Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník 1.FUTSAL ligy 2017/2018
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

10.07.2017

Předsezónní rozhovor s Michailem Žákem

Předsezónní rozhovor s Michailem Žákem

Velký předsezónní rozhovor s prezidentem klubu je tady!

 

  • Všichni fanoušci Svarogu netrpělivě očekávají informaci, jestli budou nějaké posily v týmu. Můžete uvést, v jaké sestavě bude Svarog hrát první ligu?

Jak jsem řekl již v minulosti, bude potřeba posílit tým o zahraniční zkušené hráče. Máme sice dostatek našich hráčů, koneckonců když jsme se spojili ještě s Bouráky a budou naším B i C týmem, hráčský kádr se ještě rozrostl. No všichni chápeme, že po divizi nás v první lize čeká daleko jiná úroveň futsalu. V nové sezóně budeme řešit dvě zásadní otázky. A to udržet se vůbec v první lize a zároveň u našich mladých hráčů získat zkušenosti. Proto je nutno povolat legionáře ze zahraničí.  Ti by měli předat našim hráčů zkušenosti a naučit je techniku futsalu. Předpokládám, že máme v týmu 8-10 místních hráčů, kteří mají futsalovou budoucnost. Je však na nich, aby se chtěli učit, dostatečně trénovat, hrát první ligu a získávat zkušenosti. K tomu mají veškeré zázemí, vše je na jejich vůli chtít.

Abych se vrátil k legionářům. V této sezóně budeme mít čtyři hráče ze zahraničí. Během června jsem dělal vše proto, abych našel tři zkušené Brazilce. Nebyl to lehký úkol, vzhledem k našemu nízkému rozpočtu. Nakonec se podařilo podepsat tři kontrakty s hráči. Jeden je útočník, jeden obránce a jeden univerzál. V nejbližší době se na našich stránkách dovíte konkrétní jména a informace o hráčích. Čtvrtým hráčem zůstává Vladimír Iemelianov. Tohoto ukrajinského hráče již spoluhráči a fanoušci znají z minulé sezóny. Důvodem těchto legionářů v týmu je toliko to, že máme mladý hráčský kádr, nedostatek zkušeností a doufám právě, že během sezóny naši mladí hráči naberou zkušenosti od těchto legionářů, abychom v příští sezóně nemuseli mít tolik cizinců. Bude to dlouhá cesta, ale domnívám se, že za 3-4 roky budeme mít takové zkušenosti, že ligu budeme hrát jen a jen s místními našimi hráči. To je můj cíl, můj úkol. Jsem rád, že naši hráčů toto pochopili. My jsme se se všemi hráči setkali, seznámil jsem je s mojí vizí a viděl jsem záblesky v očích hráčů. Netrpělivě čekají na začátek sezóny.

  • Kdy začíná příprava na sezónu? Jaké jsou plány přípravy?

Fyzická příprava začíná 17.července, hráči budou individuálně trénovat podle plánů jeden týden. 24. července začínají tréninky v hale. Tréninky budou každodenní, bude to nápor. Přípravu zahájí 12 -14 místních našich hráčů, 4 legionáři. Po ukončení přípravy vybereme 13 hráčů a 3 brankáře, kteří budou připraveni nastoupit do sezóny. Během srpna máme 4 přípravné zápasy s týmy z první a druhé ligy. 20. srpna se koná mezinárodní turnaj Svarog Open Cup 2017, kde budeme hrát další 3-4 zápasy. V tomto směru jsem s přípravou spokojen.

  • Kdo bude chránit naší bránu v nové sezóně?

Chci dát šanci dvojce Číhal - Novák, třetím brankářem bude někdo z B týmu. Musíme si přiznat, že naši brankaři nemají takové zkušenosti na první ligu. Ale kde jinde získat skutečnosti, než přímo v první lize? Já i hráči máme důvěru k naším brankářům a já doufám, že oni nám mojí důvěru i důvěru hráčů vrátí.

  •  Jsou nějaké změny ve vedení klubu nebo v technickém personálu?

 …chvála bohu k žádným změnám nedošlo. Všichni kdo s námi byli v minulé sezóně, zůstávají i v nové sezóně. Máme velmi propojený a přátelský kolektiv. A to je to hlavní.

  •  Kdo podle Vás bude lídrem ve Svarogu v sezóně 2017/2018? V kom vidíte naději z místních hráčů?

Jak jsem řekl, máme velkou skupinu talentovaných hráčů, ve kterých vidím potenciál, růst a progres ve hře celkově. Naději vidím ve všech, ale kostrou bude Baran, Beran, Kulhánek, Žák, Černý, Künzl, Konečný, Kodeš a Sidor. To je základ týmu, na který spoléhám, ale máme další 3-4 hráče v rezervě, kteří se mohou projevit v dalších fázích. Hrát bude ten, který svým přístupem a zodpovědností k tréninkům dokáže, že je toho schopen. Jak se říká, čas amatérského přístupu skončil, přišel druhý čas, a to seriózního, pracovního a zodpovědného přístupu. Doufám, že to všichni pochopili. Mohu i říci, že dveře do našeho týmu jsou otevřené pro každého, kdo se chce rozvíjet, pracovat a svázat svůj život s futsalem.

  •  Jaké jsou cíle v nové sezóně?

Je těžké a složité na toto nyní odpovědět. Minimální zadání je nesestoupit z ligy, maximální postoupit do play-off. V následující sezóně bude v lize dostatek kvalitních týmů, proto to nebude lehký úkol. Jsem však realista a všichni toto chápou. Jestli zůstaneme v lize, tak to bude úspěch. Hlavním cílem je to, že na závěr sezóny naši mladí hráči získají zkušenosti a budou umět hrát moderní futsal. To je můj cíl, a proto jsem dovedl legionáře, kteří předají zkušenosti našim hráčům. A musíme za jakoukoliv cenu zůstat v první lize, protože jen tam získáme zkušenosti, které potřebujeme.

  • Co chcete vzkázat fanouškům?

Chci jen jedno, a to, aby prázdných míst na tribuně při našich zápasech bylo málo. Jsme na startu nové etapy v našem klubu, proto chceme společně s fanoušky projít tuto cestu k výšinám. 

 

Díky za rozhovor!

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

22/11/2017

V pátek přijede Sparta!

Již pozítří Svarog čeká další ligové utkání. V teplické sportovní hale v pátek přivítáme silný tým…

18/11/2017

O výhře rozhodl první poločas

Je neuvěřitelné, jak nám soutěž rychle plyne. Ani jsme se nenadáli a už je za námi desáté kolo. Na…

17/11/2017

Z Lípy vezeme všechny tři body!

Desáté kolo 1.FUTSAL ligy je úspěšně za námi! Z České Lípy vezeme všechny tři body! Bližší…

Všechny články

Futsal za život

ZE SVĚTA SPORTU

23/11/2017

2. liga-západ: Vedoucí Jablonec hostí…

Vedoucí Jablonec přivítá v 9. kole západní části 2. ligy Kladno, které i přes vysoké ambice prohrálo už čtyřikrát v…

23/11/2017

Věřím, že body už přijdou, říká trenér…

Havlíčkův Brod je nováčkem 2. ligy - východ a i přes sympatický herní projev zatím nezískal body. My jsme si v týdnu…

23/11/2017

Pochvala potěší, ale nesmí ukolébat,…

Naposledy se vracíme k zápasu Slavia - Plzeň. Vyzpovídali jsme "Muže zápasu" Michala Holého, jenž byl po…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2017 Svarog Futsal Club

x