Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2018/2019
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014, 2014/2015
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

03.11.2017

Famózní obrat na Slavii

Famózní obrat na Slavii

Je to jen několik desítek minut, co skončil zápas osmého kola 1.FUTSAL ligy. Emoce tak stále pulzují v nás všech. Pojďme si shrnout, co se dnes dělo!

Po zápase v Chrudimi nás čekal další nelehký soupeř. Na své palubovce nás dnes ve 20:00 přivítala SK Slavia Praha. A zápas nám nabídl opravdu velikou podívanou.

Pro Svarog se utkání už od začátku nevyvíjelo vůbec dobře. Domácí do zápasu vstoupili lépe a vytvořili si několik šancí, ze kterých ve 3. minutě vzešel i první gól. Síly na palubovce se poté sice srovnaly, ale náš tým opět doplácel na neproměňování šancí. Dále následovalo několik individuálních chyb z naší strany a Slavia trestala. Během deseti vteřin zvyšovali domácí již na 3:0. Až v poslední minutě první půle se Svarogu konečně podařilo prolomit smůlu a překonat obranu domácích. Trefila se naše nejnovější posila Ninho, který upravil skóre na 3:1.

Vstup do druhé půle byl z naší strany opět špatný. Znovu jsme byli na míči, ale gól opět nevstřelili. Domácí nám poté dvěma góly během dvou minut opět naznačili, že s tímto u nich opravdu neuspějeme. Na tabuli tak ve 24. minutě svítilo nepříznivé skóre 5:1. Ale! Ne nadarmo se říká „neříkej hop, dokud nepřeskočíš“. Svarog nemá ve své povaze něco vzdávat a Slavie to dnes okusila ve vší parádě. Ve 26. minutě snížil na 2:5 Nene po asistenci Lucase Borgese, který i přes zranění ruky pokračoval v zápase. V utkání jsme začali být dominantním týmem a náš tlak postupně zesiloval. Další gól přišel ve 30. minutě, opět se trefil Nene a Svarog tak vycítil šanci. Za stále ne moc příznivého stavu 5:3 jsme i nadále pokračovali v dobré kombinační hře, ale góly nepřicházely. Nadešel tak logický krok a hra v power play. Po několika vteřinách a skvělé souhře naší pětky snížil na 5:4 Tomáš Künzl. V ten moment běžela 36. minuta utkání a nastával bod zvratu. I nadále náš tým pokračoval ve hře v power play a byl si vědom toho, čeho na Slavii ještě může dosáhnout. Přesilovka se nám dařila skvěle a ve 38. minutě přišel srovnávací gól. Na 5:5 vyrovnal Nene a zkompletoval si tak svůj první ligový hattrick. Do konce zápasu zbývaly dvě minuty a náš tým chtěl víc, cítil tu šanci, příležitost dosáhnout na všechny tři body. A podařilo se. Přibližně 40 vteřin před koncem dokonal neskutečný obrat Jirka Baran, který tradičně hraje power play v roli „brankáře“ a daří se mu to opravdu skvěle. Nezbývalo nic než několik vteřin tento zázračný výsledek udržet. Slavia se ještě také pokusila o hru v power play, ale naše odhodlání neznalo mezí a zápas jsme tak dovedli do vítězného konce.

SK SLAVIA PRAHA : SVAROG FC TEPLICE 5:6 (3:1)

Góly a asistence: 3. Arsovski, 13. Homola (Míča), 13. Hrdina, 23. Turek (Arsovski), 24. Homola – 20. Ninho (Lucas Borges), 26. Nene (Kulhánek), 30. Nene (Lucas Borges), 36. Künzl (Nene), 38. Nene (Jean), 40. Baran (Nene).

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

25/09/2018

Michail Žák: Musíme hrát týmově

Několik otázek ohledně začátku sezony jsme položili prezidentovi klubu Michailu Žákovi. Jak vidí…

24/09/2018

Hráči Svarogu dnes v reprezentačním…

Na Turnaji čtyř zemí v Nymburku dnes odehrála reprezentace zápas proti Maďarsku. Naši hráči byli na…

18/09/2018

Svarog si připsal druhé vítězství.…

Teplice mají za sebou druhé ligové utkání. První výjezd byl velice dlouhý, očekával nás soupeř z…

Všechny články

CERVA Futsal za život

ZE SVĚTA SPORTU

26/09/2018

David Černý: Ve druhém poločasu jsme…

VIDEO Dvě branky vstřelil v utkání proti Maďarsku David Černý, který podal velmi dobrý výkon a měl velkou zásluhu na…

26/09/2018

Obě reprezentace vstoupily do turnaje…

V pondělí se do bojů na Turnaji čtyř zemí v Nymburce zapojily obě české reprezentace a v obou případech byly proti…

26/09/2018

Předehrávka úvodního kola 2. ligy -…

Nový ročník 2. ligy - západ zahájila předehrávka úvodního kola mezi Jabloncem a Kladnem. Souboj loňských medailistů…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2018 Svarog Futsal Club

x