Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2017/2018
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

31.03.2017

Velký posezónní rozhovor s vedoucím týmu

Velký posezónní rozhovor s vedoucím týmu

Prezident klubu už nám své dojmy ze sezóny předal, nyní je tedy na řadě náš vedoucí Tomáš Šebl. Jak zápasy a celou divizi prožíval on, to vše se dočtete v následujícím rozhovoru.

 • Pojďme tedy pro začátek krátce shrnout sezónu. Jak jsi s ní celkově spokojený?

Musím se opakovat. Sezónu hodnotím jako hodně úspěšnou. Jako nováček jsme skončili na druhém místě v Divizi A což je skvělé, i když jsme chtěli postoupit do 2. ligy z prvního místa. Kluci většinu zápasů odehráli zodpovědně a velmi kvalitně.

 • Celkově jsme 3 zápasy prohráli a v 5ti remizovali. Která z těchto ztrát tě nejvíc mrzí, připadá ti nejvíc zbytečná?

Mě mrzí všechny ztráty už z důvodu, že nás ani jeden tým v sezóně nepřehrál. V paměti mi ale zůstala remíza v Kolíně 4:4, kde jsme byli celý zápas lepší. Soupeř měl tak 6 šancí a z toho dal 4 branky. Dále pak na jaře remíza v Rakovniku, kde soupeř vyrovnal v poslední minutě nebo poslední zápas na podzim s Příbramí doma, kde jsme vedli 3:0 a nakonec hosté odjeli s bodem za remízu 4:4. To už máme 6 bodů, které nám chyběly na první místo, protože Mělník B nakonec vyhrál o 5 bodů.

 • Naopak spoustu našich protivníků odešlo poraženo. Na kterou výhru tvého týmu jsi nejvíc pyšný?

Určitě na domácí výhry, kde jsme týmy přehrávali většinou o třídu. Doma jsme porazili silné týmy jako Mělník B 8:5, Dalmach Turnov 9:3, Hrasl Slaný 9:2 nebo Atlantic Rakovnik 5:1.

 • Který soupeř ti připadal v divizi nejkvalitnější?

Dle mého názoru mi jako nejkvalitnější tým přišel Atlantic Rakovnik. Působili na mě hodně futsalově. Jak u nás, tak v Rakovniku to byla krásná futsalová bitva. Pro Rakovník je asi 5. místo tak trošku smolné, ale příští rok je tipuji na jedny z kandidátů na postup. Dále Dalmach Turnov, Hrasl Slaný a až pak bych viděl Olympik Mělnik B. Mělník, i když vyhrál divizi, měl podle výsledků i často štěstí. Vyhráli plno zápasů jen o gól. Například, když jsme v Mělníku hráli my, tak to byl remízový zápas. Vyloučili nám Kulhánka za chrániče, následně Mělník využil přesilovku a utekl do trháku. Na druhou stranu, v Mělníku odvádí dobrou práci. Vyhráli 2. ligu západ, Divizi A a Juniorskou ligu. To mluví za vše.

 • Co říkáš na rozhodčí v této soutěži? Bylo pár zápasů, ve kterých jsme s nimi měli určité problémy.

Tak určitě dva zápasy a v obou figuroval náš hráč Kulhánek. Martin měl jednoduše smůlu na červené karty v této sezóně. Jednu dostal za chrániče, které neměl podle rozhodčího vyhovující. Měl na sobě sportovní vložky, které používá většina hráčů. Když jsem po zápase chtěl po rozhodčích, aby mi ukázali v pravidlech, jaké parametry mají mít chrániče, tak mi nedokázali odpovědět. Je to škoda, ten zápas se měl rozhodnout čistě na palubovce a ne zásahem rozhodčího. Druhá sporná červená už tady byla taktéž rozebírána. Znovu to bylo v zápase s Mělníkem, ale tentokrát doma. Martin Kulhánek šel do souboje se soupeřem, ten bohužel souboj neustál a zranil si nohu. Byli jsme všichni překvapeni, když pan Plzák poté ukázal červenou kartu. Viděl jsem ve futsale už mnoho, ale takhle přísné vyloučení ještě ne. Podali jsme odvolání, ale k ničemu to nevedlo. Bohužel u nás platí pravidlo, že rozhodčí má vždy pravdu i když ji nemá a to mě moc mrzí. V jiných zápasech rozhodčí podávali dobré výkony.

 • Co ty a tvá spolupráce s prezidentem klubu Michailem Žákem? Rozumíte si?

Musím uznat, že ze začátku jsem měl obavy. Bylo to z důvodu, že Michal Žák ležel hodně lidem v žaludku a vyprávěly se o něm různé fámy. Michala jsem teď poznal osobně a musím uznat, že je to férový chlap a především velký profík. Na čem jsme se domluvili, to platilo celou sezónu. Nyní se tedy dá říct, že mu věřím. Vážím si ho za to, co všechno dokázal ve futsale a v českých futsalových vodách. Má prostě velké jméno, ale především si ho vážím za to, že to je velký teplický patriot. Takže mezi sebou máme výborný vztah. Jde nám o jedno, dostat vrcholový futsal zpět do Teplic. Musím taky dodat, že vedle Michala se učím, jak se dělá futsal ve všech směrech. Jak co chodí a jak se chovat v určitých situacích. Určitě má co předávat.

