohra přišla s Plzní

První domácí prohra přišla s Plzní

Deváté kolo 1. FUTSAL ligy je minulostí. Svarog na něj nebude vzpomínat zrovna v nejlepším. Včera totiž Teplice utrpěly první domácí prohru.

Na domácí palubovce Teplice tentokrát přivítaly silný tým SK Interobal Plzeň, který má sezónu parádně rozjetou. Interobal hraje především ze zajištěné obrany, což bylo od prvních minut na hřišti také vidět. Dlouhé minuty se hrál poctivý obranný futsal a obě strany si dávaly velký pozor na individuální chyby. Teplická sportovní hala se tak prvního gólu dočkala až ve 13. minutě a radovali se z něj domácí. Trefil se Jean po asistenci Neneho. Plzeň však na naše vedení reagovala velmi hbitě a o minutu později tak bylo srovnáno. V 16. minutě za stavu 1:1 přišel jeden ze zlomových okamžiků utkání. Domácí Brazilec Ninho byl vyloučen za nesportovní chování a Svarog tak čekaly horké chvilky při bránění plzeňské přesilovky. Několik desítek vteřin se obrana dařila dobře, dokonce se domácím povedl i jeden velmi nadějný protiútok, při kterém si mohl gól připsat Nene. To však nevyšlo a Plzeň nakonec svou přesilovku přeci jen zužitkovala. Za hosty zvyšoval na 2:1 Holý. Poločas tak Teplice prohrály jen těsným rozdílem.

Do začátku druhé půle vstoupili aktivněji domácí, nebylo to ale nic platné. Jako blesk z čistého nebe se totiž znovu trefili hosté, kteří tak ve 22. minutě odskočili Svarogu na rozdíl dvou branek. Interobal i nadále tlačil a snažil se utkání definitivně strhnout na svou stranu. O to překvapivější bylo, jaké chyby se hosté dokázali ve 27. minutě dopustit. Obránce Plzně prakticky předal míč na brankové čáře domácímu Vyletovi, který už měl lehkou práci a snížil tak na 2:3. Hosté ale ukázali sílu, z chyby si těžkou hlavu nedělali a dokázali brzy znovu udeřit. Během dvou minut Teplicím opět odskočili a to už na rozdíl tří branek. Domácí tak začali hrát již od poloviny druhé půle power play. Tento styl hry se opět rychle osvědčil. Na 3:5 snížil po krásné akce Tomáš Künzl. Bohužel, Interobal stíhal na všechny naše góly efektivně reagovat. Znovu to tak byli hosté, kdo se trefili. Za stavu 3:6 domácí znovu navázali na hru v přesile. Opět to neslo ovoce. Na 4:6 snižoval Jirka Baran. Tento gól vykřesal naději na bodový zisk, ale ne na moc dlouho. Bylo to totiž to poslední, co Svarog předvedl. Plzeň definitivně strhla vítězství na svou stranu góly do prázdné brány a úniky z brejků skrze naší otevřenou obranu. Hosté tak včera zasloužené zvítězili a Svarog utrpěl první domácí porážku v sezóně. 

Aibek Mukanov, trenér Svarog FC: „Musím říct, že Interobal vyhrál zaslouženě, byli lepším týmem a využili svoje šance. Na rozdíl od nás drželi svoji taktiku až do konce. My jsme hráli tak, jak jsme plánovali před zápasem jen 25-27 min, bohužel za stavu 2-4 jsme to otevřeli a proti Interobalu to je hodně riskantí. Mají rychlé protiútoky a začali nám padat góly. Naši hráči dřeli až do konce, ale bohužel toho včera vedlo nějak hodně k té prohře. Brzy nám vyloučili pivota Ninho, nemohli jsme zachovat chladnou hlavu a zbytečně chybovali a nedávali svoje gólové šance, kterých jsme měli hodně. I přesto jsme mohli ten zápas dotáhnout do lepšího výsledku. Zlomil nás gól na 2-4. Teď  se musíme soustředit na těžký zápas venku proti Démonům.“

Petr Kučera, trenér SK Interobal Plzeň: „Do zápasu jsme nevstoupili tak, jak jsme chtěli. Chyběl nám pohyb, drželi jsme dlouho míč. Domácí byli nebezpečnější a zaslouženě se dostali do vedení. Po vyrovnávacím gólu jsme se dostali do tempa a zaslouženě zápas otočili. Domáci si myslím, že nepodali úplně nejpovedenější výkon a tím nám cestu k vítězství ulehčili. My jsme chtěli potvrdit zlatý bod s Chrudimí a to se nám povedlo po slušném výkonu.“

Tomáš Vnuk, hráč SK Interobal Plzeň: „Tak zápas s Teplicemi rozhodla červená karta domácího hráče. Do té doby to byl takový hurá futsal nahoru dolu s plno šancemi. O půli trenéři museli trošku zvýšit hlas a vysvětlit nám, že takhle to nepůjde a jak máme hrát. Pokyny jsme splnili a výsledkem byl krásný gól po akci celé první čtyřky. Poté Teplice šly do powerplay, kterou mají silnou, dostali jsme góly, ale naštěstí jsme vždy hned branku vstřelili i my. Po čtvrté obdržené brance jsme si vynadali a řekli, že musíme bránit víc zodpovědně a neriskovat a podařilo se a naopak jsme pravé my dali další góly. Myslím, že výsledek je pro Teplice krutý a zápasu by slušela naše výhra o 2 až 3 branky.“

SVAROG FC TEPLICE : SK INTEROBAL PLZEŇ 4:9 (1:2)

Sestava Teplice: Novák, Kalina – Kulhánek, Baran, Lucas Borges, Nene, Jean, Žák, Černý, Künzl, Ninho, Kasal, Vyleta

Sestava Plzeň: Němec, Klečka – Kasýk, Koc, Vnuk, Slavík, Sláma, Štrajt, Havel, Abrham, Štverák, Holý, Mižár, Křemen

Branky a asistence: Jean (Nene), Vyleta (bez asistence), Künzl (Nene), Baran (Künzl) – Havel (Sláma), Holý (Štverák), Vnuk (Štverák), Vnuk (Holý), Vnuk (Štverák), Křemen (Vnuk), Štrajt (Křemen), Abrham (bez asistence), Štverák (bez asistence)

Děkujeme všem fanouškům za podporu!

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

25/09/2018

Michail Žák: Musíme hrát týmově

Několik otázek ohledně začátku sezony jsme položili prezidentovi klubu Michailu Žákovi. Jak vidí…

24/09/2018

Hráči Svarogu dnes v reprezentačním…

Na Turnaji čtyř zemí v Nymburku dnes odehrála reprezentace zápas proti Maďarsku. Naši hráči byli na…

18/09/2018

Svarog si připsal druhé vítězství.…

Teplice mají za sebou druhé ligové utkání. První výjezd byl velice dlouhý, očekával nás soupeř z…

Všechny články

CERVA Futsal za život

ZE SVĚTA SPORTU

26/09/2018

David Černý: Ve druhém poločasu jsme…

VIDEO Dvě branky vstřelil v utkání proti Maďarsku David Černý, který podal velmi dobrý výkon a měl velkou zásluhu na…

26/09/2018

Obě reprezentace vstoupily do turnaje…

V pondělí se do bojů na Turnaji čtyř zemí v Nymburce zapojily obě české reprezentace a v obou případech byly proti…

26/09/2018

Předehrávka úvodního kola 2. ligy -…

Nový ročník 2. ligy - západ zahájila předehrávka úvodního kola mezi Jabloncem a Kladnem. Souboj loňských medailistů…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2018 Svarog Futsal Club

x