Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2017/2018
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

04.10.2017

Vstup do sezóny se vydařil, shoduje se vedení

Vstup do sezóny se vydařil, shoduje se vedení

Máme za sebou úvodní čtyři kola 1.FUTSAL ligy. Premiérový vstup Svarogu do nejvyšší české soutěže nevyšel vůbec špatně. Právě naopak. Weby spravující dění okolo futsalu nám nabízí několik tabulek, na které se moc pěkně dívá.

Nejdůležitější je samozřejmě ligová tabulka, v našem případě se na ní dá dívat ze dvou pohledů.

První pohled je stejný, jako mají všechny ligové celky. Po třech výhrách je devět bodů na kontě zcela běžnou záležitostí. Díky skvělému skóre bychom po čtvrtém kole byli na úctyhodném třetím místě.

Realita je ale jiná, již všem známá. Tříbodová penalizace nás v tabulce posouvá o něco níže. I přes to není umístění vůbec špatné.

Další zajímavostí pro náš klub jsou statistiky. V elitní desítce máme hned trojnásobné zastoupení! Našim nejmladším hráčům se daří skvěle.

A jak první měsíc prvoligové cesty vidí vedení? 

Michail Žák, prezident klubu: "Tak jsou za námi první čtyři utkání v lize a jeden zápas v Poháru FAČR. Samozřejmě beru ty výsledky hodně pozitivně. Na první pohled je to možná překvapení, jsme nováčci a málokdo od nás čekal tak úspěšný start. Ale stojí za tím velký kus práce v přípravě! Začali jsme už v červenci, trénovali 3 až 4 krát v týdnu, odehráli řadu kvalitních přátelských utkání včetně kvalitního domácího turnaje. To nám hodně pomohlo. V první řadě jsme zjistili naše slabší stránky a hodně nad nimi zapracovali."

"Od zápasu k zápasu se zvedá našim mladým hráčům sebevědomí a to je hodně důležité. Doma jsme dvakrát soupeře vysoko porazili, ale budu upřímný, soupeř neukázal kvalitu a ničím nás nepřekvapil. Možná přijeli v oslabení nebo měli dlouhou cestu, nevím, ale byli jsme o třídu lepší."

"Dva venkovní zápasy byly odlišné. Proti Gardenline jsme hráli statečně, ale byla vidět nervozita. Byl to první zápas v lize pro skoro všechny naše hráče. Ale proti Jeseníku jsme naopak hráli s velkým přehledem, už to bylo úplně jinak. Důležité je, že máme body a hlavně, že roste klukům to sebevědomí a chuť do futsalu! Na kolik jsme silní, to ukáže čas a hlavně zápasy proti kvalitním soupeřům."

"Teď nás prověří Vysoké Mýto, bude to peklo a musíme to zvládnout. Musíme sbírat nejen body, ale i zkušenosti proti takovému mužstvu jako je Mýto. Já klukům věřím! Vidím, že mají chuť zlepšovat se a trénují s velkým nadšením. Chci pochválit celý tým včetně realizačního! Žádné velké cíle na kluky nekladou, proto chci, aby se učili futsalu a byli jedním velkým kolektivem!"

Tomáš Šebl, sportovní manažer: "Po prvním zápase s Litoměřicemi jsme v září šli nahoru a vyhráli tři utkání v řadě. V týmu nyní převládá po vyhraných utkání velká euforie. Jsem velmi spokojený s postavením týmu v tabulce, jen škoda těch mínusových bodů. Jinak bychom momentálně byli na bronzovém umístění, jako nováček si myslím, že to není vůbec zlé."

"Samozřejmě si uvědomuji, že silní soupeři nás teprve čekají, takže nemáme hlavy v oblacích. Jsme také velmi spokojení jak zapadli cizinci mezi české mladíky. Velkou kvalitu prokazuje Nene, který tvoří hru s Lucasem Borgesem. Po trestu se také dostává do formy Jean Carlos, potvrdil to dvěma góly v síti Brna."

"Dále musím vyzdvihnout naše mladíky. Davida Černého, který je v čele bodování soutěže s 8 body a Jiřího Barana, který má na kontě 7 bodů za 5 gólů a 2 asistence. To je na obránce za čtyři zápasy určitě nadprůměrná výkonost. Troufnu si říci, že nás budou táhnout za dobrými výsledky a nebojím se tvrdit, že když vydrží u futsalu, mají velkou šanci se dostat do národního týmu. Ani další hráči mě nezklamali. Kulhánek, Künzl nebo Sidor, co dal rozhodující gól v proti Jeseníku. Všichni hrají dobře. Před rokem hráli divizi a teď ukazují, že mají kvality i na první ligu."

