Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník 1.FUTSAL ligy 2017/2018
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

03.11.2017

Famózní obrat na Slavii

Famózní obrat na Slavii

Je to jen několik desítek minut, co skončil zápas osmého kola 1.FUTSAL ligy. Emoce tak stále pulzují v nás všech. Pojďme si shrnout, co se dnes dělo!

Po zápase v Chrudimi nás čekal další nelehký soupeř. Na své palubovce nás dnes ve 20:00 přivítala SK Slavia Praha. A zápas nám nabídl opravdu velikou podívanou.

Pro Svarog se utkání už od začátku nevyvíjelo vůbec dobře. Domácí do zápasu vstoupili lépe a vytvořili si několik šancí, ze kterých ve 3. minutě vzešel i první gól. Síly na palubovce se poté sice srovnaly, ale náš tým opět doplácel na neproměňování šancí. Dále následovalo několik individuálních chyb z naší strany a Slavia trestala. Během deseti vteřin zvyšovali domácí již na 3:0. Až v poslední minutě první půle se Svarogu konečně podařilo prolomit smůlu a překonat obranu domácích. Trefila se naše nejnovější posila Ninho, který upravil skóre na 3:1.

Vstup do druhé půle byl z naší strany opět špatný. Znovu jsme byli na míči, ale gól opět nevstřelili. Domácí nám poté dvěma góly během dvou minut opět naznačili, že s tímto u nich opravdu neuspějeme. Na tabuli tak ve 24. minutě svítilo nepříznivé skóre 5:1. Ale! Ne nadarmo se říká „neříkej hop, dokud nepřeskočíš“. Svarog nemá ve své povaze něco vzdávat a Slavie to dnes okusila ve vší parádě. Ve 26. minutě snížil na 2:5 Nene po asistenci Lucase Borgese, který i přes zranění ruky pokračoval v zápase. V utkání jsme začali být dominantním týmem a náš tlak postupně zesiloval. Další gól přišel ve 30. minutě, opět se trefil Nene a Svarog tak vycítil šanci. Za stále ne moc příznivého stavu 5:3 jsme i nadále pokračovali v dobré kombinační hře, ale góly nepřicházely. Nadešel tak logický krok a hra v power play. Po několika vteřinách a skvělé souhře naší pětky snížil na 5:4 Tomáš Künzl. V ten moment běžela 36. minuta utkání a nastával bod zvratu. I nadále náš tým pokračoval ve hře v power play a byl si vědom toho, čeho na Slavii ještě může dosáhnout. Přesilovka se nám dařila skvěle a ve 38. minutě přišel srovnávací gól. Na 5:5 vyrovnal Nene a zkompletoval si tak svůj první ligový hattrick. Do konce zápasu zbývaly dvě minuty a náš tým chtěl víc, cítil tu šanci, příležitost dosáhnout na všechny tři body. A podařilo se. Přibližně 40 vteřin před koncem dokonal neskutečný obrat Jirka Baran, který tradičně hraje power play v roli „brankáře“ a daří se mu to opravdu skvěle. Nezbývalo nic než několik vteřin tento zázračný výsledek udržet. Slavia se ještě také pokusila o hru v power play, ale naše odhodlání neznalo mezí a zápas jsme tak dovedli do vítězného konce.

SK SLAVIA PRAHA : SVAROG FC TEPLICE 5:6 (3:1)

Góly a asistence: 3. Arsovski, 13. Homola (Míča), 13. Hrdina, 23. Turek (Arsovski), 24. Homola – 20. Ninho (Lucas Borges), 26. Nene (Kulhánek), 30. Nene (Lucas Borges), 36. Künzl (Nene), 38. Nene (Jean), 40. Baran (Nene).

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

22/11/2017

V pátek přijede Sparta!

Již pozítří Svarog čeká další ligové utkání. V teplické sportovní hale v pátek přivítáme silný tým…

18/11/2017

O výhře rozhodl první poločas

Je neuvěřitelné, jak nám soutěž rychle plyne. Ani jsme se nenadáli a už je za námi desáté kolo. Na…

17/11/2017

Z Lípy vezeme všechny tři body!

Desáté kolo 1.FUTSAL ligy je úspěšně za námi! Z České Lípy vezeme všechny tři body! Bližší…

Všechny články

Futsal za život

ZE SVĚTA SPORTU

23/11/2017

2. liga-západ: Vedoucí Jablonec hostí…

Vedoucí Jablonec přivítá v 9. kole západní části 2. ligy Kladno, které i přes vysoké ambice prohrálo už čtyřikrát v…

23/11/2017

Věřím, že body už přijdou, říká trenér…

Havlíčkův Brod je nováčkem 2. ligy - východ a i přes sympatický herní projev zatím nezískal body. My jsme si v týdnu…

23/11/2017

Pochvala potěší, ale nesmí ukolébat,…

Naposledy se vracíme k zápasu Slavia - Plzeň. Vyzpovídali jsme "Muže zápasu" Michala Holého, jenž byl po…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2017 Svarog Futsal Club

x