Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2017/2018
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

03.11.2017

Famózní obrat na Slavii

Famózní obrat na Slavii

Je to jen několik desítek minut, co skončil zápas osmého kola 1.FUTSAL ligy. Emoce tak stále pulzují v nás všech. Pojďme si shrnout, co se dnes dělo!

Po zápase v Chrudimi nás čekal další nelehký soupeř. Na své palubovce nás dnes ve 20:00 přivítala SK Slavia Praha. A zápas nám nabídl opravdu velikou podívanou.

Pro Svarog se utkání už od začátku nevyvíjelo vůbec dobře. Domácí do zápasu vstoupili lépe a vytvořili si několik šancí, ze kterých ve 3. minutě vzešel i první gól. Síly na palubovce se poté sice srovnaly, ale náš tým opět doplácel na neproměňování šancí. Dále následovalo několik individuálních chyb z naší strany a Slavia trestala. Během deseti vteřin zvyšovali domácí již na 3:0. Až v poslední minutě první půle se Svarogu konečně podařilo prolomit smůlu a překonat obranu domácích. Trefila se naše nejnovější posila Ninho, který upravil skóre na 3:1.

Vstup do druhé půle byl z naší strany opět špatný. Znovu jsme byli na míči, ale gól opět nevstřelili. Domácí nám poté dvěma góly během dvou minut opět naznačili, že s tímto u nich opravdu neuspějeme. Na tabuli tak ve 24. minutě svítilo nepříznivé skóre 5:1. Ale! Ne nadarmo se říká „neříkej hop, dokud nepřeskočíš“. Svarog nemá ve své povaze něco vzdávat a Slavie to dnes okusila ve vší parádě. Ve 26. minutě snížil na 2:5 Nene po asistenci Lucase Borgese, který i přes zranění ruky pokračoval v zápase. V utkání jsme začali být dominantním týmem a náš tlak postupně zesiloval. Další gól přišel ve 30. minutě, opět se trefil Nene a Svarog tak vycítil šanci. Za stále ne moc příznivého stavu 5:3 jsme i nadále pokračovali v dobré kombinační hře, ale góly nepřicházely. Nadešel tak logický krok a hra v power play. Po několika vteřinách a skvělé souhře naší pětky snížil na 5:4 Tomáš Künzl. V ten moment běžela 36. minuta utkání a nastával bod zvratu. I nadále náš tým pokračoval ve hře v power play a byl si vědom toho, čeho na Slavii ještě může dosáhnout. Přesilovka se nám dařila skvěle a ve 38. minutě přišel srovnávací gól. Na 5:5 vyrovnal Nene a zkompletoval si tak svůj první ligový hattrick. Do konce zápasu zbývaly dvě minuty a náš tým chtěl víc, cítil tu šanci, příležitost dosáhnout na všechny tři body. A podařilo se. Přibližně 40 vteřin před koncem dokonal neskutečný obrat Jirka Baran, který tradičně hraje power play v roli „brankáře“ a daří se mu to opravdu skvěle. Nezbývalo nic než několik vteřin tento zázračný výsledek udržet. Slavia se ještě také pokusila o hru v power play, ale naše odhodlání neznalo mezí a zápas jsme tak dovedli do vítězného konce.

SK SLAVIA PRAHA : SVAROG FC TEPLICE 5:6 (3:1)

Góly a asistence: 3. Arsovski, 13. Homola (Míča), 13. Hrdina, 23. Turek (Arsovski), 24. Homola – 20. Ninho (Lucas Borges), 26. Nene (Kulhánek), 30. Nene (Lucas Borges), 36. Künzl (Nene), 38. Nene (Jean), 40. Baran (Nene).

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

17/02/2018

Svarog si výhrou nad Slavií upevnil…

19.kolo VARTA futsal ligy je minulostí. Svarog doma hostil tabulkového souseda Slavii a očekával se…

16/02/2018

Svarog si připisuje důležitou výhru!

Teplice mají za sebou důležitý zápas se Slavií a zvládly ho skvěle! Doma zůstávají všechny tři body…

14/02/2018

V pátek přijede Slavia!

Již pozítří čeká na Svarog 19.kolo VARTA futsal ligy a s ním tabulkový soused SK Slavia Praha. Dá…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

22/02/2018

Ondřej Černý: Řídit finále Eura byla…

Obrovská pocta se dostala pro českého futsalového rozhodčího Ondřeje Černého z Prahy. Na nedávno skončeném Mistrovství…

22/02/2018

Kolik Brazilců hraje naši nejvyšší…

Také jste přemýšleli nad tím, kolik v této sezóně nastoupilo v naší nejvyšší soutěži brazilských futsalistů? Nechtělo…

22/02/2018

Gardenline posiluje, přichází Kubíček a…

V litoměřickém Gardenline opět dochází k doplnění kádru. Několik dnů poté, co měl premiéru Brazilec Gé se k týmu…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2018 Svarog Futsal Club

x