 • V této sezóně ses dostal na palubovku jednou. Bylo to v posledním zápase v Příbrami. Jak si to užil? Chybí ti to?

Určitě mi to moc chybí. Než jsem přibral na váze, tak mi to i slušně šlo (smích). V Příbrami jsem si to užil. O nic nám už nešlo, tak jsem mohl hrát uvolněně. Vsítil jsem dokonce i branku, kterou mi první rozhodčí sice uznal, ale pak se hráči soupeře obrátili na druhého rozhodčího a ten branku odvolal. Tak jsem trošku smutnil, ale i tak mě pak těšila výhra s neúplným týmem. Jsem moc rád, že příští rok zakládáme B tým a C tým. Domluvili jsme se na spojení s klubem TJ Bouráci Teplice, konkrétně s Tomášem Kordíkem. Už jsem se s ním dohodll, že budu nastupovat za C tým, takže se trošku k futsalu vrátím a aspoň budu pořád v pohybu. Těší mě, že se k nám Kordík se svým týmem připojí, protože je to mladý, slušný člověk, který má také futsal v srdci. Společně můžeme vytvořit ještě větší a silnější futsalový klub, jak na Teplicku, tak i v České republice.

 • Co říkáš na skladbu týmu? Jsi s hráči a jejich odvedenými výkony spokojený?

Tak z 95 procent jsem tým sám složil, většinou z teplických hráčů, takže za klukama stojím. Už teď vím, že někteří hráči mají před sebou velkou futsalovou kariéru, ale musí si to ještě uvědomit a trošku na sobě zapracovat, něco pro to obětovat. Nyní vím, že příští rok se tým určitě měnit nebude. Leda pokud by někdo sám nechtěl skončit. Na novou sezónu by se měl vrátit Ukrajinec Iemelianov a možná s ním dorazí ještě jeden hráč, to by mělo být vše. Proto zakládáme B tým, který bude doplňovat áčko. V Bourácích hraje plno mladých a kvalitních hráčů a proto je to i budoucnost Svarogu.

 • Na čem myslíš, že by tým měl nejvíce zapracovat? Kde máme slabiny?

Dá se říct, že kluci trénují pravý futsal teprve rok, takže se ještě pořád učí hrát futsal a ne jen fotbal v hale, jak to předvádí jiné týmy v divizi nebo i pár týmů ve druhé lize. Chceme se vrátit na vrchol českého futsalu, a proto uděláme vše, co bude v našich silách.

 • Stále vyhlížíme druhou ligu. Myslíš, že na ni kluci mají? Bylo by skvělé postoupit potřetí v řadě.

Pořád věřím, že do druhé ligy postoupíme a tím i vzniknou pro hráče určité závazky. Bude se trénovat 2-3x týdně a budou se po nich vyžadovat výkony a profesionalita. Jinak to ani nejde na vyšší úrovni. Klukům věřím a přeji si, aby se jim dál dařilo, jako do teď.

 • Máš jako vedoucí týmu i jiné plány kromě futsalu?

Samozřejmě. Chceme dělat s Michalem Žákem i charitu a vůbec všelijak pomáhat těm, kteří to potřebují. Protože to dává smysl, člověk nemůže myslet jen sám na sebe. Do budoucna budeme plánovat různé akce jak s nemocnými dětmi, tak i jiné. Nechte se překvapit, co vše pro tepličáky chystáme. Tímto bych chtěl ještě jednou poděkovat Michaele Macháčkové, přes kterou jsme mohli podpořit malou holčičku Anetku Auterskou z Rokycan, o které jsme vám už říkali dříve.

Tomášovi samozřejmě moc děkuji za rozhovor!

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

14/06/2018

Zúčastněte se tradičního turnaje Svarog…

V srpnu bude klub Svarog FC opět pořádat tradiční turnaj Svarog Open Cup. Svou účast již potvrdil…

14/06/2018

Svarog už zná program přípravy

Na tým čeká perné léto plné téninků a přípravných utkání. Program přípravy začíná 30.7.…

25/05/2018

Svarog má oficiálně nového generálního…

Po sezóně bez generálního partnera je konečně hledání u konce. Prezident klubu Michail Žák podepsal…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

25/06/2018

Reprezentace s Chorvatskem vedla,…

Pořadatelé na ostrově Rab pozměnili program futsalových utkání a český tým tak až dnes ráno věděl, že se dvakrát…

25/06/2018

Parádní obrat žen zhatil v posledních…

České futsalistky se utkaly v sobotu v Myjavě proti Slovensku. Přípravný zápas skončil remízou 5:5.

25/06/2018

Reprezentaci čekají utkání se San…

Česká reprezentace je v těchto chvílích na cestě do Chorvatska, kde na ostrově Rab odehraje dvě přípravná utkání.…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2018 Svarog Futsal Club

x