Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

09.04.2017

Sezóna pohledem trenéra týmu

Sezóna pohledem trenéra týmu

Ohledně uplynulé sezóny jsme toho probrali už opravdu mnoho. Chybí nám ještě poslední důležitý rozhovor. Jak viděl sezónu Aibek Mukanov z pozice trenéra se dočtete právě teď. 

  • Začneme asi nejzákladnější otázkou. Jste se sezónou jako trenér týmu spokojený?

Co se týká umístění v tabulce, tak jsem spokojený. Myslím si, že jsme si zasloužili právě 2. místo. Jsou tu ale věci, které bych chtěl změnit. Hlavně počet tréninků a účast na nich.

  • Pojďme se na sezónu podívat podrobněji. Z čeho myslíte, že nejčastěji plynuly naše bodové ztráty?

Naše bodové ztráty vypadaly všechny skoro stejně. Venku jsme nezvládali začátky zápasů, dostávali góly z protiútoků a pak museli dohánět. Dá se říct, že jsme byli často nekoncentrovaní a pod vlivem zbytečných emocí. Nechali jsme se snadno vyprovokovat. Určitě to všechno plyne z mála zkušeností. Je dobře, že jsme si těmito zápasy prošli.

  • Mnoho týmů jsme porazili rozdílem třídy. Ve kterém zápase se vám nejvíce líbil předvedený výkon vašeho týmu?

Velmi důležitý zápas z pohledu umístění v tabulce bylo domácí utkání s Mělníkem. Tento zápas jsme vyhráli a předvedli opravdu dobrý výkon. Bojovnost a nasazení byli na vysoké úrovni, dá se říct, že jsme opravdu hráli futsal. Tento zápas byl rozhodující. V některých zápasech se mi líbil třeba jen jeden poločas. Bohužel, zatím často nejsme schopní držet stejnou úroveň po celý zápas.

  • V čem po první odehrané sezóně vidíte u týmu největší sílu?

Největší síla je podle mě v tom, že máme talentované hráče, ze kterých se mohou stát skvělí futsalisté. Kluci musí pořádně zamakat na trénincích, jen mít talent nikdy nestačí. V týmu panuje dobrá atmosféra, velmi přátelská. To je taky podstatná věc. Máme skvělé zázemí, finance a podporu prezidenta. Je to jen na nás, jestli se dokážeme zlepšovat po futsalové stránce.

  • Během sezóny probíhaly tréninky a sbíraly se nové zápasové zkušenosti. Je podle vás vidět herní posun oproti jejímu počátku?

Určitě jde vidět herní posun. Možná není tak velký, jak bychom si představovali, ale je to první sezóna. Měli jsme jen jeden trénink týdně a tím pádem to ani nemůže jít tak rychle. Je to dlouhý proces. Přesto si myslím, že mezi začátkem sezóny a jejím koncem je veliký rozdíl a pokrok jsme udělali.

  • Jak jste spokojený s průběhem tréninků a účastí na nich?

Jak jsem říkal, bohužel jsme neměli možnost trénovat vícekrát týdně. Hlavně kvůli pracovním povinnostem kluků se to dá pochopit, ale bez tréninků určitě nemůžeme očekávat rychlejší zlepšení naší hry. V příští sezóně se budeme snažit udělat tréninků více. Co se týče průběhu tréninků, můžu říct, že se kluci opravdu snaží.

  • Pokud se v příští sezóně bude hrát druhá liga, co vše se ohledně trénování změní? Na co se budete muset především zaměřit s ohledem na vyšší soutěž?

Určitě, pokud budeme hrát 2. ligu, musíme především zvětšit počet tréninků. Co se týká trénování, chci se zaměřit na zlepšování naší fyzické stránky. Bohužel jsme v řadě zápasů prohrávali souboje, nestihali jsme. Budeme také zlepšovat naší obranu a poziční útok.

  • Co vy a vaše spolupráce s Michailem Žákem a Tomášem Šeblem? Rozumíte si?

Myslím si, že pokud chce tým mít dlouhodobě dobré výsledky, každý musí dělat dobře svojí práci a pomáhat si navzájem, pokud je potřeba. Nacházíme se na jedné lodi.

  • Samozřejmě asi nejdůležitější je tu vztah trenér – hráči. Jak to vidíte v tomto případě? Už jste kluky mohl poznat blíž. Padli jste si do noty?

Ano, vztah je velmi důležitý. Můžu říct, že jsem s kluky spokojený. Snaží se dělat to, co od nich žádám. Vidím na nich, že se chtějí učit, poslouchají mě. Taky mají své názory, kterých si velmi vážím. Jsem jen pro, když někdo z hráčů přijde s novou kombinací nebo signálem. Během sezóny jsem se snažil využívat všechny hráče, dávat všem šance.

  • Příští sezóna je ještě daleko. Příprava na ní ale začne určitě dřív. Kdy to tak bude? Budou se hrát kromě poháru i nějaké přípravné zápasy?

Zatím nevíme, zda budeme hrát 2. ligu. Od toho se pak bude vše odvíjet. Teď je náš cíl postoupit co nejdále v poháru. První zápas byl velmi těžký. Vidím to tak, že každý tým nás chce potrápit. Musíme tak být koncentrovaní na 100%. Určitě budeme hrát přátelská utkání, například znovu rádi odehrajeme utkání s německým týmem. Mají vysokou kvalitu a právě tyto zápasy my potřebujeme. Snad se podaří zahrát přátelák i proti týmu první ligy. Věřím, že  to naše vedení domluví.

Trenérovi přejeme do příští sezóny mnoho štěstí! Velké díky za rozhovor!

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

12/07/2017

Posily z Brazílie!

Máme tu oficiální informace o posílení našeho týmu! Ze zahraničí přicházejí tři brazilští hráči! …

10/07/2017

Předsezónní rozhovor s Michailem Žákem

Velký předsezónní rozhovor s prezidentem klubu je tady!   Všichni fanoušci Svarogu…

24/06/2017

Vznik B a C týmu

Již dříve avizovaný vznik B a C týmu je tady! Po dohodě mezi Tomášem Šeblem, Michalem Žitným a…

Všechny články

Futsal za život

ZE SVĚTA SPORTU

24/07/2017

Martin Mareš novou posilou Gardenline

Snad nejlépe ze všech ligových celků sestavil svou brankářskou dvojici celek litoměřického Gardenline. Po realizovaném…

24/07/2017

Chci se napevno usadit v sestavě, přeje…

Michal Mikyska je jednou z posil Třince. Talentovaný mládežnický reprezentant odehrál loňský ročník v druhé lize. Nyní…

24/07/2017

Radek Polášek se vrací do české ligy!

Držitel bronzové medaile z ME 2010 Radek Polášek, který většinou své kariéry strávil v polské nejvyšší soutěži, se…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2017 Svarog Futsal Club