Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2017/2018
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

28.03.2017

V poháru postupujeme dál, nebylo to ale zadarmo

V poháru postupujeme dál, nebylo to ale zadarmo

Druhé kolo poháru a zároveň naše první letošní představení v této soutěži je za námi. Včera večer jsme odehráli zápas na půdě týmu FC Baník Chomutov B. Jelikož jsme jedni z adeptů na vítězství v krajské části, není překvapením, že i do tohoto zápasu jsme vstupovali jako favorité.

Domácí se na nás však dobře připravili a nám venkovní zápasy dělají občas problémy. Zápletka tak byla na světě.

Zápas začal tak, jak jsme předpokládali. Hrálo se ze zajištěné obrany, takže bylo k vidění více soubojů ve středu hřiště než brankových příležitostí. Také díky tomu skončil poločas 1:0 pro domácí. Skóre se měnilo po nešťastné teči našeho hráče Barana. Náš brankář jinak odchytal první poločas výtečně, přičemž lapil několik slibných šancí soupeře.

Do druhé půle jsme nastupovali s tím, že je na čase zařadit vyšší rychlost. Proti dobře hrajícím mladíkům soupeře to taky jinak nešlo. Rychle nám to přineslo ovoce. Po pár minutách se podařilo vyrovnat krásnou akcí našeho kapitána Karla Kodeše. Kodeš přešel přes dva hráče a zkušeně zakončil, nedal tak brankáři domácích jedinou šanci. Chomutov však bojoval dál a ihned, dá se říct z protiútoku, šel zase do vedení. Baník zakončoval mezi nohy našeho střídajícího brankáře Nováka. Ani toto nás samozřejmě nepotopilo. Zbytek druhého poločasu už jsme hráli zkušeně a drželi jsme míč na našich sálovkách. Brzy se tak podařilo vyrovnat Žákovi, který dostal dobrou přihrávku před bránu od Karla Kodeše. Se zakončením sice chvíli otálel, poté ale chladnokrevně proměnil. Byla jen otázka času, kdy dáme i rozhodující gól. To se povedlo 6 minut před koncem obránci Martinu Kulhánkovi, který krásně zavěsil pod víko. I přes snahu soupeře a hru v power play jsme si konec zápasu už pohlídali.

Po nečekaně náročném zápase tak postupujeme do třetího kola, ve kterém nás čeká buď Altetico Chomutov B nebo Combix Ústí nad Labem.

Komentář k zápasu od vedoucího týmu Tomáše Šebla: "Věděli jsme, že nás v Chomutově nečeká nic jednoduchého. Mají dobrá družstva jak Áčko, tak i béčko a juniorku, která skončila v juniorské lize na krásném 4. místě. Soupeř proti nám také několik kluků z již zmiňované juniorky postavil a jak říkám, byli nesmírně kvalitní, běhaví i celkem techničtí. I přesto, že soupeř v zápase dvakrát vedl, věděl jsem, že to otočíme, bylo jen otázkou kdy. Faktem ale zůstává, že na venkovních hřištích se nám hraje hodně špatně. Na tom musíme ještě zapracovat. Myslím si, že nám i škodí role favorita, svazuje to některým hráčů nohy.  Po dvakrát vyhraném krajském poháru nás opět i letos pasují na jednoho z  adeptů na vítěze.  Myslím si ale, že máme letos těžší cestu, než v minulých ročnících. Tak uvidíme, ale hattrick by byl krásný. Jinak náš tým podal kvalitní výkon a jsem rád, že se do formy dostává i naše jednička v bráně Daniel Číhal, který v prvním poločase vychytal několik šanci. Vlastně ten jediný gól co pustil, se dá říct, že nebyla ani jeho vina."
 

FC BANÍK CHOMUTOV B : SVAROG FC TEPLICE 2:3 (1:0)

Branky a asistence: Kodeš (Žák), Žák (Kodeš), Kulhánek (Černý)

Sestava: Číhal, Novák -Baran, Beran, Žák, Sidor, Kulhánek, Kodeš, Černý, Künzl

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

14/06/2018

Zúčastněte se tradičního turnaje Svarog…

V srpnu bude klub Svarog FC opět pořádat tradiční turnaj Svarog Open Cup. Svou účast již potvrdil…

14/06/2018

Svarog už zná program přípravy

Na tým čeká perné léto plné téninků a přípravných utkání. Program přípravy začíná 30.7.…

25/05/2018

Svarog má oficiálně nového generálního…

Po sezóně bez generálního partnera je konečně hledání u konce. Prezident klubu Michail Žák podepsal…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

25/06/2018

Reprezentace s Chorvatskem vedla,…

Pořadatelé na ostrově Rab pozměnili program futsalových utkání a český tým tak až dnes ráno věděl, že se dvakrát…

25/06/2018

Parádní obrat žen zhatil v posledních…

České futsalistky se utkaly v sobotu v Myjavě proti Slovensku. Přípravný zápas skončil remízou 5:5.

25/06/2018

Reprezentaci čekají utkání se San…

Česká reprezentace je v těchto chvílích na cestě do Chorvatska, kde na ostrově Rab odehraje dvě přípravná utkání.…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2018 Svarog Futsal Club

x