Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník 1.FUTSAL ligy 2017/2018
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

07.10.2017

Chybělo jen trochu štěstí

Chybělo jen trochu štěstí

Páté kolo 1.FUTSAL ligy je minulostí. Svarog po delší době opět ochutnal hořkost porážky. Utkání v Mýtě bylo vyrovnané a do poslední chvíle nebylo jasné, kdo odejde jako vítěz.

Zápas byl od začátku vyrovnaný a jako první se z gólu radovali domácí. Pěknou střelou se ve 4. minutě prosadil Kubát. Svarog ale nezahálel a jeho nejlepší střelec David Černý si připsal další zásah. Na 1:1 srovnal po pohledné kombinaci s Tomášem Künzlem. V malinké hale se hra neustále přelévala ze strany na stranu a stačilo malé zaváhání, aby padl další gól. Bohužel, opět se trefil Nejzbach. Teplicím se ale ještě do poločasu podařilo znovu srovnat krok. O gól se opět postaral skvěle hrající David Černý, který po přesné přihrávce Jeana prostřelil domácího gólmana. Strany se tak měnily za nerozhodného stavu.

Do druhé půle vstoupil Svarog špatně. Namísto snahy zlomit utkání, najednou jakoby chyběla touha zvítězit. Domácí tuto slabou chvilku hostů samozřejmě potrestali a ve 22. minutě zvyšovali na 3:2. Na hřišti se to trochu přiostřilo, fauly ale přibývaly hlavně na straně Mýta. Domácí však na své prohřešky nedoplatily, právě naopak. Díky svému důrazu se Nejzbachu podařilo opět skórovat a odskočit Teplicím na rozdíl dvou branek. Svarog se konečně probral, za stavu 4:2 ve 30. minutě bylo ještě dost času se zápasem něco udělat. Následovala série žlutých karet na obou stranách. Sedm minut před koncem zahájili hosté hru v power play, která se po chvíli vyplatila. Z dalšího ligového gólu se mohl ve 35. minutě radovat Baran, který snížil na nadějných 4:3. Následoval obrovský tlak Teplic, které šly alespoň za jedním bodem. Veškerou snahu však ve 40. minutě utnula fatální chyba v power play, po které do prázdné brány uklízeli balón domácí. Nejzbach tak minutu před koncem definitivně rozhodl o svém vítězství.

Tomáš Šebl, sportovní manažer Svarog FC: "Z výsledku jsem zklamaný. Hráli jsme slušný futsal, ale bohužel prohráli se zkušeným týmem, který hrál fotbal v hale. My celou dobu hráli s míčem u nohy a soupeř čekal na naše chyby nebo ohrožoval naší bránu Gerčákovými nákopy a výhozy z čehož padl nejméně jeden gól. Připravovali jsme se, že Mýto bude hrát tuhle taktiku, ale jednou jsme neuhlídali pivota. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme rozhodnout, ale když soupeř vystihl naší přihrávku a dal na 2:3, tak jsme zamrzli. Jak jsem řekl, soupeř vyčkával na naše chyby, které přišly. Vyhrál zkušenější tým. I tak to byl pro mě krásný zápas. Doufám, že náš mladý tým si vezme ze zápasu ponaučení a v dalším takhle vypjatém zápase už budeme určité situace řešit lépe. Rozhodly individuální chyby a my jsme zkrátka udělali o dvě více."

1.FC NEJZBACH VYSOKÉ MÝTO : SVAROG FC TEPLICE 5:3 (2:2)

Sestava Nejzbach: Gerčák L., Sklenář, Štanglica, Michalec, Kubát, Vágner, Novák, Vladyka, Novotný J., Jiráský, Šabata, Novotný P., Simom

Sestava Svarog: Kalina, Novák - Kulhánek, Baran, Lucas, Nene, Jean, Sidor, Žák, Iemelianov, Černý, Künzl, Výborný

Branky a asistence: 4. Kubát (Jiráský), 12. Sklenář (Jiráský), 22. Vágner, 29. J. (Šabata), 40. Jiráský (L.) – 6. Černý (Künzl), 19. Černý (Jean), 35. Baran (Künzl)

Fotografie: Radek Klier

!!! Hlasování o hráče utkání zde !!!

Zpět na výpis článků

Galerie k článku

06/10/2017

Nejzbach Vysoké Mýto x Svarog FC (5.kolo)

Kompletní galerie

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

16/12/2017

Třinec porážíme i napodruhé

Třinácté kolo nejvyšší české futsalové soutěže je minulostí. Svarog si odškrtl nejdelší výjezd…

15/12/2017

Tým je na cestě do Třince!

Dnes náš tým čeká další kolo 1.FUTSAL ligy a s ním i nejdelší výjezd. Do zápasu v dalekém Třinci…

10/12/2017

Narozeniny: David Černý

Dnes slaví své 22. narozeniny útočník našeho týmu David Černý! Za celý klub mu tímto přejeme mnoho…

Všechny články

Futsal za život

ZE SVĚTA SPORTU

18/12/2017

2. liga-východ: Lídr padl ve Vyškově,…

Ve druhé lize není nouze o překvapení. Jinak tomu nebylo ani tentokrát. Přinášíme souhrn kompletního desátého kola 2.…

18/12/2017

Sparta porazila v dohrávce Českou Lípu

V neděli večer si dokázala pražská Sparta poradit v dohrávce 13. kola 1. FUTSAL ligy s českolipskými Démony a porazila…

18/12/2017

Kompletní výsledky 3. turnajů…

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY - Dva turnaje v sobotu a dva v neděli. To byl ve stručnosti víkendový program juniorských soutěží U…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2017 Svarog Futsal Club

x