Svarog Futsal Club

Oficiální stránky klubu

Svarog Futsal Club

Účastník VARTA futsal ligy 2017/2018
Vícemistr 2009/2010, 2010/2011, 2013/2014
Vítěz Poháru FAČR 2013/2014

05.03.2017

Domácí neporazitelnost nekončí ani po zápase s Mělníkem!

Domácí neporazitelnost nekončí ani po zápase s Mělníkem!

Další kolo je za námi. Od včerejšího večera se náš tým raduje z velmi důležité výhry. Naším soupeřem byl aktuálně jistý vítěz Divize A SK Olympik Mělník B. Po velmi vyhroceném zápase na palubovce Mělníku se dala očekávat další velká bitva, kterou si nenechala ujít dobrá stovka diváků. Pro ty, kteří se včera na zápas nedostali nebo jen pro vás, kteří si chcete zopakovat včerejší dramatické i radostné chvíle, je report právě zde.

Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a energicky. Ve 3. minutě se nám aktivita vrátila v podobě prvního vstřeleného gólu. Skóre otevřel Tomáš Künzl, který s novými sálovkami zdá se prolomil své herní trápení posledního období. Velkou radost vystřídal rychlý návrat na zem. Ve chvíli nepozornosti jsme udělali chybu v obraně, kterou zkušený soupeř neomylně potrestal. Naše radost tak nevydržela ani celou minutu a skóre bylo už 1:1. V dalších minutách jsme na hřišti dominovali my. Opět se nám ale dařilo mařit slibné brankové příležitosti, ke kterým se dostalo mnoho z našich hráčů. Tak dlouho jsme se nemohli trefit, až přišel s gólem Mělník a obrátil stav ve svůj prospěch. Na skóre 1:2 se nejspíš už nemohl dívat David Černý, který to vzal do svých rukou a započal sérii tref označených jeho jménem. Na 2:2 srovnal po asistenci Volodomyra Iemelianova. V 15. minutě utkání ale přišla další nepříjemná věc. Přinejmenším spornou červenou kartou byl vykázán ze hřiště oblíbenec rozhodčích Martin Kulhánek. Následovalo tak přerušení hry, během kterého lítaly emoce na všechny strany. Poté co se situace uklidnila, mohla započít těžká dvouminutovka v oslabení. Naše trio tuto situaci zvládlo skvěle a všechny pokusy soupeře úspěšně ubránilo. Po obnovení hry ve čtyřech byl tedy opět na řadě David Černý, který nás poslal do vedení a zvýšil na 3:2. I nadále tahal za kratší konec náš tým, ve 20. minutě jsme si však vybrali suverénně nejhorší chvíli zápasu. Během jedenácti vteřin se Mělník dvakrát z větších vzdáleností trefil za záda gólmana Nováka. Po nešťastném konci poločasu se tak strany měnily za stavu 3:4.

V druhém dějství už to byl prakticky jen náš tým, který udával tempo a tvořil hru. I přes to měly i následující minuty svou zápletku. Pátá a šestá minuta druhé půle patřila opět Davidu Černému, který již podruhé v zápase otáčel vývoj utkání v náš prospěch. Na obě branky mu asistoval Jirka Baran. Za stavu 5:4 jsme chtěli využít našeho neustálého tlaku, navýšit svůj náskok a zápas rozhodnout. Po několika našich spálených šancích a dobrých zákrocích gólmana Olympiku to byl znovu soupeř, který z ničeho nic přišel s gólem. Zdálo se, že se nám vše skvěle daří, skóre však ve 30. minutě opět mluvilo nerozhodně 5:5. Tato trefa byla naštěstí to poslední, co nám soupeř předvedl. Posledních deset minut patřilo zcela výhradně jen nám. Ve 35. minutě padl vítězný gól ze sálovek kapitána týmu Karla Kodeše. V minutě 37. se trefil podruhé v zápase Tomáš Künzl. Od této chvíle vypadalo vše velmi nadějně. Diváci nám v posledních minutách vytvářeli fantastickou vítěznou atmosféru a všichni si konec zápasu skvěle užívali. Ve 39. minutě zpečetil osud hostí svým pátým gólem David Černý a mohlo se začít slavit. Zápas ukončili jak zapískání rozhodčího, tak veliký potlesk publika, kterého si ohromně vážíme.

