Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2017/2018
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

16.05.2017

Semifinále bylo o bojovnosti

Semifinále bylo o bojovnosti

Je to necelý den od našeho vítězství v semifinále krajského poháru FAČR. Od vítězství, které nás potřetí v řadě posunulo do vysněného finále. Pojďme se tedy podívat, jak to včera bylo.

Na domácí palubovce jsme v 19:00h přivítali druholigového soupeře FC Baník Chomutov. Soupeř samozřejmě přijel s velkými ambicemi na postup. Nejen, že je Chomutov papírově silnějším týmem, ale i fakt, že s jeho zálohou jsme již v počátcích letošního poháru měli problémy, jim určitě na sebevědomí neubíral. Dále suverénní postup ze čtvrtfinále, kdy porazili Libouchec poměrem 17:1, naznačoval velkou kvalitu hostů. My však nejsme tým, který by se takovýchto soupeřů či zápasů zalekl, spíše naopak. Silnější soupeř představuje výzvu a nám se takovéto zápasy daří. Zápasy s kvalitními týmy nás posouvají dál, čím lepší jsou oni, tím lepší umíme být i my.

Do zápasu jsme vstoupili výborně. Soupeře i hru jsme měli pod kontrolou a na hřišti jsme předváděli dobrý pohyb i akce. Jako první z této převahy těžil David Černý, který si díky svému důrazu vybojoval míč a otevřel skóre zápasu. Jeho spoluhráči ale nechtěli být pozadu, a tak se za malou chvíli měnil stav utkání znovu. Na 2:0 zvyšoval Honza Dědič, který nám opět předvedl své bohaté futsalové zkušenosti. Po přihrávce kapitána Kodeše s velkým přehledem přeloboval gólmana hostí. Náš tlak nadále sílil a přinesl i třetí gól. Míč za brankáře hostí tentokrát uklidil Tomáš Künzl po asistenci Martina Kulhánka. Za stavu 3:0 se náš tým snažil především nedělat chyby a poctivě bránit. Hosté se tak po 11 minutách konečně dostali do hry. Veškeré jejich snahy a střely na bránu však s přehledem likvidoval skvěle chytající Dan Číhal. Ve 22. minutě se Chomutovu přeci jen podařilo snížit na 3:1. Střelu soupeře nešťastně tečoval za záda bezmocného Číhala Honza Konečný. Strany se tak měnily za našeho dvougólového náskoku.

Bylo jasné, že do druhé půle půjde soupeř po hlavě. Naštěstí jsme nic nepodcenili a po krásné akci opět zvýšili náš náskok my. Konečný dobře vybojoval míč na půlce soupeře, který obratem předal Martinu Kulhánkovi. Ten předložil parádní přihrávku Jirkovi Baranovi, který se v zakončení nemýlil. Opět tak potvrdil své gólové schopnosti a přidal veledůležitou branku na 4:1. Chvíli po začátku druhé půle jsme také střídali gólmany. Tento akt měl jediný důvod. Dan Číhal sice chytal naprosto skvěle, ale na lavičce byl připravený i Radek Novák. Brankáři se tak domluvili, že si zachytají v tomto skvělém zápase oba. Dan nastavil laťku vysoko a všichni byli zvědaví, co předvede Radek. Zvlášť když se hostující tým velmi brzy rozhodl ke hře v power play. Bylo vidět, že tento systém hry má zkušený tým nacvičený skvěle. Začaly se tak dít věci. Chomutov nás pevně sevřel na naší polovině a bušil do nás, co to šlo. Naše obrana ale pracovala skvěle. Výborně si jí řídil Láďa Beran, který hru v oslabení organizoval. Všichni naši hráči obětavě padali do střel a tak málokterá dolétla až k Novákovi. Samozřejmě, že přišly situace, kdy soupeř naší obranu naprosto rozebral a chyběl poslední krůček ke snížení. V těchto momentech vytáhl svá esa z rukávu Ráďa Novák. Jeho neuvěřitelným zákrokům nevěřili jak hosté, tak všichni přihlížející. Svůj tým tak udržel v těžkých chvílích nad vodou. Dlouhé minuty v sevření soupeře byly opravdu nervy drásající. Obzvlášť, když se nám několikrát nepodařilo trefit prázdnou bránu. Soupeři se sice nakonec podařilo gól vstřelit, bylo to ale až ve 49. minutě, kdy už bylo všem jasné, že zápas dovedeme do vítězného konce. V posledních vteřinách ještě uzavřel gólový výčet utkání David Černý, který svou druhou trefou v zápase upravil na konečných 5:2.

