Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

23.03.2017

Souhrnné statistiky ročníku 2016/17 Divize A

Souhrnné statistiky ročníku 2016/17 Divize A

Už je to pár dní co se dohrálo poslední kolo této sezóny Divize A. Můžeme se tak vrhnout na statistiky a celkové shrnutí, abychom byli v obraze, co všechno se událo.

Pro začátek bude asi nejjednodušší podívat se na finální verzi divizní tabulky. Skončili jsme druzí, to už všichni víme. První Olympik nám nakonec utekl o pět bodů. Mohou nás tak možná mrzet naše remízy, které byly mnohdy jen kousek štěstí od výhry. Na „kdyby“ se ale nehraje a na druhé místo jsme po právu pyšní. Co by nás v této tabulce mělo zaujmout nejvíce je naše skóre. Mezi všemi týmy ho máme suverénně nejlepší. Je tedy vidět, že naší obraně i útoku se dařilo velmi dobře.

Návaznost na naše skvělé skóre a útok má tabulka střelců. Tuto disciplínu ovládl náš hráč David Černý, který se trefil dohromady 42x. Druhým nejlepším střelcem našeho týmu se stal trochu překvapivě obránce Jirka Baran. Zdá se tedy, že už si skvěle osvojil i tuto schopnost, která ho vždy trochu trápila. Trefil se dohromady 23x. Do top 5 našeho týmu v této kategorii se ještě zařadili Martin Kulhánek, Saša Žák a Tomáš Künzl.

 

Samozřejmě nesmíme opomenout nejlepší asistenty. Futsal je založený na přihrávkách a ty nejlepší v našem týmu měli dle statistik kapitán Karel Kodeš a opět David Černý. V celkové tabulce jim tak shodně patří třetí příčka. Oběma se podařilo gólově přihrát 21x. V této kategorii je dále podporovali Jirka Baran, Saša Žák a Láďa Beran.

Po těchto statistikách už nikoho nemůže překvapit tabulka kanadského bodování. Nejlíp se v ní samozřejmě umístil David Černý, který obsadil druhou pozici s 63 body. Druhým nejlepším z našeho týmu byl Jirka Baran s 39 body.

Tímto se tedy dostáváme i k bodování ostatních členů týmu. V následující tabulce můžete nalézt vše podstatné o každém z nich. Do zápasů nastoupilo v našich barvách celkem 22 hráčů.

Nejpilnějšími hráči, co se týče účasti v zápasech, se stali Jirka Baran, Saša Žák a kapitán týmu Karel Kodeš. Všem třem se za sezónu podařilo vynechat jen jednou. Dobrá práce!

Když se podíváme na sloupeček „Body na zápas“, můžeme porovnat úspěšnost jednotlivých hráčů. Zajímavým číslem se může pyšnit například Láďa Beran, který i přes nízký počet odehraných zápasů nasbíral spoustu bodů. Jeho těžké zranění v polovině sezóny mu však neumožnilo být na konci mezi nejlepšími.

V disciplíně nejtrestanějších hráčů je to jasné. Na plné čáře zvítězil Martin Kulhánek, který obdržel 2 žluté a 3 červené karty. Nutno však dodat, že jeho vyloučení byla často sporná až úsměvná a Martin měl prostě smůlu. Snad se mu tato statistika v příští sezóně vyhne. Nicméně nelenil ani Martinův osecký kolega Tomáš Künzl, který obdržel 5 žlutých karet a jedno kolo díky nim také musel oželet.

Další zajímavostí je, že nejvyšší výhru v sezóně jsme zaznamenali na venkovní palubovce. Bylo to v hale BIOS ve Slaném. Sedmé kolo jsme tam vyhráli 14:3. Domácí tenkrát utrpěli svou nejvyšší domácí prohru v historii klubu. Naopak naše prohry byly vždy o pouhé dva góly.

Po každém odehraném kole byla vybrána nejlepší pětka hráčů. I v této kategorii jsme měli časté zastoupení. Celkem 5x byl nominován David Černý, 3x Radek Novák a po jedné nominaci měli Karel Kodeš, Tomáš Künzl, Jirka Baran, Martin Kulhánek a Saša Žák.

Další statistika je tvořená jen díky vám fanouškům. Jedná se o diváckou návštěvnost. Naše duely přitahovaly nejen domácí publikum, ale i to venkovní. Tohoto prvenství si velice vážíme a děkujeme Vám za vaší podporu. V příští sezóně se těším na shledanou!

Se sezónou je tým i přes větší ambice nad míru spokojen. Druhé místo jsme uhájili ve slušné konkurenci a všem jsme ukázali, že na to máme.

Nyní už vyhlížíme sezónu další. Ve které soutěži nastoupíme, to zatím není jasné.

Zpět na výpis článků

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

12/07/2017

Posily z Brazílie!

Máme tu oficiální informace o posílení našeho týmu! Ze zahraničí přicházejí tři brazilští hráči! …

10/07/2017

Předsezónní rozhovor s Michailem Žákem

Velký předsezónní rozhovor s prezidentem klubu je tady!   Všichni fanoušci Svarogu…

24/06/2017

Vznik B a C týmu

Již dříve avizovaný vznik B a C týmu je tady! Po dohodě mezi Tomášem Šeblem, Michalem Žitným a…

Všechny články

Futsal za život

ZE SVĚTA SPORTU

24/07/2017

Martin Mareš novou posilou Gardenline

Snad nejlépe ze všech ligových celků sestavil svou brankářskou dvojici celek litoměřického Gardenline. Po realizovaném…

24/07/2017

Chci se napevno usadit v sestavě, přeje…

Michal Mikyska je jednou z posil Třince. Talentovaný mládežnický reprezentant odehrál loňský ročník v druhé lize. Nyní…

24/07/2017

Radek Polášek se vrací do české ligy!

Držitel bronzové medaile z ME 2010 Radek Polášek, který většinou své kariéry strávil v polské nejvyšší soutěži, se…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2017 Svarog Futsal Club