Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník 1.FUTSAL ligy 2017/2018
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

30.09.2017

Zápas rozhodly slepené branky

Zápas rozhodly slepené branky

Svarog má za sebou další úspěšné domácí utkání. Vysoká porážka Helasu zajistila týmu již třetí výhru v řadě a září tak Teplicím vyšlo nad očekávání.

I přes vysoké vítězství se utkání nevyvíjelo tak, jak by si domácí představovali. Do zápasu vstoupil lépe soupeř, který byl v prvních minutách aktivnější a domácí brankář Kalina se musel mít na pozoru. Hra se po pár minutách srovnala a iniciativu pomalu přebíral domácí tým. Dlouhé minuty se však hrálo bez branky, oba celky se snažily poctivě bránit a pokusy na otevření skóre končily povětšinou mimo tři tyče. Nakonec to byl Svarog, kdo se radoval z prvního zásahu. O ten se v 15. minutě postaral David Černý, po asistenci Jirky Barana. Helas se ještě ani nestihl zmátořit z inkasované branky, když domácí udeřili podruhé. Po několika vteřinách zvyšoval na 2:0 Jean. Dva slepené góly dostaly domácí „na koně“ a vrátily jim klid na sálovky, který scházel po zahozených šancích. Těsně před koncem poločasu se opět trefil David Černý, který zvýšil na rozdíl tří branek. Vypadalo to, že vítězství už se pomalu přiklání na stranu Teplic, ale nebylo tomu úplně tak.

Do druhé půle vstoupil Svarog lépe. Držel míč a po dvou minutách se opět podařilo prolomit obranu Helasu. Na 4:0 zvyšoval po rychlém útoku Tomáš Künzl. Naše aktivita následně upadala, místo branek se začaly množit fauly a bouřit emoce. Naší nesoustředěnosti soupeř samozřejmě využil a ukázal, že si do Teplic přes celou republiku nepřijel pouze zaběhat. Ve 28. minutě snížil na 1:4 Jakub Sznapka. Helas po gólu ožil a domácí najednou nevěděli kam dřív skočit. Po třech minutách bylo pro Svarog ještě hůř, Brno opět udeřilo a snížilo na rozdíl dvou branek. V hlavách domácích začal panovat strach o výsledek a nervozita se nevábně přenášela i do hry. Pátý faul Teplic toho byl důkazem. Soupeř cítil svou šanci a dělal vše, co mohl, aby utkání zlomil na svou stranu. Naštěstí další gól padl opět ze sálovek domácích a hra se uklidnila. Poslední hřebíky do „rakve“ hostí padly v minutě 38. Tři zásahy během několika vteřin definitivně rozhodly ve prospěch domácího celku. Teplická hala se tak mohla radovat z dalšího domácího úspěchu.

David Černý, Svarog FC: "Do zápasu jsme nevstoupili nejlépe. První dvě šance měl hostující tým. Postupem času jsme se dostali do hry a poté, co se hostující golman zranil a do branky musel náhradní golman, jsme konečně skórovali. Nakonec poločas skončil 3:0 a zápas jsme měli pod kontrolou. Hned ze začátku druhého poločasu jsme přidali čtvrtý gól. Pak ovšem přišla komplikace a snížení na 4:2. Hra se vyrovnala a šance byly na obou stranách. Ale byli jsme to my, kdo vstřelil další gól. Gól na 5:2 nás hodně uklidnil a nakonec jsme zápas v poklidu dohráli a vyhráli 8:2. Moc děkujeme fanouškům, kteří přišli a podpořili nás. Věřím, že jsme je nezklamali a přijdou opět příště."

Nene, Svarog FC: „Předvedli jsme další skvělou hru! Tým se každým dnem zlepšuje, vidíme to jak na trénincích tak i ve hře. Jsme si vědomi, že můžeme a měli bychom se zlepšovat ještě více. Teď tvrdě pracujeme na přípravě pro další kolo. Čeká nás obtížný soupeř daleko od domova a chceme vyhrát!“

Jan Ovčačík, Helas Brno: "Věděli jsme, že pokud chceme Teplice obrat o body, budeme muset zopakovat výkon z domácího prostředí proti Chrudimi. 30 minut ze 40 jsme tento plán plnili, avšak bohužel poslední pětiminutovky obou poločasů jsme nezvládli a soupeři doslova góly nabídli. I přes to, že kluci z Teplic byli na míči určitě lepší, největší rozdíl byl v proměňování šanci. Zatímco Teplice naše chyby trestaly, jejich chyby zůstaly nevyužity. Nesmíme si z toho dělat velkou hlavu, protože jejich tým bude určitě hrát na špičce ligy. Potřebujeme body jako sůl a musíme se pokusit je získat hned další týden, kdy nás čeká další těžký soupeř, a to Plzeň včele Michalem Štrajtem."

SVAROG FC TEPLICE : HELAS BRNO 8:2 (3:0)

Sestava domácí: Kalina, Novák – Kulhánek, Baran, Lucas Borges, Nene, Jean, Sidor, Žák, Iemelianov, Černý, Künzl, Výbroný

Sestava hosté: Konečný, Mužík, Fruhvirt – Outrata, Ovčačík, Lidmila, Cupák, Presl, Mikeš, Sznapka, Šarkózy,

Branky a asistence: Černý (Baran), Jean (Lucas Borges), Černý (-), Künzl (Černý), Jean (Iemelianov), Baran (Nene), Baran (Kulhánek), Kulhánek (Černý)– Sznapka (Ovčačík), Ovčačík (Lidmila)

Pro hráče utkání prosím hlasujte zde.

Všem fanouškům děkujeme za přízeň! 

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

18/10/2017

V pátek přijede Mělník!

Je před námi další kolo 1.FUTSAL ligy! Tentokrát budeme hostit tým SK Olympik Mělník. Zápas se…

18/10/2017

Svarog čeká první televizní přenos!

Další odměna za naše předvedené výkony je tu! Příští kolo v Chrudimi můžete Vy i celá ČR sledovat v…

07/10/2017

Chybělo jen trochu štěstí

Páté kolo 1.FUTSAL ligy je minulostí. Svarog po delší době opět ochutnal hořkost porážky. Utkání v…

Všechny články

Futsal za život

ZE SVĚTA SPORTU

18/10/2017

Období zajímavých přestupů ještě…

Když před několika dny dorazil do Chrudimi Brazilec Felipe říkali jsme si, že to byla asi tečka za zajímavými přestupy…

18/10/2017

Zlín by rád s Chrudimí držel krok

Ve středu se ve zlínské hale odehraje pohárové utkání mezi Zlínem a Chrudimí. Přinášíme rozhovor ze strany…

18/10/2017

Souhrn 3. kola 2. ligy-západ: Kladno…

Už jen tři týmy neztratily v letošním ročníku 2. ligy-západ ani bod. O skóre v čele je ústecký Rapid, který šestnácti…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2017 Svarog Futsal Club

x