Opět jsme podali skvělý, velmi bojovný týmový výkon. Od začátku do konce utkání jsme šli odhodlaně za vítězstvím a náš postup je zasloužený. Nyní se již můžeme těšit na finále. Na tento zápas si ale ještě musíme počkat.

Nejlepšího hráče zápasu bylo pro kluky těžké volit. Celkově se shodli na třech hvězdách utkání. Oba brankáři, Daniel Číhal a Radek Novák, kteří si zaslouží obrovskou pochvalu a Láďa Beran, který byl v obraně také velkou oporou a jistotou. Gratulujeme a jen tak dál!

Komentář k zápasu od brankáře Radka Nováka: "Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát, byli jsme lepší, na soupeře jsme od začátku vlétli, proměňovali své šance a brzy vedli 3:0. Chomutovští se probrali až ke konci prvního poločasu, ale to nás podržel Číhys. Druhý poločas byl sice v režii Chomutova, jelikož skoro celou dobu hráli power-play, kterou tedy měli sehranou dobře, ale my jsme ji většinu času fantasticky odbránili a to co prošlo, jsem s velkou dávkou štěstí pochytal. Musím říct, že hráči Chomutova působili v zakončení hodně laxně. Byl to od nás parádní týmový výkon a už se těšíme na finále!"

Komentář k zápasu od Ládi Berana: "Do utkání jsme vstoupili aktivně a hned vytvořili tlak na soupeře, který si nevěděl rady s naším nasazením a pohybem. Rychle jsme soupeři odskočili na 3:0, pak se hra vyrovnala a soupeř ukázal, že má kvalitu, ale nebyl produktivní. Pak dali gól a dostali se do hry. Po změně stran jsme ale vstřelili branku my a opět jsme vedli o tři góly. Soupeř šel hrát power play a měl mnoho šancí, které nevyužil, díky skvělým gólmanům, kterým se zápas opravdu povedl. Nakonec jsme vyhráli 5:2 a slavíme postup do finále, na které se už teď těšíme."

 

SVAROG FC TEPLICE : FC BANÍK CHOMUTOV 5:2 (3:1)

Branky a asistence: Černý (bez asistence), Dědič (Kodeš), Künzl (Kulhánek), Baran (Kulhánek), Černý (Kulhánek)

Sestava: Číhal, Novák – Baran, Beran, Kulhánek, Dědič, Sidor, Konečný, Černý, Künzl, Kodeš

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

30/03/2018

Svarogu skončila sezona

Pátým čtvrtfinálovým utkáním v Plzni skončila Svarogu první sezona v nejvyšší české soutěži. I přes…

25/03/2018

Narozeniny: Michail Žák

Dnes slaví své 46. narozeniny prezident klubu Michail Žák! Je nadmíru jasné, že nejlepším dárkem by…

24/03/2018

Svarog protáhl sérii na pět utkání

Před čtvrtfinálovými zápasy by si asi nikdo netipl, že zrovna série mezi druhým a sedmým celkem…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

20/04/2018

To potěší! Final four UEFA Futsal cupu…

Už zítra budou sehrána semifinálová utkání letošního UEFA Futsal cupu a ze sledování dramatických zápasů se budou moci…

20/04/2018

Jean Carlos míří ze Svarogu do Sparty!

Zákulisní "šuškanda" o tom nějaký čas mluvila, ale teď se informace potvrdila. Jean Carlos, jeden z legie…

20/04/2018

Letošní medaile pro nejlepší týmy?…

Kvalita medailí pro nejlepší ligové týmy byla často jedním z velmi kritizovaných témat. Letos si ale kluby nejvyšší…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2018 Svarog Futsal Club

x