Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2017/2018
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

13.03.2017

Důležitý zápas jsme zvládli! Doma zůstáváme neporaženi!

Důležitý zápas jsme zvládli! Doma zůstáváme neporaženi!

Předposlední zápas premiérové sezóny v Divizi A je za námi. Toto utkání pro nás bylo velmi důležité s ohledem na udržení druhé příčky a naděje na postup do druhé ligy. I vzhledem k poslednímu zápasu, který se příští týden odehraje až v Příbrami, jsme chtěli druhé místo potvrdit již v tomto kole. Soupeř nás nečekal vůbec lehký. Realvestav Slatina má silný útočný tým hned se dvěma velmi produktivními hráči. Další výzvou nám byla domácí neporazitelnost, kterou jsme si samozřejmě chtěli udržet až do konce.

Do zápasu jsme opět vstoupili skvěle. Diváci se ještě nestihli ani usadit a skóre se už měnilo. Úsměv na tváři nám v 7. vteřině utkání vykouzlil kapitán týmu Karel Kodeš, který se prosadil po samostatné akci. I dál jsme hráli dobře, bohužel se nám ale nepodařilo vstřelit rychle další gól. Byl to tedy soupeř, který v páté minutě srovnal krok. Slatina si moc dlouho vyrovnání stavu neužila. Po pár vteřinách se totiž opět trefil hráč v červeném. Tentokrát to byl Saša Žák, kterému nahrával aktivní Karel Kodeš. Za stavu 2:1 se opět nějakou chvíli hrálo bez gólů. Mezihra se srovnala a sledovali jsme moc pěkný bojovný futsal. V 10. minutě jsme mohli slavit další gól opět my. Po pěkné akci a asistenci Davida Černého se trefil Lukáš Haspra. Zdálo se, že tato branka vnese do naší hry klid, ale opak byl pravdou.

Situaci nám velmi komplikovaly naše fauly, v tuto chvíli jsme jich totiž na kontě měli už pět. Soupeř tak obratem opět snížil a po pěti minutách dokonce vyrovnal. Góly za záda brankáře Nováka padaly opravdu z pěkných přímočarých akcí a nedávaly mu téměř žádné šance. Nám se během těchto dvou gólů soupeře podařilo trefit akorát několik tyček. Situace v 16. minutě tak byla opět nerozhodná 3:3. S tímto stavem byli samozřejmě nespokojení všichni domácí, nejvíce však David Černý. David nás během dvou minut stihl uklidnit opětovným navýšením skóre v náš prospěch. Asistence mu v obou případech poskytl Jirka Baran. Do poločasové přestávky zbývalo něco pod dvě minuty a vše bylo zase růžové. Ve 20. minutě bylo dokonce ještě lépe, když se našemu týmu podařilo trefit ještě jednou. Moc pěkný gól nám předvedl Láďa Beran. Z nepříznivé remízy v 16. minutě jsme tedy nakonec udělali více než uspokojivých 6:3. Přestávku jsme si tak mohli odbýt v klidu.

Do druhého poločasu jsme nechtěli jít s ničím jiným, než dotažením zápasu do vítězného konce. Tento plán nám soupeř trošku zbrzdil hned ve 21. minutě, kdy snížil na 6:4. Tento gól Slatiny byl naštěstí gólem posledním. Náš tým naopak zvýšil obrátky a začal se trefovat. Ve 23. minutě dotlačil míč do brány soupeře Honza Konečný. Dále ho následovali Tomáš Künzl a Saša Žák. Za stavu 9:4 se vše vyvíjelo skvěle a my začali hrát power play pro udržení. Během této hry se blýskl pěkným gólem Jirka Baran. Ve 34. minutě na světelné tabuli svítilo skóre 10:4. Soupeř sice už dohrával lehce rezignovaně, i přesto se ale dostával do slibných šancí. Naše obrana včetně skvělého brankáře Radka Nováka však úspěšně bránila až do samého konce. Našemu týmu se dokonce podařilo zabodovat ještě dvakrát. Jedenáctý gól padl po zásluze Pavla Potměšila a dvanáctý si připsal do sbírky Karel Kodeš. Utkání jsme tak s velkým přehledem dotáhli do vítězného konce a mohla vypuknout radost.

Po zaslouženém vítězstvím nám do tabulky přibyly velmi zásadní tři body. Jsou to body, které nás oddělují od soupeřů na bezpečnou vzdálenost před posledním utkáním. Body, které nám zajistily krásné druhé místo v tomto ročníku Divize A.

Do posledního utkání v Příbrami tak můžeme vstoupit s čistou hlavou. Druhé místo už nám totiž nikdo nevezme. Vysoká výhra z nás také momentálně dělá tým s nejlepším skóre

Dobře našlápnuto má v tabulce střelců také David Černý, který má před posledním kolem náskok čtyř gólů na druhého.  

Nejlepšího hráče zápasu bylo tentokrát těžké zvolit. Téměř všichni hodně váhali, protože jsme opět podali skvělý týmový výkon. Nakonec z hlasování vyšel nejlépe kapitán týmu Karel Kodeš! Moc gratulujeme!

 

SVAROG FC TEPLICE : REALVESTAV SLATINA 12:4 (6:3)

Branky a asistence: Kodeš (bez asistence), Žák (Kodeš), Haspra (Černý), Černý (Baran), Černý (Baran), Beran (Iemelianov), Konečný (Iemelianov), Künzl (Baran), Žák (Potměšil), Baran (Černý), Potměšil (Černý), Kodeš (Künzl)

Za fotografie děkujeme panu Miroslavu Stehlíkovi. 

Zpět na výpis článků

Galerie k článku

12/03/2017

Svarog FC : Realvestav Slatina

Kompletní galerie

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

17/02/2018

Svarog si výhrou nad Slavií upevnil…

19.kolo VARTA futsal ligy je minulostí. Svarog doma hostil tabulkového souseda Slavii a očekával se…

16/02/2018

Svarog si připisuje důležitou výhru!

Teplice mají za sebou důležitý zápas se Slavií a zvládly ho skvěle! Doma zůstávají všechny tři body…

14/02/2018

V pátek přijede Slavia!

Již pozítří čeká na Svarog 19.kolo VARTA futsal ligy a s ním tabulkový soused SK Slavia Praha. Dá…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

22/02/2018

Ondřej Černý: Řídit finále Eura byla…

Obrovská pocta se dostala pro českého futsalového rozhodčího Ondřeje Černého z Prahy. Na nedávno skončeném Mistrovství…

22/02/2018

Kolik Brazilců hraje naši nejvyšší…

Také jste přemýšleli nad tím, kolik v této sezóně nastoupilo v naší nejvyšší soutěži brazilských futsalistů? Nechtělo…

22/02/2018

Gardenline posiluje, přichází Kubíček a…

V litoměřickém Gardenline opět dochází k doplnění kádru. Několik dnů poté, co měl premiéru Brazilec Gé se k týmu…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2018 Svarog Futsal Club

x