Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

05.08.2017

Zasloužená remíza

Zasloužená remíza

Včera večer byla zahájena příprava i po zápasové stránce. Do Teplic přijel tým SK Olympik Mělník, aby prověřil naší formu. Mělník je, stejně jako my, nováčkem v první lize. Od zápasu se tak dalo čekat mnoho.

 Do zápasu vstoupily oba týmy opatrně. Hrálo se především ze zajištěné obrany a hra dlouhou dobu nepřinesla větší gólovou příležitost. Od obou týmů bylo vidět vysoké nasazení a snaha vyvarovat se větších chyb. Celý poločas tak byl velmi vyrovnaný a hrálo se nahoru dolu. Všechny snahy ze strany soupeře, které mířily na bránu, bez problémů chytal Dan Číhal. Z našich měl ke konci poločasu velkou šanci na otevření skóre David Černý, ten však odkrytou bránu netrefil. První dvacetiminutovka tak žádný gól nepřinesla.

Do druhé půle jsme vstoupili lépe my. Od začátku jsme si vytvářeli dost šancí, které ve 26.minutě vyústily v gól. První zásah za náš tým si připsala posila z Brazílie Nene. Krátce poté měl náš tým šanci navýšit svůj náskok z penalty. K té se postavil Vova Iemelianov, který ale veškerou svou silou jen orazítkoval tyč soupeřovi branky. Neproměněná penalta byla potrestána. Soupeř během následujících 5 minut otočil utkání na svou stranu. Šest minut před koncem šel náš tým do hry v power play. Soupeře jsme úspěšně drželi v jeho obranné polovině a naše snaha nás dovedla k vyrovnávacímu gólu. Ten padl z nohou do té doby střelecky trápícího se Davida Černého, který si tak spravil chuť a ve 37. minutě srovnal na 2:2. Poslední minuty zápasu už další gól nepřinesly, a tak se týmy rozešly smírně.

Komentář k zápasu od trenéra Aibeka Mukanova: "Velmi atraktivní zápas, myslím si, že divákům se to líbilo. Obě mužstva chtěli vyhrát, ale remíza asi zasloužená, i když jsme bohužel nedokázali proměnit penaltu. Co se týká herní stránky, tak jsem spokojený. Je to první zápas a viděl jsem bojovnost kluků a chuť hrát. Podařilo se nám taky ukázat ve hře nějaké kombinace a signály, které cvičíme na tréninku. Brazilci ukázali kvalitu a myslím si, že se hezky zapojili do svých čtyřek. Nevyužili jsme hodně šancí, bohužel trápení z minulé sezóny v útoku zatím pokračuje. Musíme na tom pořádně zapracovat."

Komentář k zápasu od hráče Jirky Barana: „Do zápasu jsme vstoupili plní očekávání. První poločas byl hodně vyrovnaný, byli jsme více na balonu. Mělník dobře bránil a čekal na brejky. Druhý poločas jsme začali dobře a vytvořili si dost šancí. Vyústilo to ve vedení a soupeře jsme prakticky k ničemu nepouštěli. Zlomovým momentem byla naše neproměněná penalta, po které soupeř otočil po našich chybách utkání. Vyrovnávací gól z powerplay jsme si zasloužili. Řekl bych, že jsme ze hry měli o něco víc, škoda, že se nevyhrálo, ale jedeme dál. Byl to kvalitní zápas."

Jako nejlepšího hráče zápasu z našeho týmu si kluci vybrali naší novou posilu z Brazílie! Gratulujeme Nene! 

SVAROG FC : SK OLYMPIK MĚLNÍK 2:2 (0:0)

Sestava: Číhal, Němeček (B-tým) - Baran, Kulhánek, Žák, Sidor, Borges, Černý, Künzl, Nene, Iemelianov

Branky: Nene, Černý

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

19/08/2017

Svarog Open Cup 2017 již zítra!

Tradiční mezinárodní domácí turnaj Svarog Open Cup je za dveřmi. Celý zítřek bude teplická…

18/08/2017

Dobrý výkon nám přinesl vysokou výhru

Druhé přípravné utkání je za námi. Tentokrát jsme hostili přední celek druhé ligy západ FT Zlej se…

16/08/2017

Rozhovor s vedoucím týmu Tomášem Šeblem

Pro vás fanoušky jsme vyzpovídali vedoucího týmu Tomáše Šebla. Jak zvládá velký nápor povinností…

Všechny články

Futsal za život

ZE SVĚTA SPORTU

20/08/2017

Výsledky pátečních přípravných utkání

Několik zajímavých přípravných duelů se hrálo v pátek večer. Oba finalisté minulého ročníku naší ligy se postavili…

20/08/2017

Rodek trénuje s ERA-PACKem, stejně tak…

Dva hráči se zkušenostmi z národních týmů trénují v těchto dnech s ERA-PACKem Chrudim. Hráč širšího kádru reprezentace…

20/08/2017

Ve středečních přípravách vysoko…

Dvě přípravná utkání ligových klubů se hrála ve středu večer a v obou případech se podařilo zvítězit favoritům. Týmy z…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2017 Svarog Futsal Club