Zápas nám vyšel opravdu skvěle. Všichni hráči zasluhují obrovskou pochvalu za předvedený výkon a nasazení. Jedinou černou kaňkou je poněkud matoucí vyloučení Martina Kulhánka, který se nebude moci zúčastnit minimálně následujícího zápasu. Naopak dobrou zprávou je návrat Ládi Berana, který se po zranění ruky z Mělníka vrátil do sestavy právě včera. Dařilo se mu velmi dobře a připsal si jednu asistenci.

Za nejlepšího hráče tentokrát opět mluvili jednoznačně čísla i spoluhráči. Stal se jím David Černý, který do zápasu přispěl pěti góly a jednou asistencí. Minimálně pro dnešek se tak opět osamostatnil na pozici nejlepšího střelce soutěže.

Zajímavým faktem je, že jsme po tomto zápase jediný tým v soutěži, kterému nepřekročil počet obdržených gólů stovku. Naše číslo je hluboko pod tímto limitem. S 83 obdrženými brankami jsme nyní nejlépe bránícím týmem Divize A.

Komentář k zápasu od trenéra Aibeka Mukanova: "Tento zápas byl pro nás velmi důležitý, a to ne jenom kvůli bodům. Chtěli jsme dokázat, že ty zbytečné ztráty z minulých utkání jsme si nezasloužili, že máme na to, abychom porazili nejlepší tým naší soutěže. Utkání jsme zvládli takticky i herně. Situace, ve které Martin Kulhánek dostal červenou kartu, nás jen posílila, i když ten faul byl dle mého názoru maximálně na žlutou. Velmi nám pomohl návrat Ládi Berana, který to umí zajistit vzadu. Měli jsme celý zápas převahu, ale nešlo nám to proměnit. Rozhodující moment utkáni byl gól Karla Kodeše na 6-5. Musíme se soustředit na následující zápas, na který samozřejmě zveme i naše skvělé fanoušky."

Do konce sezóny zbývají pouhé dva zápasy! Příští týden hrajeme opět na domácí půdě. Srdečně Vás tak zveme na poslední domácí zápas ročníku 2016/17! Přivítáme tým Realvestav Slatina.

SVAROG FC TEPLICE : SK OLYMPIK MĚLNÍK B 8:5 (3:4)

Branky a asistence: Künzl (Černý), Černý (Iemelianov), Černý (Iemelianov), Černý (Baran), Černý (Baran), Kodeš (bez asistence), Künzl (Beran), Černý (Kodeš)

Za fotografie děkujeme panu Miroslavu Stehlíkovi!

Zpět na výpis článků

Galerie k článku

04/03/2017

Svarog FC : SK Olympik Mělník B

Kompletní galerie

Diskuze k článku

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

14/06/2018

Zúčastněte se tradičního turnaje Svarog…

V srpnu bude klub Svarog FC opět pořádat tradiční turnaj Svarog Open Cup. Svou účast již potvrdil…

14/06/2018

Svarog už zná program přípravy

Na tým čeká perné léto plné téninků a přípravných utkání. Program přípravy začíná 30.7.…

25/05/2018

Svarog má oficiálně nového generálního…

Po sezóně bez generálního partnera je konečně hledání u konce. Prezident klubu Michail Žák podepsal…

Všechny články

Futsal za život Varta Futsal Liga

ZE SVĚTA SPORTU

25/06/2018

Reprezentace s Chorvatskem vedla,…

Pořadatelé na ostrově Rab pozměnili program futsalových utkání a český tým tak až dnes ráno věděl, že se dvakrát…

25/06/2018

Parádní obrat žen zhatil v posledních…

České futsalistky se utkaly v sobotu v Myjavě proti Slovensku. Přípravný zápas skončil remízou 5:5.

25/06/2018

Reprezentaci čekají utkání se San…

Česká reprezentace je v těchto chvílích na cestě do Chorvatska, kde na ostrově Rab odehraje dvě přípravná utkání.…

PARTNEŘI a kamarádi KLUBU

Vytvořeno službou Sklub.cz

Copyright © 2018 Svarog Futsal Club

x