Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2017/2018
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

05.08.2017

Zasloužená remíza

Zasloužená remíza

Včera večer byla zahájena příprava i po zápasové stránce. Do Teplic přijel tým SK Olympik Mělník, aby prověřil naší formu. Mělník je, stejně jako my, nováčkem v první lize. Od zápasu se tak dalo čekat mnoho.

 Do zápasu vstoupily oba týmy opatrně. Hrálo se především ze zajištěné obrany a hra dlouhou dobu nepřinesla větší gólovou příležitost. Od obou týmů bylo vidět vysoké nasazení a snaha vyvarovat se větších chyb. Celý poločas tak byl velmi vyrovnaný a hrálo se nahoru dolu. Všechny snahy ze strany soupeře, které mířily na bránu, bez problémů chytal Dan Číhal. Z našich měl ke konci poločasu velkou šanci na otevření skóre David Černý, ten však odkrytou bránu netrefil. První dvacetiminutovka tak žádný gól nepřinesla.

Do druhé půle jsme vstoupili lépe my. Od začátku jsme si vytvářeli dost šancí, které ve 26.minutě vyústily v gól. První zásah za náš tým si připsala posila z Brazílie Nene. Krátce poté měl náš tým šanci navýšit svůj náskok z penalty. K té se postavil Vova Iemelianov, který ale veškerou svou silou jen orazítkoval tyč soupeřovi branky. Neproměněná penalta byla potrestána. Soupeř během následujících 5 minut otočil utkání na svou stranu. Šest minut před koncem šel náš tým do hry v power play. Soupeře jsme úspěšně drželi v jeho obranné polovině a naše snaha nás dovedla k vyrovnávacímu gólu. Ten padl z nohou do té doby střelecky trápícího se Davida Černého, který si tak spravil chuť a ve 37. minutě srovnal na 2:2. Poslední minuty zápasu už další gól nepřinesly, a tak se týmy rozešly smírně.

Komentář k zápasu od trenéra Aibeka Mukanova: "Velmi atraktivní zápas, myslím si, že divákům se to líbilo. Obě mužstva chtěli vyhrát, ale remíza asi zasloužená, i když jsme bohužel nedokázali proměnit penaltu. Co se týká herní stránky, tak jsem spokojený. Je to první zápas a viděl jsem bojovnost kluků a chuť hrát. Podařilo se nám taky ukázat ve hře nějaké kombinace a signály, které cvičíme na tréninku. Brazilci ukázali kvalitu a myslím si, že se hezky zapojili do svých čtyřek. Nevyužili jsme hodně šancí, bohužel trápení z minulé sezóny v útoku zatím pokračuje. Musíme na tom pořádně zapracovat."

Komentář k zápasu od hráče Jirky Barana: „Do zápasu jsme vstoupili plní očekávání. První poločas byl hodně vyrovnaný, byli jsme více na balonu. Mělník dobře bránil a čekal na brejky. Druhý poločas jsme začali dobře a vytvořili si dost šancí. Vyústilo to ve vedení a soupeře jsme prakticky k ničemu nepouštěli. Zlomovým momentem byla naše neproměněná penalta, po které soupeř otočil po našich chybách utkání. Vyrovnávací gól z powerplay jsme si zasloužili. Řekl bych, že jsme ze hry měli o něco víc, škoda, že se nevyhrálo, ale jedeme dál. Byl to kvalitní zápas."

Jako nejlepšího hráče zápasu z našeho týmu si kluci vybrali naší novou posilu z Brazílie! Gratulujeme Nene! 

SVAROG FC : SK OLYMPIK MĚLNÍK 2:2 (0:0)

Sestava: Číhal, Němeček (B-tým) - Baran, Kulhánek, Žák, Sidor, Borges, Černý, Künzl, Nene, Iemelianov

Branky: Nene, Černý

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

19/03/2018

Svarog je na tahu, v úterý hostí druhé…

Po neuvěřitelně dramatickém rozjezdu série nás čeká pokračování již toto úterý. Svarog se bude…

16/03/2018

Na play off se těším strašně moc, hlásí…

Do dnešního zápasu sice kvůli karetnímu trestu nezasáhne, své první play off ale vyhlíží s nadšením…

15/03/2018

Musíme na palubovce nechat vše, říká…

Play off klepe na dveře a my Vám přinášíme obsáhlý rozhovor s prezidentem klubu Michailem Žákem…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

19/03/2018

V 18:30 hod. stream utkání Nejzbach -…

STREAM - V trochu netradičním čase bude dnes pokračovat play-off VARTA futsal ligy. Od 18:30 hod. se ve Vysokém Mýtě…

19/03/2018

Sestřih nedělního utkání Slavia - Sparta

VIDEO - Podívejte se na sestřih nedělního utkání druhého čtvrtfinále mezi Slavií a Spartou, které hosté vyhráli 4:2 a…

19/03/2018

Video: Podívejte se na další…

V neděli se hrálo finále španělského poháru, ve kterém se střetl Inter Movistar s Jaén Paraíso Interior a favorit…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2018 Svarog Futsal Club

x