Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2017/2018
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

09.04.2017

Sezóna pohledem trenéra týmu

Sezóna pohledem trenéra týmu

Ohledně uplynulé sezóny jsme toho probrali už opravdu mnoho. Chybí nám ještě poslední důležitý rozhovor. Jak viděl sezónu Aibek Mukanov z pozice trenéra se dočtete právě teď. 

  • Začneme asi nejzákladnější otázkou. Jste se sezónou jako trenér týmu spokojený?

Co se týká umístění v tabulce, tak jsem spokojený. Myslím si, že jsme si zasloužili právě 2. místo. Jsou tu ale věci, které bych chtěl změnit. Hlavně počet tréninků a účast na nich.

  • Pojďme se na sezónu podívat podrobněji. Z čeho myslíte, že nejčastěji plynuly naše bodové ztráty?

Naše bodové ztráty vypadaly všechny skoro stejně. Venku jsme nezvládali začátky zápasů, dostávali góly z protiútoků a pak museli dohánět. Dá se říct, že jsme byli často nekoncentrovaní a pod vlivem zbytečných emocí. Nechali jsme se snadno vyprovokovat. Určitě to všechno plyne z mála zkušeností. Je dobře, že jsme si těmito zápasy prošli.

  • Mnoho týmů jsme porazili rozdílem třídy. Ve kterém zápase se vám nejvíce líbil předvedený výkon vašeho týmu?

Velmi důležitý zápas z pohledu umístění v tabulce bylo domácí utkání s Mělníkem. Tento zápas jsme vyhráli a předvedli opravdu dobrý výkon. Bojovnost a nasazení byli na vysoké úrovni, dá se říct, že jsme opravdu hráli futsal. Tento zápas byl rozhodující. V některých zápasech se mi líbil třeba jen jeden poločas. Bohužel, zatím často nejsme schopní držet stejnou úroveň po celý zápas.

  • V čem po první odehrané sezóně vidíte u týmu největší sílu?

Největší síla je podle mě v tom, že máme talentované hráče, ze kterých se mohou stát skvělí futsalisté. Kluci musí pořádně zamakat na trénincích, jen mít talent nikdy nestačí. V týmu panuje dobrá atmosféra, velmi přátelská. To je taky podstatná věc. Máme skvělé zázemí, finance a podporu prezidenta. Je to jen na nás, jestli se dokážeme zlepšovat po futsalové stránce.

  • Během sezóny probíhaly tréninky a sbíraly se nové zápasové zkušenosti. Je podle vás vidět herní posun oproti jejímu počátku?

Určitě jde vidět herní posun. Možná není tak velký, jak bychom si představovali, ale je to první sezóna. Měli jsme jen jeden trénink týdně a tím pádem to ani nemůže jít tak rychle. Je to dlouhý proces. Přesto si myslím, že mezi začátkem sezóny a jejím koncem je veliký rozdíl a pokrok jsme udělali.

  • Jak jste spokojený s průběhem tréninků a účastí na nich?

Jak jsem říkal, bohužel jsme neměli možnost trénovat vícekrát týdně. Hlavně kvůli pracovním povinnostem kluků se to dá pochopit, ale bez tréninků určitě nemůžeme očekávat rychlejší zlepšení naší hry. V příští sezóně se budeme snažit udělat tréninků více. Co se týče průběhu tréninků, můžu říct, že se kluci opravdu snaží.

  • Pokud se v příští sezóně bude hrát druhá liga, co vše se ohledně trénování změní? Na co se budete muset především zaměřit s ohledem na vyšší soutěž?

Určitě, pokud budeme hrát 2. ligu, musíme především zvětšit počet tréninků. Co se týká trénování, chci se zaměřit na zlepšování naší fyzické stránky. Bohužel jsme v řadě zápasů prohrávali souboje, nestihali jsme. Budeme také zlepšovat naší obranu a poziční útok.

  • Co vy a vaše spolupráce s Michailem Žákem a Tomášem Šeblem? Rozumíte si?

Myslím si, že pokud chce tým mít dlouhodobě dobré výsledky, každý musí dělat dobře svojí práci a pomáhat si navzájem, pokud je potřeba. Nacházíme se na jedné lodi.

  • Samozřejmě asi nejdůležitější je tu vztah trenér – hráči. Jak to vidíte v tomto případě? Už jste kluky mohl poznat blíž. Padli jste si do noty?

Ano, vztah je velmi důležitý. Můžu říct, že jsem s kluky spokojený. Snaží se dělat to, co od nich žádám. Vidím na nich, že se chtějí učit, poslouchají mě. Taky mají své názory, kterých si velmi vážím. Jsem jen pro, když někdo z hráčů přijde s novou kombinací nebo signálem. Během sezóny jsem se snažil využívat všechny hráče, dávat všem šance.

  • Příští sezóna je ještě daleko. Příprava na ní ale začne určitě dřív. Kdy to tak bude? Budou se hrát kromě poháru i nějaké přípravné zápasy?

Zatím nevíme, zda budeme hrát 2. ligu. Od toho se pak bude vše odvíjet. Teď je náš cíl postoupit co nejdále v poháru. První zápas byl velmi těžký. Vidím to tak, že každý tým nás chce potrápit. Musíme tak být koncentrovaní na 100%. Určitě budeme hrát přátelská utkání, například znovu rádi odehrajeme utkání s německým týmem. Mají vysokou kvalitu a právě tyto zápasy my potřebujeme. Snad se podaří zahrát přátelák i proti týmu první ligy. Věřím, že  to naše vedení domluví.

Trenérovi přejeme do příští sezóny mnoho štěstí! Velké díky za rozhovor!

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

14/06/2018

Zúčastněte se tradičního turnaje Svarog…

V srpnu bude klub Svarog FC opět pořádat tradiční turnaj Svarog Open Cup. Svou účast již potvrdil…

14/06/2018

Svarog už zná program přípravy

Na tým čeká perné léto plné téninků a přípravných utkání. Program přípravy začíná 30.7.…

25/05/2018

Svarog má oficiálně nového generálního…

Po sezóně bez generálního partnera je konečně hledání u konce. Prezident klubu Michail Žák podepsal…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

25/06/2018

Reprezentace s Chorvatskem vedla,…

Pořadatelé na ostrově Rab pozměnili program futsalových utkání a český tým tak až dnes ráno věděl, že se dvakrát…

25/06/2018

Parádní obrat žen zhatil v posledních…

České futsalistky se utkaly v sobotu v Myjavě proti Slovensku. Přípravný zápas skončil remízou 5:5.

25/06/2018

Reprezentaci čekají utkání se San…

Česká reprezentace je v těchto chvílích na cestě do Chorvatska, kde na ostrově Rab odehraje dvě přípravná utkání.…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2018 Svarog Futsal Club

x