"Přidali se k nám další dva čeští hráči, protože si uvědomujeme, že sezóna je dlouhá a čeká nás ještě hodně bitev. Jsem potěšený, že máme prozatím nejlepší útok v lize a i zatím málo inkasujeme. Když to tedy shrnu, tak zatím u nás převládá dobrá atmosféra, ale myslíme i na to, že nesmíme usnout na vavřínech."

Aibek Mukanov, trenér: "Začátek sezony můžeme hodnotit celkově pozitivně. Z pěti zápasů jsme dokázali vyhrát čtyři (3 v lize a 1 v rámci poháru). Jen úvodem jsme prohráli s Gardenline. Co se týče zlepšení naší hry, tak pomalu je vidět progres, jak celkově týmu, tak jednotlivých hráčů."

"Pořád náš kádr není poskládaný na 100%. Po červené kartě Jeana jsem musel hledat náhradu na jeho místo ve čtyřce s Brazilci. Myslím si, že volba na Sašu Žáka byla správná. Není náhoda, že stále sháníme nové hráče, bohužel někteří naši kluci mají zdravotní problémy. Proto ten fakt, že jsme vzali na hostování Haviara a Výborného mě moc potěšil, oba dva hráče znám a vím, jak je využít."

"Určitě si musíme uvědomit, že máme velmi příjemný los a psychologicky i herně se můžeme rozehrát proti týmům, se kterými budeme pravděpodobně bojovat o lepší umístění v tabulce. Nemám růžové brýle a myslím si, že reálná síla týmu se ukáže venku proti Nejzbachu VM. Vím, jaké je to hrát ve Vysokém Mýtě. Je to velmi těžké pro jakýkoliv tým v české lize."

"Měsíc září mi dal hodně informací o našem týmu. Jsou vidět naše slabé stránky a ty věci, které zvládáme docela dobře, jen je musíme zlepšovat. Chci poprosit naše fanoušky, aby nás podrželi v domácích zápasech. Kluci opravdu cítí Vaší podporu a snaží se ještě víc, když vidí, že na ně přišli lidé. Velmi si toho vážíme."

Za hráče září okomentoval skvěle hrající Jirka Baran.

Jiří Baran, hráč: "Se vstupem do ligy jsem spokojený. Z prvních 4 zápasů jsme vytěžili 9 bodů, což je dobré. Jako další pozitivum vidím i stoupající tendenci našich výkonů, rosteme zápas od zápasu. Musíme ale taky přiznat, že kromě prvního kola s Litoměřicemi jsme neměli jiného soupeře, který by měl hrát na nejvyšších místech ligy."

"Každý zápas si neskutečně užíváme, vždyť pro mnohé z nás je to částečně splněným snem vyhrávat ligové zápasy. Když se koukneme 2 roky zpět, hráli jsme krajský přebor, tak jsme udělali obrovské kroky dopředu. Doufám, že se takhle bude dařit i dál, že budeme hrát v horní polovině tabulky a dál předvádět futsal, který fanoušky baví!"

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

06/07/2018

Do Teplic se vrací brankář Jeronimo!

Svarog hlásí posilu na brankářském postu! Do týmu se vrací bývalý brankář Balticflory Jeronimo! …

27/06/2018

Nene i Claudinho pokračují ve Svarogu i…

Máme tu dobré zprávy. Své účinkování ve Svarogu prodlouží Brazilci Nene i Claudinho. Jak už víte,…

14/06/2018

Zúčastněte se tradičního turnaje Svarog…

V srpnu bude klub Svarog FC opět pořádat tradiční turnaj Svarog Open Cup. Svou účast již potvrdil…

Všechny články

CERVA Futsal za život

ZE SVĚTA SPORTU

17/07/2018

Šokující zpráva z Maďarska - ETO Györ…

Když před necelým rokem bojoval český mistr ERA-PACK Chrudim v základní skupině UEFA Futsal cupu jistě nikdo netušil,…

17/07/2018

Sparta ulovila chorvatskou hvězdu!

Jen málo futsalistů v východní Evropy má v mezinárodním měřítku tak zvučné jméno, jako Tihomir Novak, chorvatský…

17/07/2018

Začátek přípravy ligových týmů se blíží…

Letošní přestávka byla velmi dlouhá, ale schyluje se k jejímu konci. Za dva týdny touto dobou bude drtivá většina…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2018 Svarog Futsal Club

x